SUPERLIGA: Zvezdina trojka, dobra uvertira za Svece i proslavljena VELIKA godišnjica (VIDEO+FOTO)

08.12.2018. 18:25
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Sudija je bio Aleksandar Vasić.

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su novu pobedu u Superligi Srbije. U utakmici 20. kola nacionalnog prvenstva, branilac titule je pobedio Napredak sa 3:0, golovima Veljka Simića, Dušana Veškovca (autogol) i El Fardu Bena. U prethodnim mečevima, Kruševljani su uzimali bodove Zvezdi, ali je danas situacija bila drugačija. Ekipa Vladana Milojevića mnogo lakše je izašla na kraj sa "četom" Milorada Kosanovića.

Osim što je ostvarena pobeda za potvrdu prvog mesta, Zvezda je na najbolji mogući način proslavila 27. godišnjicu osvajanja titule interkontinentalnog prvaka. Uz to napravljena je i dobra uvertira za utakmicu Lige šampiona, sa Pari Sen Žermenom (utorak, 21.00). Sveci će gostovati crveno-belima u meču poslednjeg kola grupne faze elitnog takmičenja. Zvezda ima teorijske šanse za "prelazak" u Ligu Evrope, ali da bi se to desilo morea da pobedi Francuze, kao i da Napoli pobedi Liverpul.

Sledećeg vikenda na programu je poslednje kolo u kalendarskoj godini, ujedno i pre početka zimske pauze. Zvezda će gostovati Čukaričkom, a Napredak biti domaćin Radničkom.

Kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Crvene zvezde i Napretka odigraće premijernu utakmicu 20. kola Superlige Srbije, ujedno i jedini meč današnjeg programa. Domaćinu, ekipi Vladana Milojevića ovo će ujedno biti i poslednja provera pre utakmice Lige šampiona sa Pari Sen Žermenom (utorak, 21.00).

Dešavanja sa stadiona "Rajko Mitić" možete UŽIVO da pratite na portalu Srbija Danas

MILOJEVIĆ IZABRAO ZA NAPREDAK: Poslednji test za PSŽ, bilo je promena u Zvezdi (SASTAVI)

BLIŽE SE MEČEVI ODLUKE: Napoli se RAZGOROPADIO uoči odlaska na Enfild (FOTO)

TOK UTAKMICE.

KRAJ.

88. minut - Ben asistent. Boaći pogađa mrežu, ali je poništen zbog ofsajda.

81. minut - Eskić ulazi, Baha izlazi.

79. minut - GOL! Sada je 3:0. Rodić dolazi do lopte na 25 metara, proigrava Bena koji snažnim udarcem završava akciju.

78. minut - Umesto Alivodića na terenu Zec.

76. minut - Ulazi Boaći izlazi Pavkov. Poslednja izmena u Zvezdi.

Zvaničan podatak, utakmicu uživo prati 10.281 gledalaca.

69. minut - Rušević centrira, ali Popović hvata loptu.

62. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi. Na terenu Marin i Jovičić. Izašli Ebisilio i Jovančić.

61. minut - GOL! Autogol Veškovca i Zvezda vodi sa 2:0. Velika greška i nespretnost igrača Napretka.

59. minut - Stoodstotna šansa za Simića, ali Petrović odlično reaguje.

50. minut - Vulić izvodi slobodan udarac. Pogađa Ebisilija u glavu. Holanđaninu se ukazuje pomoć.

Nema promena na poluvremenu.

PRVENAC GRUJIĆA: Fenomenalnim pogotkom reprezentativac Srbije rastužio JOVIĆA (VIDEO)

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

45+1. minut - Pavkov pogađa mrežu, ali poništen gol zbog ofsajda. Ispravno.

NIJE NI ZA DRUGI TIM: Adžić je bio velika NADA Crvene zvezde, a sada ga NIKO neće (FOTO)

45. minut - Alivodić ne uspeva da promeni rezultat. Neprecizan sa 11 metara. Ostaje 1:0 za Zvezdu.

42. minut - Odličan šut Ebisilija iz "slobodnjaka" sa 25 metara. Prečka, i na kraju u rukama Petrovića. Sreća za Napredak.

