SUPERLIGA: Partizan PETARDOM overio 27. titulu (VIDEO+GALERIJA)

21.05.2017. 20:22
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Crno-beli ubedljivi u Humskoj.

Fudbaleri Partizana savladali su Mladost iz Lučana sa 5:0 u poslednjem kolu Superlige i tako osvojili 27. titulu šampiona u svojoj istoriji. Crno-beli su bili nadmoći protiv gostiju iz Lučana, a dvostruki strelac bio je Leonardo, dok su uz njega pogađali Jevtović, Janković i Kosović.

Oprezno je počeo meč u Humskoj. Svestan uloga, Partizan nije želeo da se zaleće i stihijski napada, ali su crno-beli u potpunosti kontrolisali dešavanja na terenu. Prvu bolju situaciju za crno-bele imao je Đurđević posle centaršuta Vulićevića u 10. minutu, ali je od svega bio samo korner za Partizan. Bilo je to i jedino pravo uzbuđenje u prvih 15 minuta, da bi u 18. stadion u Humskoj proključao. Jednu dubinsku loptu je Janković odlično umirio, a zatim majstorski ''štikolom'' asistirao Leonardu kojem nije bilo teško da postigne 23 gol u sezoni.

Tek posle tog gola Leonarda je prvi put ozbiljnije zapretila Mladost, ali je šut Gavrića sa ivice šesnaesterca odbranio Stevanović u 24. minutu. Samo 60 sekundi kasnije Janković je iz skraćenog kornera šutirao direktno na gol, a Krznarić skinuo loptu sa gol linije. Ono što je Krznarić učinio u 25 minutu, ponovio je šest minuta kasnije kada je Leonardo odlično šutirao a golman Mladosti ponovo odbranio. Kosović je oprobao u 36. minutu šut, ali je lopta išla tik pored gola, da bi minut kasnije Partizan vodio sa 2:0. Marko Jevtović je sa 20 metara snažno šutirao u donji desni ugao Krznarića koji je mogao samo pogledom ispratio loptu. Do poluvremena je probao Radivojević iz Mladosti, ali je lopta otišla pored gola.

Uvodnih nekoliko minuta durgog poluvremena bili su mirni, da bi Đurđević na iskušenje stavio Krznarića sa 16 metara u 52. minutu, ali je golma Mladosti dobro intervenisao. Nastavio je Partizan da pritiska goste iz Lučana i pet minuta kasnije MIhajlović je posle prodora pokušao da savlada Krznarića, ali je šutirao preko gola. Nepunih 10 minuta kasnije sevnula je kontra Partizana, Đurđević je vukao loptu, pronašao Leonarda koji je postigao drugi gol na meču za vođstvo od 3:0.

Samo pet minuta kasnije usledila je nova kontra Partizana, a Leonardo se revanširao asistencijom Jankoviću koji je povisio prednost crno-belih na 4:0. Mladost je bila razbijena i kao da je jedva čekala kraj meča. Usledio je kratak prekid zbog bakljade navijača crno-belih, a u 81. minutu Kosović je povisio na 5:0.

Do kraja je bilo još nekoliko uzbuđenja, pošto je u 83. minutu Pešić spasao Mladost potpune katastrofe izbacivši loptu sa gol linije, da bi četiri minuta kasnije i Vulićević zamalo bio strelac za Partizan. Ubrzo je usledio i poslednji zvižduk sudije Milorada Mažića, a slavlje na stadionu u Humskoj moglo je da počne.

PARTIZAN - MLADOST 5:0 (2:0)

STRELCI: Leonardo u 18. i 65, Jevtović u 37, Janković u 70, Kosović u 81.