8°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

SUPERLIGA: Jesenja titula je tu, Zvezda ukrotila ZMAJEVE za samo 4 minuta (UŽIVO)

02.12.2018. 17:43
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Sudija je bio Petar Piper.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Voždovac u poslednjoj utakmici 18. kola Superlige Srbije, rezultatom 2:0. Strelci u roku od samo četiri minuta bili su Lorenco Ebisilio i Ben, u 29. i 33. minutu. U obe akcije je učestvovao i Milan Pavkov, pa se može reći da je ovaj trio "presudio" gradskom rivalu. Na ovaj način, crveno-beli su potvrdili osvajanje jesenje titule, a već u sredu ih očekuje gostovanje Spartaku u Subotici. Kada je reč o Voždovcu, u 19. kolu će ugostiti Radnički iz Niša, drugoplasirani tim na tabeli.

Osim pobede, šefa struke Zvezde Vladana Milojevića može i da raduje činjenica da je opet mogao da računa na napadački tandem Milan Pavkov - Ričmond Boaći. Strelac dva gola protiv Liverpula ustupio je mesto napadača iz Gane u završnici meča.

Kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta.

Na stadionu "Rajko Mitić" igra se poslednja utakmica 18. kola Superlige Srbije. Duel Crvene zvezde i Voždovca možete da pratite UŽIVO na portalu Srbija Danas

SPREMNI ZA VOŽDOVAC: Milojević opet računa na jednog špica, a pogledajte ko su starteri (SASTAVI)

KVALIFIKACIJE ZA EP: Ovako su Orlovi igrali protiv budućih rivala u prošlosti (VIDEO)

TOK UTAKMICE.

KRAJ.

93. minut - Gobeljić se spetljao na nekoliko metara od gola Voždovca.

89. minut - Mašović pokušava da pronađe Duronjića. Borjan seče, odnosno hvata loptu.

84. minut - Boaći pokušava da proigra saigrače u kaznenom prostoru, ali Zličić seče.

79. minut - Umesto Pavkova Boaći. Ovacije za povratnika u tim. Poslednja izmena.

76. minut - Mašović umesto Maksimovića.

67. minut - Čaušić pored gola.

65. minut - Zličić do Stuparevića. Šutira, ali Borjan brani.

64. minut - Dvostruka izmena u Voždovcu. Zličić umesto Pavlovića. Duronjić umesto Jovanovića.

59. minut - Umesto Jovančića Marin, umesto Simića Čaušić.

Zvaničan podatak - 8.123 gledalaca. Podsetimo, od danas je u funkciji sistem za grejanje terena na stadionu "Rajko Mitić".

55. minut - Ebisilio sa 20-ak metara. Lopta odskače ispred Ilića, ali hvata loptu.

47. minut - Ukazuje se pomoć Babiću i Stupareviću posle duela. Slobodan udarac za Voždovac. Izvodi ga Luković. Samo do živog zida.

46. minut - Posle samo 11 sekundi Ben ne uspeva da savlada ilića.

Nema promena u timovima.

KRAJ POLUVREMENA.

44. minut - Nesporazum Zvezdine poslednje linije gosti nisu uspeli da iskoriste.

38. minut - Luković centrira, Mihajlov glavom, ali Borjan odlično brani.

33. minut - GOL. Sada je 2:0 za Zvezdu. Pavkov posle asistencije Ebisilija, glavom spušta do Bena. Napadač sa Komora sa nekoliko metara bez većih problema.

29. minut - GOL. Zvezda vodi sa 1:0. Pavkov, pa Gobeljić sa desne strane. Ebislio glavom sa desetak metara. Ilić je savladan. Prvenac Ebisilija u Superligi.

26. minut - Babić ispred Stuparevića glavom vraća loptu Borjanu. U sledećem napadu Simić glavom, ali brani Ilić. Odmah zatim, lopta dolazi do Bena. Sa desne strane snažno, ali u Ilića. Na kraju ekipa Voždovca ipak odoleva.

Sve je pratilo skandiranje "Crna Gora i Srbija, to je jedna familija".

Navijači Zvezde istakli transparent "Ponos Podgoričke skupštine izrod bi da kvari, živimo za ujedinjenje dva oka u glavi".

14. minut - Simić posle akcije sa desne strane promašuje loptu. Sa desetak metara.

DELIJE, DA LI SE SEĆATE NJEGA? Nekadašnji igrač Crvene zvezde pronašao novi klub. Nećete verovati gde... (FOTO)

13. minut - Na drugoj strani, Borjan ispred Stuparevića. Nema promene rezultata.

12. minut - Pavkov izlazi ispred Ilića. U duelu jedan na jedan uspešniji golman Zmajeva. Odlično ulazi u šut.

11. minut - Luković snažno i iz daljine, ali neprecizno.

U timu Voždovca su dva bivša igrača Zvezde - Luković i Milunović.

2. minut - Pokušava Krstičić sa 25 metara. Snažno, ali pored gola Ilića.

Počinje utakmica.

Kapiteni su Krstičić i Pavlović.

Sudija će biti Petar Piper. Pomoćnici su Jovan Grujić i Svetlana Bilić.

Šef struke Zvezde Vladan Milojević ponovo na raspolaganju ima Ričmonda Boaćija koji nije starter. Prednost u špicu je dobio Milan Pavkov koji je takođe "izašao iz povrede".