SUPERLIGA: Bomba Đuričkovića samo DOKRAJČILA Pazarce (VIDEO+FOTO GALERIJA)

06.11.2016. 18:51
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Odigrana i poslednja utakmica 15. kola Superlige Srbije.

Fudbaleri Partizana nastavili su sa pobedama u Superligi Srbije. Ovog puta, na stadionu u Humskoj crno-beli su u utakmici 15. kola savladali Novi Pazar, rezultatom 4:0. Golove su već u prvom poluvremenu postigli Marko Janković i Alen Stevanović, čime je u velikoj meri određen dalji tok utamice. U drugom poluvremenu u strelce su se upisali i Uroš Đurđević i Petar Đuričković. Sigurnom i potpuno zasluženom pobedom, ekipa iz Humske je na taj način zadržala drugo mesto na tabeli, sa šest bodova manje iza lidera Crvene zvezde. U svakom slučaju, kada je reč o Partizanu najbolji način da se ode na dvonedeljnu pauzu. Kada je reč o Pazarcima, ostali su na 14. mestu sa 12 bodova. Iza ekipe Zorana Govedarice samo su Bačka i Borac.

Već na početku viđene su prilike na obe strane, ali je lopta završila pored gola Bojana Zogovića, odnosno u rukama Filipa Kljajića. U 5. minutu, sa skoro pola terena pokušao je Dimitrijević, ali se golman Partizana Kljajić ipak vratio na vreme i uhvatio loptu. U narednim minutima, crno-beli su pojačali pritisak, a pokušavali su Uroš Đurđević i Marko Janković. Na drugoj strani, gosti su oslanjali na kontranapade. Janković je u 23. minutu pokušao iz "slobodnjaka", ali je lopta otišla visoko preko gola. Samo minut kasnije, Stevanović nije dovoljno dobro zahvatio loptu, iako je bio u odličnoj prilici, na desetak metara od gola.

A onda, u 25. minutu, Janković je odlično ispratio akciju Stevanovića po levoj strani, za svoj prvi gol u takmičarskim utakmicama. Inače, solidan posao je odradio i Valeri Božinov pored koga su bila dvojica čuvara. Sve je to u velikoj meri olakšalo posao Jankoviću koji je završio akciju.

Nešto kasnije, u 37. minutu ekipa Marka Nikolića je duplirala prednost. Posle akcije Nemanje Miletića, takođe sa leve strane, loptu je dobio Stevanović. Šutirao je, golman Zogović je imao loptu na ruci, ali je ona ipak završila u mreži. Uz tu prednost crno-belih otišlo se i na poluvreme.

Sa napadima, Partizan je nastavio i u drugom poluvremenu. U samo dva minuta, pogođena je stativa, a zatim je u kaznenom gostiju bilo i gužve. Ipak, pokušaj Božinova je izblokiran. U 53. minutu, Janković je ponovo mogao da se upiše u strelce, ali nije bio dobar u samoj završnici. U 54. minutu, posle novog prodorapo krilu, (ovog puta) sa desne strane Saše Marjanovića lopta je ušla u mrežu Zogovića, a kao da su dali gol radovali su se Đurđević i Božinov. Usledila je konfuzija na stadionu u Humskoj, ko je bio strelac, ali je ubrzo sve razrešeno. To je bio Đurđević.

U nastavku duela, menjala su oba trenera, a šansu sa klupe ponovo je dobio Nemanja Mihajlović (umesto Božinova), dok je Đurđevića zamenio Nikola Đurđić. Šansu je dobio i Petar Đuričković, koji je u 83. minutu postigao veoma efektan pogodak. I njemu je ovo bio prvenac u dresu crno-belih.

Enver Alivodić koga je Nikolić označio kao najopasnijeg u redovima protivnika imao je odličnu priliku u 86. minutu, ali je Kljajić odlično "ušao" u šut.

U narednom kolu (19. novembar), Partizan će ugostiti Bačku, dok će Novi Pazar putovati u Novi Sad, na megdan Vojvodini.

PARTIZAN - NOVI PAZAR 4:0

STRELCI: Janković u 25, Stevanović u 37. i Đurđević u 54, Đuričković u 83. minutu

STADION: Partizana

SUDIJA: Nenad Đokić

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić, Everton, Marjanović, Janković, Stevanović (od 79. Đuričković), Božinov (od 70. Mihajlović), Đurđević (od 72. Đurđić).

NOVI PAZAR: Zogović, Dimitrijević, Rajabov (od 66. Lepović), Svojić, Stanojević, Micevski, Pajović, Travančić (od 42. Đoković), Brunčević (od 59. Kačar), Alivodić, Čečarić.