SUPERLIGA: Trio opravdao Milojevićevo poverenje, za Zvezdinu TROJKU (VIDEO+FOTO)

31.10.2018. 18:14
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Sudija je bio Aleksandar Živković.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su OFK Bačku (3:1) u utakmici 14. kola Superlige Srbije, i tako samo potvrdili lidersku poziciju na tabeli (40 bodova). Bez većih problema, branilac titule savladao je Bačku (13 bodova) koja ipak na "Rajko Mitić" nije došla sa belom zastavom. Imali su nekoliko prilika, a dali su i jedan gol, ali prekasno. Ono što može da raduje šefa struke Zvezde, Vladana Milojevića su golovi Milana Pavkova, Marka Gobeljića i Veljka Simića koji su opet bili starteri i opravdali ukazano poverenje, kao i dobra partija Marka Marina i povratak Milana Rodića. Počasni gol za goste iz Bačke Palanke dao je rezervista Uglješa Radinović.

Za vikend u 15. kolu, očekuju nas mečevi Proleter - Zvezda (subota, 15.00) i Bačka - Radnički Niš. Već posle ovog duela Zvezdu očekuje, u utorak, okršaj Lige šampiona sa Liverpulom.

Milojević je malo promešao karte, pošto su u odbrani bili Gobeljić, Degenek, Savić i Rodić, a zadnji vezni Jovančić i Čaušić, dok su ispred njih bili Srnić, Simić i Marin. U napadu je bio Pavkov koji je već u 26. sekundi bio strelac. Na novi gol se nije mnogo čekalo, pošto je Gobeljić efektnim golom savladao Bojana Zogovića. Tada je utakmica već u velikoj meri bila rešena, a pobeda je potvrđena golom Simića. Poraz je ublažen u 64. minutu, a Zvezdi je posao da sačuva prednost bio olakšan posle isključenja Miloša Živkovića.

Kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Crvene zvezde i Bačke odigraće poslednju utakmicu 14. kola Superlige Srbije, a dešavanja UŽIVO sa stadiona "Rajko Mitić" pratite na portalu Srbija Danas

SUPERLIGA: Milojević je imao problema, ali se na kraju odlučio za OVIH 11 (SASTAVI)

SUPERLIGA SRBIJE: Ostvarili su pet pobeda ZAREDOM, a sada ih čeka NAJVEĆI ispit! (FOTO)

KRAJ UTAKMICE.

88. minut - Gol Zvezde poništen zbog ofsajda. Nesuđeni strelac Joveljić.

83. minut - Stojiljković sa distance, ali preko gola.

80. minut - Umesto Srnića i Jevtović, koga prilično dugo nismo videli na terenu.

77. minut - Živković dobija crveni karton, zbog faula. Bio je poslednji igrač.

75. minut - Umesto Gavrića Arsić.

72. minut - Umesto Simića Joveljić.

70. minut - Simić sa 15-ak metara, ali Zogović brani.

65. minut - GOL za goste. Radinović snažno, sa 20-ak metara. Neodbranjivo. Sada je 3:1.

62. minut - Zvezda vodi 3:0. Simić šutira sa 25 metara. Lopta pogađa Živkovića, i iza leđa Zogovića.

60. minut - Na terenu je Stojiljković, umesto Pavkova.

57. minut - Umesto Kojića Radinović.

50. minut - Marin izvodi slobodan udarac, ali lopta u gol-autu.

Nema izmena. Ne menjaju ni Milojević ni Čelar, za sada.

POČINJE DRUGO POLUVREME.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

39. minut - Sa nekoliko metara glavom Pavkov pokušava. Brani Zogović.

Navijači Crvene zvezde
Navijači Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Na severu transparent posvećen tragično stradalom Aleksandru Radoviću koga je pre 19 godina (30. oktobra) pogodila signalna raketa koju su ispalili navijači Partizana, sa južne tribine stadiona u Humskoj. Tada je imao 17 godina.

36. minut - Pavkov raspaljuje po lopti i pogađa mrežu. Ipak, gola nema, zbog opravdanog ofsajda.

33. minut - Gavrić do Mićića koji sa desne strane šutira. Hvata Borjan.

29. minut - Novi pokušaj ka golu Zvezde. Opet Mićić. Oslobađa se čuvara, ali je neprecizan.

27. minut - Jovančić sa ivice kaznenog prostora, ali pored gola.

15. minut - GOL za 2:0. Gobeljić hvata loptu na 16 metara, posle prodora Simića sa leve strane.

14. minut - Pokušaj Pavkova sa leve strane, sa desetak metara, ali brani Zogović.

12. minut - Kontra gostiju, ali je zaustavljena na 30-ak metara od gola. U novom pokušaju, Mićić sa leve strane, ali loptu hvata Borjan.

10. minut - Pavkov dobija aplauz za novi pokušaj, sa 40 metara. Ali nema promene rezultata.

1. minut - GOL! Pavkov sa 20-ak metara. Posle samo 26 sekundi. Visoki napadač još jednom koristi šansu koju mu ukazuje Milojević. Za poverenje vraća na najbolji mogući način.