SUPERLIGA: Zvezda za deset minuta rešila pitanje pobednika protiv Bačke (VIDEO)

13.12.2020. 16:20
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Crveno-beli ponovo imaju devet bodova prednosti u odnosu na Partizan.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Bačku u poslednjem meču na stadionu ''Rako Mitić'' ove godine, u 18. kolu Superlige sa 2:0 (0:0) i tako ponovo stekli devet poena prednosti u odnosu na najbližeg pratioca Partizan koji je u subotu savladao Voždovac.

UZBUNA U BOLONJI: Mihajlović OBJAVIO loše vesti!

ZAJEDNICA SUPERLIGE DONELA VAŽNE ODLUKE: Ovo se neće SVIDETI Zvezdi i Partizanu!

NIJE OPRAVDAO OČEKIVANJA: Zvezda našla novu METU! Delije ga ODLIČNO poznaju! (VIDEO)

Crveno-beli su bili apsolutno dominatni u ovom meču, od stareta su krenuli izabranici Dejana Stankovića sa napadima, ali je posebno u prvom poluvremenu golman Milojević bio nepremostiva prepreka za igrače crveno-belih pošto je u nekoliko navrata odličnim intervencijama spasio svoj tim koji je najviše zahvaljujući njemu na poluvremenu imao rezultat 0:0. Zapretili su i gosti u dva navrata, ali bez promene rezultata. Tek što se krenulo u drugom poluvremenu, Ben je šutirao, ali je Milojević ponovo odbranio, a lopta je došla do Ivanića koji je atraktivnim šutem konačno probio bedem Bačke u 46. minutu. Deset minuta kasnije Nikolić je šutirao, ponovo je Milojević odbranio, ali nije mogao da zaustavi šut Falćinelija koji je natrčao na loptu. U nastavku Zvezda je potupno spustila tempo, imala po neku šansu I mirno privela meč kraju.

Crvena zvezda danas od 17 časova dočekuje ekipu Bačke na stadionu ''Rajko Mitić'' u 18. kolu Superlige Srbije, a to će biti i poslednji meč crveno-belih na domaćem terenu u jesenjoj polusezoni. Zvezda će protiv gostiju pokušati da nastavi pobednički niz i vrati se na devet poena prednosti u odnosu na najbližeg konkurenta Partizan koji je juče savladao Voždovac.

Zvezda u šampionatu ima pet pobeda u poslednjhi pet mečeva, dok je računajući sva takmičenja u poslednjih pet mečeva imala tri pobede i dva remija u Ligi Evrope protiv Hofenhajma i Libereca. Crveno-bel isu apsolutni favoriti protiv Bačke, a to govori i iistorijat međusobnih susreta pošto će olvo biti osmi duel ovih ekipa, a Zvezda je ostvarila šest pobeda, dok je jedan meč završen nerešenim rezultatom.

90+3. minut
Kraj meča.
86. minut
Pokušao je Boaći, ali nije bio precizan.
84. minut
Trostruka izmena u Bačkoj, ušli su Tomović, Marinković i Zličić umesto Stojanovića, Gavrića i Pisačića.
77. minut
Izmena u Zvezdi, Pavkov menja Falćinelija.
73. minut
Još jedan izmena u Bačkoj, umesto Ratkovića ušao je Velemir u igru.
66. minut
Dvostruka izmena u Zvezdi. Umesto Rodića na teren je izašao Eraković, a Bena je zamenio Vukanović.
65. minut
Odličnu priliku je imao Boaći posle kornera koji je izveo Ben, ali je šutirao pored gola.
61. minut
Prva izmena u Bačkoj, Stojanović menja Eskića.
56. minut
2:0!!! Udvostručila je Zvezda prednost preko Falćinelija. Nikolić je šutirao na ubacivanje Rodića, Miloejvić odbranio, ali je tu bio Falćineli i sproveo loptu u mrežu.
46. minut
1:0!!! Povela je Zvezda preko Ivanića tek što je počelo drugo poluvreme. Ben je šutirao, Milojević kratko odbio, a na loptu natrčao Ivanić i pogodio. Crveno-beli su izvršili i prvi izmenu, umesto Gobeljića ušao je Gajić.

II POLUVREME

45. minut
Snažan udarac Bena sa 16 metara, ali je još jednom Milojević odlično intervenisao i od svega samo 13. korner za Zvezdu. Bila je to i poslednja prilika u prvom poluvremenu pošto je ubrzo sudija Dragan Čolović označio kraj prvog dela igre.
42. minut
Sjajna prilika za Falćinelija, ali je lopta završila na prečki pošto je Milojević uspeo da zakači tu loptu.
40. minut
Pkušao je Ben, ali je njegov šut lako zaustavio Milojević.
32. minut
Ponovo je pokušao Milunović posle kornera, ali Milojević dobro interveniše i izbacuje loptu u korner.
23. minut
Odlična solo akcija Pisačića i dobar udarac, a Popović uz mnogo muke uspeva da izbaci loptu u korner.
18. minut
Treći put Milunović pokušava glavom, ali Milojević beze problema hvata loptu.
17. minut
Umalo auto gol Bačke. Ben je pokušao da ubaci loptu na peterac, lopta je zakačila Rađena i pogodila stativu.
15. minut
Prvi pokušaj Bačke, Stojanović je šutirao sa 17 metara pored gola.
10. minut
Još jedna prilika za Milunovića posle kornera. Ponovo je pokušao glavom i ponovo je lopta otišla pored gola.
8. minut
Pokušao je Milunović glavom posle kornera, ali je šutirao pored gola.
7. minut
Dobra prilika za Zvezdu, Ivanić je šutirao sa desetak metara iskosa sa leve strane, ali je Milojević još jednom dobro odbranio.
1. minut
Počeo je meč na stadionu ''Rajko Mitić'', odmah je Petrović imao dobru priliku da dovede Zvezdu u vođstvo, ali je Milojević dobro odbranio.