40. minut - Vulić se žali na povredu, ali se ipak vraća u igru. Podsetimo, zbog povrede je već izašao Ndiaje.

31. minut - Simić odlično upošljava Ebisilija, a on još jednom šalje loptu nekoliko centimetara od gola.

Pogledajte kako je to nešto ranije uradila Uprava, u društvu veterana.

LUDILO ZA PAMĆENJE: Evo kako su DELIJE obeležile titulu u Tokiju! (VIDEO)

27. minut - Delije vatrometom slave 27. godišnjicu osvajanja interkontinentalne titule u Tokiju. Simbolično u 27. minutu.

26. minut - Ebisilio je uputio udarac, tik iznad prečke izmamivši uzdahe nekoliko hiljada zvezdaša.

19. minut - Pavkov oči u oči sa Petrovićem. Vrhom kopačke, ali pored gola.

17. minut - Asistencija Simića, lopta dolazi do Bena. Na nekoliko metara izblokiran šut. Ubrzo i Pavkov u dobroj prilici, ali samo prečka.

13. minut - GOL! - Lopta posle kraće akcije Bena i Ebisilija dolazi do Simića i Zvezda vodi. Šut sa 20-ak metara, golman Napretka uspeva da zakači loptu, ali ona ipak ulazi u mrežu. Sedmi gol za igrača Zvezde.

U istom minutu, izlazi i Ndiaje. Ulazi Rušević.

12. minut - Prekršaj nad Gobeljićem. Slobodan udarac za Zvezdu sa desne strane. Ben i Ebisilio pored lopte. Gobeljiću se ukazuje pomoć. Kao i Ndiajeu.

9. minut - Akcija Napretka. Boranijašević centrira, ali neprecizno. Lopta je za Popovića.

7. minut - Popović glavom ispred Ndiajea, na nekoliko metara van kaznenog prostora.

6. minut - Ben dobija loptu, ali je u ofsajdu, opravdano dosuđenom.

5. minut - Prekršaj nad Simićem. Žuti dobija Baha. Slobodan udarac sa 18 metara za Zvezdu. Ben preko gola.

3. minut - Gobeljić pokušava atraktivno petom, ali ne uspeva da proigra saigrača u napadu.

Meč počinje.

Očekuje se početak utakmice. Uprkos apelu, nema mnogo navijača na istoku i zapadu, sever najbolje popunjen. Cena ulaznica je bila simbolična, po 100 dinara za sve tribine (osim južne) i sav prihod je namenjen Srbima na Kosmetu.

Uoči ovog duela, crveno-beli su pozvali navijače da dođu na stadion, kako bi proslavili 27. godišnjicu osvajanja titule interkontinentalnog prvaka.

PREMIJER LIGA: Liverpul je prvi, Salah MAJSTOR, a to je dokazao i trećim golom (VIDEO)

CRVENA ZVEZDA - NAPREDAK 3:0

STRELCI: Simić 13, Veškovac 61.ag, Ben 79.

STADION: "Rajko Mitić" (Beograd)

GLEDALACA: 10.218

SUDIJA: Aleksandar Vasić

CRVENA ZVEZDA: Popović, Gobeljić, Stojković, Degenek, Rodić, Jovančić (od 62. Jovičić), Krstičić, Ben, Ebisilio (od 62. Marin), Simić, Pavkov (od 76. Boaći). Klupa: Borjan, Jovičić, Marin, Joveljić, Jevtović, Hajdin, Boaći. Trener: Milojević.

NAPREDAK: Ni. Petrović, Boranijašević, Veškovac, Marinković, Ne. Petrović, Baha (od 81. Eskić), Kostić, Ndiaje (od 13. Rušević), Vulić, Vukanović, Alivodić (od 78. Zec). Klupa: Janković, Projić, Eskić, Rušević, Ilić, Stevanović, Zec. Trener: Kosanović.

NEKADAŠNJI ZVEZDIN BISER: Veliki talenat koga se DELIJE dobro sećaju. Nećete verovati gde sada igra... (FOTO)