SUPERLIGA: Moćna Zvezda pregazila Proleter pred plej-of (VIDEO)

07.04.2019. 20:13
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Crveno-beli pokazali klasu.

U poslednjoj utakmici regularnog dela Superlige Srbije fudbaleri Crvene zvezde su na domaćem terenu savladali Proleter rezultatom 4:0. Jedini gol u prvom poluvrmenu postigao je Ričmond Boaći u 35. minutu, ali su u nastavku crveno-beli odigrali sjajno i golovima Marina, Ivanića i ponovo Boaćija došli su do ubedljivog trijumfa.

PLEJ-OF ABA LIGE: Poraz Zvezde u Slavonskom Brodu, titula Ciboni (FOTO)

VEST KOJU DELIJE ČEKAJU: Poznato da li će Zvezda igrati finale ABA lige u Pioniru! (FOTO)

TOTALNO JE POBESNEO! Evo kako se Milan Kalinić obračunao sa navijačem (VIDEO)

Dešavanja sa stadiona "Rajko Mitić" možete pratiti iz minuta u minut na portalu Srbija Danas.

KRAJ:
Utakmica je završena rezultatom 4:0!
89. minut:
Pokušao je Ben iz daljine, ali slabo pa je Elesin bez problema intervenisao.
82. minut:
Na terenu je i Nenad Milijaš umesto Mirka Ivanića.
82. minut:
GOL 4:0! Drugi gol Ričmonda Boaćija. Sjajna akcija Crvene zvezde, prvo je Jovičić proigrao Gobeljića koji je odlično ubacio loptu u srce šesnaesterca, a na pravom mestu je bio Boaći i poslao je loptu u mrežu.
78. minut:
U ekipi Proletera je na terenu Džozef Ovusu Bempah umesto Predraga Govedarice, kao i Dušan Plavšić umesto Ognjena Mitrovića.
76. minut:
GOL 3:0! Mirko Ivanić je zatresao mrežu Proletera. Gobeljić je probio po desnoj strani i ubacio loptu u sredinu, Ben ju je prosledio za Ivanića, a ovome nije bilo teško da je smesti u mrežu.
71. minut:
Dvostruka izmena Vladana Milojevića. Milan Pavkov je zamenio Dejana Joveljića, a Marko Gobeljić je na terenu umesto Milana Gajića.
68. minut:
GOL 2:0! Kakva majstorija Marka Marina. Bivši reprezentativac Nemačke je prvo slomio Tanasina, a zatim i maestralno lobovao Elesina.
66. minut:
Prvu izmenu na utakmici je napravio Dragan Radojičić. Slobodan Novaković je zamenio Nikolu Ilića.
57. minut:
Pokušao je Vujaklija iz daljine, ali je Borjan bio dobro postavljen.
52. minut:
Stativa! Ponovo je Boaći bio u šansi, ali je lopta posle njegovog udarca sa ivice kaznenog prostora pogodila samo okvir gola.
48. minut:
Velika gužva pred golom Proletera. Gajić je centrirao, Boaći šutirao glavom, ali je golman Elesin uspeo da zaustavi loptu na gol liniji. Tu se našao Rodić koji taj odbitak nije realizovao, već je i njegov pokušaj zaustavio čuvar mreže gostiju.
46. minut:
Počelo je drugo poluvreme, a treneri su odlučili da utakmicu nastave bez promena.
POLUVREME:
Crveno-beli vode posle prvih 45 minuta minimalnim rezultatom.
45+1. minut:
Nova šansa za Boaćija koji je izgurao Lambulića i lukavo šutirao, ali je lopta otišla pored gola.
43. minut:
Pokušao je Jovičić sa distance, ali je lopta završila daleko od okvira gola.
37. minut:
Boaći je mogao da se proslavi. Joveljić je oduzeo loptu Leandru i proigrao je povremenog reprezentativca Gane koji je imao šansu bolju od penala, ali se obrukao traljavim udarcem direktno u golmana.
35. minut:
GOL 1:0! Ričmond Boaći je doneo prednost Crvenoj zvezdi. Centrirao je Branko Jovičić i u trepavicu je pogodio napadača iz Gane koji je sa peterca glavom poslao loptu u mrežu.
28. minut:
Odličan pokušaj Boaćija glavom, ali još bolja odbrana Elesin.
24. minut:
Prvi žuti karton na utakmici dobio je Leandro Pinto.
21. minut:
Šutirao je Savić posle kornera Marina, ali neprecizno.
18. minut:
Pokušaj Tanasina iz daljine, ali visoko preko gola.
8. minut:
Korner izvodi Marin, ali se gosti iz Novog Sada brane.
3. minut:
Posle centaršuta Marina, Milunović izblokiran...
2. minut:
Rodić prima loptu na nekoliko metara od gola, ali interveniše odbrana Proletera.