SUPERLIGA: Het-trik Makarića, kraj Radove serije, konačno pobedio i Radnički

29.04.2021. 17:30
FK Radnički Niš
FK Radnički Niš / Izvor: MN Press
Odigrano pet mečeva 34. kola.

Fudbaleri Rada bili su u seriji od četiri pobede, ali su se Građevinari sapleli u Gornjem Milanovcu protiv Metalca koji je slavio sa 3:0. Najzaslužniji za trijumf bio je dovstruki strelac Stefan Cvetković koji je pogađao u 6. i 67. minutu, dok je između ta dva pogotka u listu strelaca stigao da se upiše i Mbungu u 32. minutu. Ovaj poraz je Rad ponovo vratio u opasnu zonu, mada su Građevinari i dalje u dobroj poziciji da obezbede opstanak.

U HUMSKU STIŽE NASLEDNIK ALBERTA NAĐA: Mladi fudbaler POTPISAO za Partizan!

NOVI POTPISI NA MARAKANI: Dva odjednom - Zvezda završila bitan posao za budućnost!

KAKO JAVLJA BBC AFRIKA: Podignuta TUŽBA protiv Gelora Kange (FOTO)

Neuspeh Rada iskoristili su Radnički i Javor. Oba tima su slavila identičnim rezultatom 2:0, samo što su Nišlije kod kuće bile bolje od prežaljene Inđije, dok je tim iz Ivanjice slavio u Subotici protiv Spartaka. Pobedu Nišlijama doneli su Trifunović iz penala u 14. minutu, da bi pobedu overio Đuričin u 68. minutu. Javor je potiv Spartaka pitanje pobednika rešio u drugom poluvremenu golovima Ilića u 59. i Lukovića u 76. minutu.

Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvario je i Napredak koji jeu gostima savladao TSC posle preokreta. TSC je na poluvremenu vodio golom Milićevića u 31. minutu, da bi Kruševljani postigli tri gola u drugih 45 minuta. Bačanin je bio presudni faktor kao dvostruki strelac pošto je pogađao u 61. i 78, dok je Melunović gol postigao u 69. minutu.

Radnik je bio raspucan protiv otpisane Mačve, a briljirao je Makarić koji je het-trikom učvrstio vodeću poziciju najboljeg strelca Superlige i trenutno je na 23 postignuta gola. Surduličani su poveli autogolom Gordića već u 2. minutu, da bi Makarić u 17. duplirao prednost. Stamenković je povisio na 3:0 u 26. minutu, a Makarić u 40. doneo velikih 4:0 Radniku. U znatno mirnijem drugom poluvremenu treći gol Makarić je postigao u 86. minutu.