19.04.2024.
117.1484
109.6792

SUPERLIGA: Zvezdina trojka pred Totenhem, penali za crveno-bele i Rad koji su podigli prašinu (VIDEO)

18.10.2019. 21:55
Fudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde / Izvor: MN Press
Mali gradski derbi sa četiri pogotka.

Crvena zvezda je napravila dobru uvertiru za meč Lige šampiona sa Totenhemom, pošto je savladala Rad sa 3:1 (2:0) u 12. kolu Superlige Srbije. Tim Vladan Milojevića je pružio korektnu partiju u malom gradskom derbiju, ali daleko od toga da je briljirao. Mrlju na trijumf lidera Superlige bacio je penal za drugi pogodak koji nije postojao, ali je sudija Đorđe Maksimović u drugom delu igre svirao i najstrožu kaznu za goste koja se može podvesti pod kategoriju "sumnjivih".

NEZAPAMĆENO: Mančester neće na stadion Partizana (FOTO)

UOČI DUELA SUPERLIGE: Rad RAZNEO Zvezdin tenk ispred Marakane (VIDEO)

DELIJE I GROBARI SKLOPILI PAKT: Kreću u ZAJEDNIČKU akciju, ovome se niko nije NADAO

Crveno-beli su bili željni nadigravanja posle reprezentativne pauze i prvu priliku su pretočili u vođstvo. Milan Pavkov je asistirao Tomaneu koji je izbegao ofsajd zamku, ali nije uspeo da savlada golmana Markovića u situaciji "jedan na jedan". Pavkov je ispratio akciju i oštrim udarcem desnom nogom postigao gol za 1:0.

Vladanu Milojeviću se isplatila igra sa dva napadača, bilo je lepih akcija u kojima je učestvovao i levi bek Milan Rodić. Upravo posle jednog od ubacivanja reprezentativca Srbije dogodila se nesporna situacija u 38. minutu, pošto je sudija Đorđe Maksimović dosudio penal za domaćina. Ispostavilo se da je to učinio prestrogo i da prekršaj nije postojao. Ni blizu! Marin je bio siguran "sa kreča" i duplirao vođstvo, 2:0 u 39. minutu.

DIGLA SE FRKA: Penal za Zvezdu zbog kojeg se navijači u Srbiji već svađaju (VIDEO)

Pre gola Zvezde Rad je imao jednu dobru šansu za izjednačenje, ali je udarac Busnića završio pored gola u 18. minutu.  "Građevinari" su uspeli da iskoriste opuštanje crveno-belih, koji su ponovo imali prazan hod na startu drugog poluvremena. Posle dubinske lopte golman Popović je startovao na napadača Rada Bjedova u situaciji sličnoj onoj kada je sviran jedanaesterac za Zvezdu. Maksimović je ponovo pokazao prstom ka "beloj tački", a Perendija je poslao raketu u rašlje gola crveno-belih u 66. minutu.

PENAL ILI KOMPENZACIJA: Evo kakav jedanaesterac je SVIRAN za Rad na Marakani (VIDEO)

Domaćin je posle primljenog gola dodao gas, a pogodak Marka Gobeljića u 76. minutu doneo je Zvezdi mirniju završnicu.

Crvena zvezda - Rad 3:1 (2:0)

STADION: Rajko Mitić.

SUDIJA: Đorđe Maksimović.

STRELCI: Pavkov u 6, Marin u 39. iz penala, Gobeljić u 76. minutu za Crvenu zvezdu - Perendija u 66. iz penala za Rad.

GLEDALACA: 7.112.

CRVENA ZVEZDA: Popović – Gobeljić, Milunović, Pankov, Rodić – Jovančić (od 85. Ivanić) , Garsija (od 88. Simić), Marin, Vulić – Tomane (od 73. La Para), Pavkov.

RAD: Marković – Milošević, Nikolić, Perendija, V. Trifunović (od 58. Riznić) – Stjepanović (od 78. M. Trifunović), Petrović - Živković, Busnić, Ilić (od 71. Kasalica) – Bjedov.

JAGMA: Pehar klupskog prvaka sveta izložen na “Marakani” (VIDEO)

DA LI JE PRECRTAN? Trener Zvezde OTKRIO šta se dešava sa SKUPOCENIM pojačanjem!

MA, KAKVIH 60 MILIONA: Stojadinović OTKRIO sve o transferu Jovića u Real

POSLE POBEDE NAD ZVEZDOM: Budućnost se odlučila na RADIKALAN potez!

NOVAK ILI RAFA? Pitali su Federera ko bi voleo da mu TRENIRA decu... Nije imao DILEMU