7°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

SUPERLIGA: Petković MAJSTORIJOM najavio Zvezdinu četvorku, a kakav je GOL tek dao Ristić (VIDEO+GALERIJA)

13.05.2017. 20:56
Srbija Damas
Marko Petković
Marko Petković / Izvor: MN Press
Ulaz na stadion "Rajko Mitić" bio je besplatan.

Crvena zvezda je upisala novu pobedu u Superligi Srbije. Fudbaleri Boška Đurovskog su posle minusa, na kraju slavili protiv Mladosti, u utakmici 35. kola Superlige Srbije. Rezultat je bio 4:1, a golove su davali Ričmond Boaći, Marko Petković, Mihailo Ristić i Nemanja Milić. Petković je doneo preokret, a ubedljiv trijumf su potvrdili, samo u dva minuta rezervisti Ristić i Milić. Počasni gol za goste dao je Janko Tumbasević

ZVEZDA ČEKA MLADOST: Đurovski napravio VELIKU promenu (SASTAVI)

ZA KOGA JE NAVIJAO: U jednom trenutku Ronaldo se odao (FOTO)

U sledećem kolu, Zvezda će u Ivanjici igrati sa Javorom, a u poslednjem biti domaćin Radničkom. Mladost će u sledećem kolu ugostiti Napredak, a zatim igrati u Beogradu, sa Partizanom. Zaostatak crveno-belih u odnosu na vodeće crno-bele (pobedili Voždovac) i dalje je tri boda.

Na početku utakmice, šef stručnog štaba Crvene zvezde, Boško Đurovski je napravio veliku promenu. Na golu, umesto do sada standardnog Filipa Manojlovića bio je Damir Kahriman, o čijem se odlasku svojevremeno pričalo. Takođe treba spomenuti da Džon Ruiz nije bio ni u protokolu. U 9. minutu, prvu solidnu šansu je imao Gelor Kanga, ali je bio neprecizan. Lučanci su čekali priliku iz kontranapada, a u 19. minutu dobru priliku je propustio Srđan Plavšić. Nekoliko minuta kasnije, Kanga je odlično spustio loptu do Plavšića, koji je pogodio samo spoljni deo mreže.

A, onda u 25. minutu, iznenađenje na stadionu "Rajko Mitić". Janko Tumbasević je pogodio mrežu Kahrimana. Posle centaršuta, lopta nije nikoga zakačila, ali je završila iza gol linije.

IZNENAĐENJE, I TO VELIKO: Mladost vodi na Marakani (FOTO)

Već ću tim trenucima, Đurovski je poslao na zagrevanje Nenada Milijaša, Nemanju Milića i Mihaila Ristića. U 32. minutu, Boaći je pokušao sa 18 metara, ali bio neprecizan. Samo četiri minuta kasnije, Boaći se sudario sa golmanom Rosićem i napravio prekršaj. Ipak, u prvom minutu sudijske nadoknade došla je Zvezda do izjednačenja. Strelac je bio Boaći, a gol možete i da pogledate.

Samo minut kasnije, sporna situacija u kaznenom prostoru gostiju, posle koje se domaćin bunio. Lopta je posle šuta Plavšića pogodila u ruku Andrića, ali Majo Vujović nije smatrao da je to za penal. Situacija je očigledna, penal je postojao, ali kao što je rečeno Vujović je ostao "nem".

Na poluvremenu, Delije su napravile koreografiju "Zidovi našeg grada". I za ovu utakmicu ulaz je bio besplatan.

Oba trenera, i Đurovski i Milovanović su od početka drugog poluvremena ukazali šansu Miliću, odnosno Pavloviću. Na novi gol nije se mnogo čekalo, pošto je Petković napravio "haos" u odbrani protivnika, i savladao golmana Rosića.

KAKAV PRODOR: Petković PROMEŠAO odbranu Mladosti i dao GOLČINU (VIDEO)

U nastavku meča igralo se otvorenije. U 82. minutu, protestovala je i klupa Mladosti, pošto je pomoćni sudija signalizirao ofsajd, i prilično pogrešio. Novi golovi su "padali" u završnici, a strelci su bili rezervisti Milić i Ristić. Posebno lep je bio pogodak Ristića koji je upisao i asistenciju kod gola Milića.

Brodarac omladinski šampion Srbije (FOTO)

NEVIĐENO U SUPERLIGI: Opšta tuča na stadionu! Policija razdvajala i hapsila igrače!

MNOGI ĆE BITI IZNENAĐENI: Ovaj igrač će biti prvo POJAČANJE Zvezde za narednu sezonu (FOTO)

CRVENA ZVEZDA - MLADOST LUČANI 4:1

STRELCI: Boaći u 45+1, Petković u 51, Ristić u 86. minutu, Milić u 87. minutu - Tumbasević u 25. minutu

STADION: "Rajko Mitić" (Beograd)

GLEDALACA: 7.820

SUDIJA: Majo Vujović

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Frimpong, Luković, Anđelković, Donald, Le Talek, Plavšić (od 80. Ristić), Kanga, Srnić (od 46. Milić), Boaći (od 85. Vujaklija).

MLADOST: Rosić, Andrić, Saničanin, Šatara, Pešić, Tumbasević, Milosavljević (od 46. Pavlović), Golubović (od 70. Jovanović),  Nebojša Gavrić, Nenad Gavrić (od 60. Zvrko), Odita.

SUPERLIGA: Tribine prazne, crveni za Nikolića i preokret Partizana iz penala (VIDEO+GALERIJA)