SUPERLIGA: Žander i Tomane za SJAJNU uvertiru Zvezde pred Olimpijakos (VIDEO+FOTO)

07.12.2019. 17:10 17:13
Žander
Žander / Izvor: MN Press
Meč 20. kola šampionata Srbije.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su subotički Spartak u 20. kolu Superlige Srbije sa 3:1 (2:1). Golove za domaće postigli su Žander u 21, Tekijaški u 31 (autogol) i Tomane u 51. minutu meča, dok je prednost "Golubovima" doneo Denković u 21. minutu igre.

Prvo poluvreme obeležio je levi bek crveno-belih. Najpre ga je Denković nadvisio u skoku za vodeći gol gostiju, ali je Žander bio najzaslužniji za preokret. Posle pola časa igre se odlično ubacio i preciznim udarcem po zemlji savladao Dubljanića za izjednačenje, da bi desetak minuta kasnije posle njegovog centaršuta usledila slaba reakcija Tekijaškog za 2:1.

Najlepši momenat na utakmici desio se u 51. minutu kada je Tomane pogodio "makazicama" na sjajan centaršut Marina.

Milan Pavkov je dobio priliku da odigra poslednjih 15-ak minuta, prvi put posle više od mesec dana i povrede koju je zadobio na utakmici Lige šampiona protiv Totenhema (0:4).

Crvenu zvezdu u sredu od 21 čas očekuje "utakmica sezone" protiv Olimpijakosa u Pireju od 21 čas, a srpskom šampionu je dovoljan remi za proleće u Ligi Evrope.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na portalu Srbija Danas.

DA LI ĆE DOĆI DO TRANSFERA? Igrao je za Partizan, sad se KUNE da je ZVEZDAŠ i da hoće na Marakanu

IMA SE, MOŽE SE: Tadić ISKEŠIRAO preko dva miliona evra za stan (FOTO)

PRIPREME ZA PIREJ: Milojević PROMEŠAO karte za Spartak, Pavkov na klupi, Boaćija nema (SASTAVI)

KRAJ UTAKMICE

90. minut
Marin je fauliran na nekih 30ak metara od gola Spartaka, pokušao je da centaršutem pronađe nekog od napadača, ali je odbrana Spartaka ponovo dobro odreagovala.
82. minut
Gojkov je zamenio Denkovića.

80. minut
Tufegdžićev udarac u dalji ugao brani Borjan.
77. minut
Pavkov je zamenio Tomanea.
73. minut
Fenomenalna šansa za goste. Ponovo je Tufegdžić bio u stopostotnoj prilici, ali je glavom promašio. Borjan se opravdano ljutio na saigrače.
69. minut
Tufegdžiću je poništen gol zbog ofsajda.
67. minut
Tražili su penal domaći pošto je oboren Vukanović, ali je sudija Piper samo odmahnuo rukom.
65. minut
Veliku šansu propustili su gosti. Milošević je proigrao Tufegdžića koji je gađao donji desni ugao Borjanovog gola, ali je zamalo bio neprecizan.
64. minut
Pokušao je Milošević da smanji rezultat, veoma otvoreno drugo poluvreme na stadionu "Rajko Mitić".
63. minut
Odlična akcija crveno-belih koju je Ben završio nepreciznim šutem iz blizine.
60. minut
Veliku priliku imao je Denković da postigne svoj drugi pogodak na meču, ali je šutirao preko gola.
56. minut
Odličnog Žandera menja Rodić.
52. minut
Trener Spartaka Gaćinović izvršio je prvu izmenu. Srećković menja Baića.
51. minut
Najlepši detalj na utakmici. Marin je idealno centrirao i pronašao Tomanea, koji je "makazicama" savladao Dubljanića - 3:1!

50. minut
Po jedna prilika na obe strane. Pokušavali su Marin i Tufegdžić, ali bez promene rezultata.
46. minut
Gosti su izveli početni udarac u drugom poluvremenu.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut
Sudija Piper je nadonkadio minut u prvom poluvremenu.
43. minut
Dobri potezi Marina koji je fenomenalno uposli Gajića, ali je ovaj uputio nešto između šuta i centaršuta pa nije mogao da savlada Dubljanića.
41. minut
Preokret domaćih. Žander se još jednom sjajno ubacio po levoj strani. Uputio je centaršut ka Tomaneu koji je samo zakačio loptu, dovoljno da prevari Tekijaškog koji je nespretno zahvatio i zatresao svoju mrežu - 2:1!

34. minut
Lepa šansa za Bena koga je odlično uposlio levi bek crveno-belih, ali je slabo zahvatio loptu glavom.
31. minut
Vođstvo Spartaka trajalo je tek desetak minuta. Tačna akcija domaćih, a lopta je stigla do Žandera koji je precizno šutirao sa levog boka, po zemlji - 1:1!
26. minut
Par polušansi za domaćee. Ben je u dva navrata pogađao živi zid, a Pankov nije uspeo da šutira iz solidne pozicije u šesnaestercu "Golubova".
21. minut
Spartak je poveo pogotkom Denkovića koji je sjajno zahvatio loptu glavom, na centaršut Miloševića, i pogodio donji levi ugao Borjanovog gola - 0:1!

17. minut
Najlepsi napad Crvene zvezde od početka utakmice. Vukanović je centrirao "spoljnom" sa levog boka, Tomane pokušao atraktivnim volej udarcem, ali je lopta išla paralelno od gola koji brani Dubljanić. Mreže i dalje miruju.
15. minut
Veoma tvrd susret na stadionu "Rajko Mitić". Spartak se organizovano brani, a crveno-beli uglavnom pokušavaju iz prekida.
10. minut
Tomane je fauliran. Marin je izveo slobodan udarac iz opasne pozicije, ali je lopta završila u korneru.
8. minut
Pomoćni sudija Milan Minić je signalizirao ofsajd Tomanea.
5. minut
Početno ispiivanje snaga na Marakani. Marin je imao lepu situaciju po krilu jedan na jedan sa protivničkim igračem, dok se Denković istakao lepim prodorom po levom boku koji je okončan faulom u napadu. I dalje bez velikih šansi.