SUPERLIGA: Partizan rutinski protiv Mladosti (VIDEO)

30.05.2020. 17:27
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Crno-beli eifkasni u Humskoj.

Fudbaleri Partizana ubedljivo i lako savladali su Mladsot iz Lučana sa 4:1 (2:1) u 27. kolu Superlige Srbije, u utakmici bez pravog rezultatskog značaja pošto je dan ranije Crvena zvezda i teoretski obezbedila titulu ubedljivom pobedom protiv Rada. Crno-beli su ovim slavljem iskoristili remi Vojvodine sa Čukaričkim i poibegli Lalama na pet bodova prednosti.

Fudbal se vratio na Balkan

BILI SMO BOLJI OD DANSKE: Ukrali su na EURO, bio je to UŽASAN period!

IZ PARIZA STIGLA ZVANIČNA PONUDA: Srbin MENJA Nejmara!

Crno-beli su od starta krenuli veoma ofanzivno. Ređali su se napadi i promašaji Partizana u kojima je prednjačio Lazar Marković, da bi prvi gol bio postignut u 12. minutu kada je upravo Marković konačno pogodio mrežu gostiju. Sedam minuta kasnije Asano je na odličnu asistenciju Natha povećao na 2:0, ali je samo četiri minuta kasnije Odita posle kornera matirao Stojkovića i najavio da bi gosti možda mogli da načine iznenađenje smanjivši prednost na poluvremenu. Ipak, u drugih 45 minuta crno-bel isu u potpunosti nadigrali goste, a to su potvrdili golovima Sadik iz jedanaesterca u 63. minutu, da bi Stevanović posle prave majstorije postigao četvrti gol za crno-bele u 70. minutu i postavio konačan rezultat meča. U poslednjih 20 minuta Partizan je imao još nekolio prilika, ali nije bilo promene rezultata.

Fudbaleri Partizana od 17.30 na stadionu u Humskoj dočekuju Mladost iz Lučana u utakmici 27. kola Superlige Srbije, a crno-beli će prvi put posle dva i po meseca odigrati zvaničnu utakmicu na svom stadionu, doduše bez prisustva navijača. Ova utakmica nema rezultatski značaj kada je titula u pitanju pošto je Crvena zvezda jučerašnjim ubedljivim trijumfom na Banjici i teoretski potvrdila odbranu šampionske krune. Ipak, crno-beli imaju priliku da se pobedom udalje na pet bodova od Vojvodina koja je remizirala sa Čukaričkim i umanjila sopstvene šanse u borbi za drugu poziciju.

Trener Partizana Savo Milošević odlučio se za ofanzivnu postavu, a jedino pravo iznenađenje u sastavu crno-belih je Uroš Vitas koji se našao među starterima. Mladost iz Lučana je prebrinula brige oko člej-ofa i plej-auta pošto je zbog pandemije korona virusa odlučeno da se odigreaju samo preostala četiri kola regularnog dela i nema sumnje da će gosti rasterećeni briga oko toga pokušati da iznenade crno-bele u Humskoj.

90. minut
Anđelovski je označio kraj meča.
87. minut
Lazar Pavlović je imao lepu priliku, ali je Knežević uspeo da odbrani njegov šut.
70. minut
4:1!!! Filip Stevanović majstorskim udarcem sa šesnaest metara matira Kneževića. Još jedna izmena kod crno-belih, umesto Markovića u igru je ušao Lakčević.
65. minut
Dve izmene u Partizanu. Umesto Natha je ušao Lazara Pavlović, dok je Sadika zamenio Matić.
63. minut
3:1!!! Ponovo Partizan ima dva gola prednosti. Sadik je oboren u šesnaestercu, a sudija Anđelovski je pokazao na belu tačku. Nigerijac je preuzeo odgovornost i uspešno realizovao jedanaesterac.
60. minut
Oprobao je Miletić svoj šut, ali je lopta otišla visoko preko gola.
56. minut
Druga izmena u Mladosti. Izašao je Eliomar iz igre, a zamenio ga je Babić.
53. minut
Marković je iz prve šutirao na asistenciju Stevanovića, ali je pogodio spoljni deo mreže gola Mladosti.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. U Partizanu je Asano ostao na klupi, a umesto njega je ušao Filip Stevanović. Jedna izmena bila je i kod gostiju, a umesto Mićevića je ušao Milošević.

II POLUVREME

43. minut
Ponovo je Mladost imala odličnu priliku, Radović je uhvatio volej iz prve, a Stojković je morao dobro da se potrudi da bi odbrani njegov šut.
39. minut
Veliku priliku imala je Mladost za izjednačenje, ali je Perovićev šut Stojković uspeo da odbrani.
23. minut
2:1!!! Mladost smanjuje prednost domaćina. Bez prave šanse su gosti postigli gol, tačnije nekadašnji igrač Partizana Odita posle kornera koji je izveo Selenić.
19. minut
2:0!!! Crno beli su duplirali prednost, Natho je odlično proigrao Asana kome nije bilo teško da postigne pogodak.
12. minut
1:0!!! Poveo je Partizan posle odlične akcije u kojoj je Asano petom proigrao Sadika koji je samo prosledio do Markovića koji dobru igru kruniše golom.
9. minut
Posle par minuta zatišja, ponovo preti Partizan, ovaj put preko Asana koji je šutirao tik iznad prečke.
3. minut
Još jednom je pokušao Marković, ali nema gola. Partizan ofanzivan od starta.
2. minut
Prvi pokušaj Partizana, šutirao je Lazar Marković, ali je lopta otišla preko gola.
1. minut
Počeo je meč u Humskoj.

I POLUVREME

PARTIZAN – MLADOST 4:1 (2:1)

STADION: Partizana.

Gledalaca: bez prisustva navijača zbog pandemije korona virusa.

Sudija: Novica Anđelovski.

Strelci: Marković u 12, Asano u 19, 2:1 Obiora Odita u 23, Sadik (jedanaesterac) u 63, Stevanović u 70. minutu.

PARTIZAN: Stojković, S. Pavlović, Natho (od 65. L. Pavlović), Sadik (od 65. Matić), Asano (od 46. Stevanović), Vitas, Zdjelar, Šćekić, Marković (od 71. Lakčević), Urošević (od 78. Brežančić), Miletić.

MLADOST: Knežević, Eliomar (od 56. Babić), Sinđić, Odita (od 76. Kos), Mićević (od 46. Milošević), Pešić, Perović, Radović (od 75. Pavlović), Kijevčanin, Selenić (od 89. Žunić), Stojanović.