SUPERLIGA: Radnički nemoćan pred crveno-belima, Zvezda slavila u derbiju (VIDEO)

13.04.2019. 17:47
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Ubedljiva pobeda aktuelnog šampiona Srbije.

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su protiv Radničkog iz Niša rezultatom 3:0 u prvom kolu plej-ofa Superlige Srbije. Crveno-beli su ovim trijumfom napravili veliki korak ka odbrani titule prvaka Srbije, jer šest kola pre kraja imaju sedam bodova više od Nišlija.

Pobedu Beograđanima su doneli Ričmond boaći sa dva i El Fardu Ben sa jednim golom. Rezultat na poluvremenu je bio 2:0, a crveno-beli su oba pogotka postigli sa bele tačke. Kasnije je Boaći na početku drugog dela postavio konačan rezultat.

UTIŠAO STADION: Nekadašnji ZVEZDIN igrač presudio BOGATOM klubu! (VIDEO)

DIREKTNA BORBA ZA LIGU ŠAMPIONA: Evo kako je ZAVRŠEN veliki DERBI između OMLADINACA Zvezde i Brodarca

SAGA JOVIĆ SE PRIVODI KRAJU: Zidan je JASNO stavio do ZNANJA da li želi Srbina

U regularnom delu sezone crveno-beli su u Beogradu slavili rezultatom 2:0, dok u Nišu nije bilo pobednika (2:2).

Dešavanja sa Marakane možete pratiti iz minuta u minut na portalu Srbija Danas.

KRAJ:
Crvena zvezda je došla do ubedljive pobede u derbiju kola.
90+2. minut:
Žuti karton je dobio Milan Pavkov posle vazdušnog duela sa Crnomarkovićem.
90+1. minut:
Pokušao je Nikola Drinčić iz slobodnog udarca, ali je lopta završila daleko pored gola.
87. minut:
Tempo utakmice je skroz opao i čini se da svi jedva čekaju kraj.
84. minut:
Izvršena je i poslednja izmena na utakmici. Goran Čaušić je zamenio Dušana Jovančića.
74. minut:
Drugu izmenu je napravio Vladan Milojević. Iz igre je izašao dvostruki strelac Ričmond Boaći, a na terenu je ljubimac Delija Milan Pavkov.
71. minut:
Žuti karton je dobio bivši fudbaler Crvene zvezde Saša Stojanović.
66. minut:
Poslednju izmenu napravio je Nenad Lalatović. U igri je Aleksa Jovanović umesto Tarasa Bondarenka.
61. minut:
Prvu izmenu je napravio i Vladan Milojević. Na terenu je Veljko Simić umesto Mirka Ivanića.
60. minut:
Lukavo je šutirao Ivanić sa nekih 13 metara, ali je lopta prošla tik pored stative.
59. minut:
Nova izmena u ekipi Radničkog. Na terenu je Petar Petrović umesto Lazara Ranđelovića.
56. minut:
Žuti karton je dobio Branko Jovičić zbog povlačenja Petra Grbića.
54. minut:
Prvu izmenu napravio je Nenad Lalatović koji je na teren poslao Sašu Stojanovića umesto Damira Kojaševića.
48. minut:
GOL 3:0! Ričmond Boaći je postigao svoj drugi pogodak na meču. Napadač iz Gane je odlično reagovao na pas El Fardua Bena i poslao loptu iza leđa Ristića.
46. minut:
Počelo je drugo poluvreme, a treneri nisu napravili nijednu promenu.
POLUVREME:
Crvena zvezda vodi posle prvog dela sa 2:0, zahvaljujući golovima Boaćija i Bena sa bele tačke.
45+2. minut:
GOL 2:0! El Fardu Ben je bio siguran sa bele tačke.
Novi penal za Crvenu zvezdu. Golman Borivoje Ristić je oborio Marka Marina koji je posle sjajnog soloprodora izašao sam ispred njega.
35. minut:
Odličnu šansu je proputio El Fardu Ben posle lepe akcije crveno-belih, ali je pomoćni arbitar ionako podigao zastavicu.
25. minut:
Izveo je Kojašević korner za goste, a najbolji u skoku je bio Crnomarković. Ipak, njegov šut je zaustavio Milan Borjan.
23. minut:
Žuti karton je dobio Đorđe Crnomarković zbog protesta.
23. minut:
GOL 1:0! Siguran je bio Ričmond Boaći sa bele tačke. Poslao je Ristića u jednu, a loptu u drugu stranu.
22. minut:
Penal za Crvenu zvezdu! Simović je ovog puta odlučio da pokaže na belu tačku posle duela Jovančića i Kojaševića.
18. minut:
Sada penal traže fudbaleri Crvene zvezde. Posle jedne gužve u šesnaestercu šutirao je Boaći koji je izblokiran, a crveno-beli su tražili od Simovića da pokaže na belu tačku. Međutim, on je ponovo bio siguran u svoju odluku da penala nije bilo.
15. minut:
Pokušao je Jovančić sa nekih 12 metara volej udarcem, ali je Ristić odlično odbranio i spasao mrežu Radničkog.
13. minut:
Gosti traže penal. Šutirao je Damir Kojašević čiji je pokušaj izblokirao Branko Jovičić, a Nišlije su reklamirale igranje rukom. Ipak, Novak Simović je ostao nem.
4. minut:
Veliku šansu za domaći tim propustio je Milan Rodić kog je sa golom spojio Marko Marin sjajnim dodavanjem, ali je levi bek crveno-belih bio neprecizan.
1. minut:
Utakmica je počela, a sa centra su krenuli fudbaleri Radničkog.

OBJAVLJENA KAZNA: Partizan saznao koliko je kažnjen zbog pogrdnog SKANDIRANJA Grobara u Novom Sadu

DELIJE ĆE TEK SAD BITI BESNE: Određene sudije za drugi meč finala ABA lige (FOTO)

BIVŠI IGRAČ BUDUĆNOSTI I REPREZENTATIVAC CRNE GORE: Nadam se da će ZVEZDA osvojiti ABA ligu

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI 2:0

STADION: "Rajko Mitić" (Beograd)

SUDIJA: Novak Simović (Lovćenac)

GLEDALACA: 13.156

STRELCI: Boaći 23'p, 48' Ben 45+2'

ŽUTI KARTONI: Jovičić, Pavkov - Crnomarković, Stojanović

CRVENI KARTONI:

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Milunović, Rodić - Jovičić, Jovančić (od 84. Čaušić) - Ben, Ivanić (od 61. Simić), Marin - Boaći (od 74. Pavkov). Klupa: Popović, Babić, Gobeljić, Čaušić, Simić, Joveljić, Pavkov. Trener: Milojević.

RADNIČKI: Ristić - Todorovski, Pankov, Crnomarković, Đorđević - Drinčić, Bondarenko (od 66. Jovanović) - Kojašević (od 54. Stojanović), Ranđelović (od 59. Petrović), Grbić - Haskić. Klupa: Kojić, Stojanović, Petrović, Aleksandar Jovanović, Aleksa Jovanović, Čunić, Nikodijević. Trener: Lalatović.