SUPERLIGA: Pakleni TANDEM doveo Partizan na korak od TITULE! (VIDEO + GALERIJA)

17.05.2017. 20:50
Leonardo
Leonardo / Izvor: Srbija Danas / Saša Džambić
Crno-beli golovima Leonarda i Đurđevića slavili u Nišu.

Fudbaleri Partizana nalaze se samo na korak titule. Preciznije od šampionskih počasti crno-belima teoretski neodostaje još samo jedan bod koji će potražiti u nedelju u duelu sa Mloadosti iz Lučana na svom stadionu. Mnogo teži deo posla Beograđani su obavili u Nišu gde su golovima udarnog tandema Leonardo - Uroš Đurđević za samo tri minuta srušili otpor Radničkog. Posle turbuletnog prvog poluvremena u kome je bilo vše nervoze nego izglednih prilika, Beograđani su u nastavku postigli tri gola i došli do pobede najverovatnije vredne šamionske titule: Radnički - Partizan 1:3 (0:0).

Nikola Milenković
Nikola Milenković / Izvor: Srbija Danas / Saša Džambić

Uzbuđenja na Čairu počela su već u šestom minutu kad je Uroš Đurđević u stilu Marka Materacija udario glavom defanzivca Nišlija Radoša Bulatovića. Stvorila se velika gužva, ali je sudija Zoran Široki primirio situaciju bez vađenja kartona.

KAO ZIDAN: Evo kako je Đurđević udario glavom protivničkog igrača (VIDEO)

Partizan je od samog početka vršio pritisak, imao terensku inicijativu, ali bez izglednih prilika. Tek u 21. minutu crno-beli su uputili prvi udarac. Prodirao je Mihajlović, dodao Jankoviću koji je šutirao pored gola.

Prvu kolosalnu šansu Beograđani su stvorili u 26. minutu. anković je izveo korner, Lazar Ćirković je bio najviši u skoku, a sa gol-linije je glavom izbacio Bulatović!

Nišlije su uzvratile 10 minuta kasnije. Stpjanović je prošao po desnoj strani, centrirao, a Vulićević, malo rizično, glavom preko svog gola.

U 36. minutu incident i nemile scene. Arsić ne može da izvede korner, jer ga navijači Partizana gađaju petardama! Posle kratkog prekida, navijači su se smirili, pa je fudbaler Radničkog izveo korner.

U finišu prvog poluvremena Leonardo je spasao Partizan. Saša Stojanović je posle skraćnog kornera šutirao direktno u gol, ali je Brazilac intervenisao i spasao Partizan.

Sasvim druga slika u nastavku utakmice. Videlo se da su crno-beli daleko odlučniji i agresivniji, da žele da što pre dođu do toliko željenog gola. Iniijativa se ubrzo ispaltila gostima iz Beograda.

Grobare je u trans bacio Leonardo. Brazilac je u 55. minutu dobio dubinsku loptu od Marka Jankovića, majstorski je primirio i rutinski zaobišao golmana Zogovića. Ostalo je bilo rutina - 0:1

POČELA ŽURKA U NIŠU: Pogledajte kako su Grobari proslavljali golove (GALERIJA)

Samo tri minuta kasnije sve je bilo gotovo. Leonardo je ovoga puta bio asistent. Pronašao je Uroša Đurđevića koji je sa 17 metara lobovao čuvara mreže Nišlija.

Usledio je mirniji deo igre, jer su Nišlije bile šokirane sa dva brza gola, dok su gosti iz Beograda u tim trenucima donekle smanjili gas. Međutim, nije to dugo potrajalo. U 78. mintu Partizan je rešio sve dileme. Na scenu je još jednom stupio Uroš Đurđević koji je iz neposredne blizine pogodio mrežu Radničkog.

Samo nekoliko trenutaka kasnije Đurđevića je zamenio Leandre Tavamba uz prave ovacije navijača crno-belih.

Nišlije nisu klonule duhom već u 85. minutu došle do počasnog gola. Dušan Živković se izborio za jednu loptu, ušao u šesnesterac i preciznim udarcem u dalji ugao prevario golaman Stevanovića.

RADNIČKI-PARTIZAN 1:3 (0:0)

STRELCI: Živković u 85. za Radnički, a Leonardo u 55, i Đurđević u 58.  i 78. minutu za Partizan.