SUPERLIGA: Zvezda IPAK pobedila Mladost, i dalje je na PLUS 4 (VIDEO+FOTO)

22.10.2017. 18:43
Fudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde / Izvor: MN Press
Glavni sudija bio je Šegrt. Isključio Pavlovića u završnici.

Fudbaleri Crvene zvezde zadržali su vodeće mesto na tabeli Superlige, ali i povećali prednost u odnosu na pratioce. U poslednjoj utakmici 14. kola, ekipa Vladana Milojevića pobedila je Mladost (2:1), a golove su dali Aleksandar Pešić i Uroš Račić. Za Lučance strelac je bio Vladimir Radivojević. Sada crveno-beli imaju četiri boda više od prvoplasiranog Partizana. Mladost ima 15.

Posle poraza od Arsenala u Ligi Evrope, Milojević je napravio izmene u startnoj postavi. Od početka su zaigrali Babić, Milijaš, Račić, Adžić, Milijaš i Pešić, a u protokolu nije bilo Savića, Kange, Boaćija...

Zvezda je povela golom Pešića, posle diskutabilne situacije, a nešto kasnije, na 2:0 povećao je Račić. U tih prvih 45 minuta, i Lučanci su imali prilike, ali nije bilo golova. Pavlović je dobro namučio Borjana, udarcem sa ivice kaznenog prostora. U nastavku meča, Milojević je uveo mladog Luku Ilića i Mičela Donalda, a Nenad Milovanović imenjaka Marinkovića. Samo nekoliko minuta je prošlo, a gol je dao Vladimir Radivojević. U narednim minutama, Donald i Milijaš su bili blizu postizanja gola, iz prekida.

Da zaigra u drugom poluvremenu šansu je dobio i Nemanja Radonjić, umesto Luke Adžića, ali ne i Zvezdin klinac, mladi Dejan Joveljić. U tim trenucima, lopta je najviše bila kod Radonjića koji je ponovo demonstrirao brzinu. U poslednjim minutima, Zvezda je imala igrača više, posle drugog žutog kartona Predraga Pavlovića. Bilo je i tenzija do kraja posle koškanja Radivojevića u Le Taleka, ali ne i novih iskjučenja.

U sredu, Zvezda će u zaostaloj utakmici igrati protiv Spartaka.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Crvene zvezde se okreću obavezama u Superligi Srbije. U četvrtak su izgubili od Arsenala u Ligi Evrope, a sada na stadionu "Rajko Mitić" gostuje Mladost. Dešavanja sa stadiona "Rajko Mitić", iz minuta u minut možete da pratite na portalu Srbija Danas

SUPERLIGA: Zvezda dočekuje Mladost, Milojević računa i na Milijaša (SASTAVI)

PREMIJER LIGA: Arsenal ZGROMIO Everton (FOTO)

TOK UTAKMICE.

KRAJ

89. minut - Gužva na terenu. Radivojević faulira Le Taleka koji uzvraća. Gura Radivojevića. Obojica dobijaju po žuti karton.

88. minut - Novi prekid, i opet Milijaš kod lopte. Ponovo Rosić hvata loptu.

85. minut - Drugi žuti karton za Pavlovića, zbog starta sa leđa na Donaldu.

82. minut - Milijaš pokušava iz "slobodnjaka", ali samo korner.

77. minut - Donald se ne snalazi pred golom Mladosti, posle centaršuta Milijaša. U narednim trenucima Golubović menja Marića.

73. minut - Le Talek šutira, ali samo korner. U nastavku akcije Milijaš pokušava da proigra Pešića. Rosić je brži.

71. minut - Milošević snažno sa nekoliko metara, ali pored gola. Borjan loptu prati pogledom.

68. minut - Umesto Adžića Radonjić. Milojević nema više prava na izmene. Mladi Dejan Joveljić ipak neće debitovati.

61. minut - Umalo 2:2. Tumbasević posle kornera šutira, ali lopta odlazi pored gola.

60. minut - Slobodan udarac za Zvezdu. Donald, ali zamalo pored gola.

55. minut - Milijaš pogađa stativu iz slobodnog udarca.

52. minut - Ponovo menja Milojević. Umesto Račića Donald.

51. minut - Zamalo da Zvezda povede sa 3:1. Pokušaj Pešića, ali lopta ipak preleće gol gostiju.

50. minut - Radivojević smanjuje na 2:1. Ispada odbrana Zvezde, i novi gol na stadionu "Rajko Mitić".

49. minut - Prodor po levoj strani. Lopta ne dolazi do Pešića.

Bakljada Delija na severu.

Umesto Krstičića ulazi Luka Ilić. Podsetimo, Ilić je sa bratom Ivanom prodat Mančester sitiju. Jedna od klauzula u ugovoru je da Luka u takmičarskoj sezoni odigra 15 utakmica.

Menja i Milovanović. Umesto Sinđića Marinković.

POČETAK DRUGOG POLUVREMENA.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

40. minut - Račić za vođstvo Zvezde od 2:0. Račić kombinuje sa Milijašem i Pešićem. Na kraju završava akcijum preciznim šutem.

37. minut - Pavlović odlično šutira. Borjan brani krajnjim naporom.

26. minut - Vodi Zvezda sa 1:0. Pešić je strelac posle centaršuta Stojkovića. Glavom. Ovo mu je sedmi gol u sezoni.

25. minut - Ponovo Adžić pokušava. Sada iz igre, ali pored gola.

21. minut - Adžić šutira, Rosić brani, ali loptu odbija do Babića. Ipak, Babić neprecizan. Lopta odlazi pored gola. Za sada najbolja prilika na obe strane.

16. minut - Novi "slobodnjak" za Zvezdu. Šutira Milijaš. Opet je lopta u rukama Rosića.

10. minut - Korner za Mladost. Ništa više od toga. Lopta je za Zvezdu.

7. minut - Oboren Adžić. Slobodan udarac za Zvezdu, sa 20-ak metara. Adžić šutira, ali pravo u golmana Rosića.

3. minut - Pokušaj Milijaša da centrira, ali je izblokiran.