SUPERLIGA: Posle penala, dve BOMBE i nova pobeda za Zvezdu (VIDEO)

29.09.2018. 19:57
Džonatan Kafu
Džonatan Kafu / Izvor: MN Press
Glavni sudija bio je Aleksandar Vasić.

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su novu pobedu u Superligi Srbije. U 10. kolu, crveno-beli su pobedili Mladost sa 2:1, golovima Kafua i Branka Jovičića. Jedini gol za Lučance dao je Marko Jevremović, i to na efektan način. Sada, posle deset utakmica Zvezda ima 28 bodova i na vrhu je tabele, dok Mladost ima 18 i na petom je mestu. Takođe, crveno-bele u sredu očekuje duel Lige šampiona sa Pari Sen Žermenom.

Zvezda nije izašla u najjačem sastavu, pošto Vladan Milojević nije mogao da računa na sve igrače (zbog povreda), a od početka su na terenu bili i Ebisilio i Kafu. U prvih 45 minuta nije bilo golova, a opasno po gol Zvezde bilo je prilikom pokušaja Janka Tumbasevića i Jovana Markoskog. Kada je reč o domaćinu, Veljku Simiću je (opravdano) poništen gol zbog ofsajda, a pokušavali su Stefan Hajdin i Ebisilio.

U nastavku meča viđeni su svi golovi. Prvi već u 50. minutu, kada je duel Hajdina i Pavlovića sudija Aleksandar Vasić ocenio kao onaj za najstrožu kaznu. Siguran je bio Kafu, sa bele tačke. Međutim, ubrzo je "zakuvao" debitant Jevremović, prelepim golom, doduše uz pomoć Miloša Degeneka koji je zakačio loptu na putu ka golu Milana Borjana koji je bio ukopan. Ipak, samo tri minuta kasnije, uzvratio je novopečeni reprezentativac Srbije, Jovičić, takođe efektnim golom. Ispostavilo se da je to bio konačan rezultat, mada je mogao i da se promeni. Nisu uspeli mi Marin ni Simić.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Jedina utakmica dana i ujedno prva u okviru 10. kola Superlige Srbije biće odigrana na stadionu "Rajko Mitić", između Crvene zvezde i Mladosti. Sve je spremno za početak duela, a šta se dešava, iz minuta u minut, pratite UŽIVO, na portalu Srbija Danas

Milojević izabrao za Mladost, bilo je i promena (SASTAVI)

JEDAN GOL MU JE PONIŠTEN: Zvezda sledeće nedelje gostuje Svecima, a Nejmar je raspoložen za GOLČINE (VIDEO)

TOK UTAKMICE.

KRAJ UTAKMICE.

Igraće se još dva minuta.

90. minut - Odita u duelu sa Hajdinom, pada. Lopta za Zvezdu.

85. minut - Čaušić umesto Kafua. Umesto Jevremovića Odita.

84. minut - Kafu pravi prekršaj nad Jevremovićem. Slobodan udarac za goste. Loš centaršut. Lopta za Borjana.

78. minut - Pokušava Marin da lobuje Rosića, ali prebacuje i gol.

74. minut - Golubović umesto Pešića.

72. minut - Simić sa šest metara, ali samo stativa.

68. minut - novi GOL. Jovičić za 2:1 za Zvezdu. Bomba sa ivice kaznenog prostora (na 0:50 snimka).

67. minut - Kafu iz neposredne blizine pogađa Rosića. Velika šansa odlazi u nepovrat.

Zvaničan podatak 6.227 gledalaca.

65. minut - GOL i to prelep. Jevremović sa leve strane iz kaznenog prostora, lopta kači Degeneka. Lopta je u golu. Izjednačenje.

64. minut - Jovanović prolazi po desnoj strani, ali paralelno sa gol linijom.

Izmena u oba tima. Umesto Markoskog Dimić. Kasnije na terenu Marin i Krstičić. Izlaze Ebisilio i Jovančić.

51. minut - GOL. Kafu je strelac.

50. minut - Penal za crveno-bele. Duel Pavlović i Hajdina i Vasić pokazuje na belu tačku.

Pogledajte i penal i gol.

48. minut - Borjan pravovremeno istrčava.

47. minut - Ebisilio centrira, pokušava Pavkov da uhvati makazice, ali bezuspešno.

Nema izmena.

POČINJE DRUGO POLUVREME.

KRAJ POLUVREMENA.

42. minut - Jovičić snažno sa ivice kaznenog prostora, pored gola.

40. minut - Opet Ebisilio. Metar-dva pored gola Mladosti.

38. minut - Slobodan udarac za Zvezdu, na 20-ak metara. Ebisilio preko živog zida, ali Rosić hvata loptu.

33. minut - Simić po desnoj strani, i novi korner za domaćina. Pokušaj Degeneka, ali nema velike opasnosti po gol gostiju.

28. minut - Ebisilio izblokiran prilikom izvođenja slobodnog udarca. U nastavku akcije, Hajdin glavom, ali loptu hvata Rosić.

24. minut - Novi korner za Zvezdu. Na kratko otklonjena opasnost ispred gola Mladosti. U nastavku akcije, Pavkov šutira, ali neprecizno.

23. minut - Ebisilio iz daljine, ali veoma neprecizno.

17. minut - Markoski hvata loptu na 16 metara, šutira, ali lopta odlazi pored gola.

12. minut - Simić daje gol, ali poništen je zbog ofsajda.

11. minut - Slobodan udarac sa leve strane za Mladost. Tumbasević sa nekoliko metara glavom, ali pored gola. Borjan pogledom prati loptu.

10. minut - Rosić u poslednjem trenutku ispred Kafua hvata loptu.

6. minut - Jevremović šutira sa nekoliko metara iskosa, hvata Borjan.

5. minut - Korner za Zvezdu. Izvodi Ebisilio. Hvata Rosić.

2. minut - Korner za goste sa leve strane. Ubrzo i novi korner. Pejović izvodi. Odbrana Zvezde interveniše i sada je lopta za domaćina.

Utakmica počinje sa zakašnjenjem jer sudije imaju problema sa sistemom za komunikaciju.

Minut ćutanja za Božidara Cerovića, nedavno preminulog funkcionera crveno-belih (više pročitajte OVDE).

CRVENA ZVEZDA - MLADOST 2:1

STRELCI: Kafu 51. p, Jovičić 68. - Jevremović 65.

STADION: "Rajko Mitić" (Beograd)

SUDIJA: Aleksandar Vasić (Novi Žednik)

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Degenek, Babić, Hajdin, Jovančić (od 60. Krstičić), Jovičić, Kafu (od 85. Čaušić), Ebisilio (od 60. Marin), Simić, Pavkov. Klupa: Popović, Krstičić, Marin, Čaušić, Stojković, Ben, Jevtović.

MLADOST LUČANI: Rosić, Jevremović (od 85. Odita), Sinđić, Milošević, Andrić, Pejović, Pešić (od 74. Golubović), Tumbasević, Jovanović, Markoski (od 54. Dimić), Pavlović. Klupa: Zečević, Dimić, Golubović, Odita, Obrenović, Mihajlović, Ristić.

ZVEZDAŠI PRATE DEŠAVANJA U ITALIJI I ENGLESKOJ: Napoli nije izdržao nalet Juvea, Liverpul nije dozvolio NOVI poraz

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.