SUPERLIGA: Partizan rutinski do pobede, Rikardo i Nikolić srušili Proleter (VIDEO+FOTO)

23.02.2019. 18:30
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Sjajna uvertira crno-belih pred Večiti derbi.

Fudbaleri Partizana su ubedljivo savladali ekipu Proletera na domaćem terenu rezultatom 3:0 u okviru 23. kola Superlige Srbije. Golove za Parni valjak su postigli Nemanja Nikolić i Rikardo Gomeš koji je dva puta savladao protivničkog golmana.

PRELEPA HRVATICA NE ZABORAVLJA GROBARE: Pamtiću ih do kraja života (FOTO)

Crno-belima je prednost doneo Nemanja Nikolić u 16. minutu, a Rikardo Gomeš je sa dva gola u završnici prvog dela rešio pitanje pobednika, s obzirom na to da je Proleter igrao sa igračem manje od 17. minuta kada je Zarija Lambulić isključen.

U drugom poluvremenu je tempo meča bio znatno sporiji i Partizan je mirno priveo meč kraju. Najvažnije je izabranicima Zorana Mirkovića bilo da utakmicu završe bez povreda i da u dobrom raspoloženju dočekaju duel sa Crvenom zvezdom u narednom kolu.

DIREKTNO U KAMERU: Lalatović rekao ko je NAJBOLJI u Srbiji... Šta će reći Grobari na ovo (VIDEO)

Dešavanja iz Humske iz minuta u minut možete pratiti na sajtu Srbija Danas.

KRAJ:
Partizan je rutinski došao do pobede protiv Proletera rezultatom 3:0.
89. minut:
Ognjen Krasić je dobio žuti kraton zbog prekršaja.
88. minut:
Posle desetak minuta bez šansi, Rikardo je pokušao sa distance, ali je Vesić zaustavio njegov pokušaj.
76. minut:
Dobru priliku je imao Armin Đerlek posle ubačene loprte sa leve strane, ali je Vesić ponovo dobro odbranio.
74. minut:
Istrčali su fudbaleri Partizana kontranapad koji je udarcem završio Filip Stevanović, ali je golman Miloš Vesić dobro intervenisao.
71. minut:
Meč je na kratko prekinut, jer su domaći navijači ubacili nekoliko baklji na teren.
70. minut:
Žuti karton je dobio Armin Đerlek zbog oštrog prekršaja.
64. minut:
Zoran Mirković je takođe napravio poslednju izmenu. Poslao je na teren Gabrijela Enakea umesto Nemanje R. Miletića.
63. minut:
Poslednju izmenu napravio je Dragan Radojičić. Danilo Nikolić koji je u igru ušao u prvom poluvremenu morao je da napusti igru zbog povrede zadnje lože, a zamenio ga je slobodan Novaković.
56. minut:
Druga izmena u ekipi Partizana. Na terenu je mladi Filip Stevanović umesto Gorana Zakarića.
55. minut:
Pokušao je Ognjen Krasić sa distance, ali je njegov šut završio preko prečke, pa Vladimir Stojković nije morao da interveniše.
46. minut:
Počelo je drugo poluvreme, a treneri su napravili po jednu izmenu. U Partizanu je Bojan Ostojić zamenio Marka Valijentea, a u Proleteru je umesto Srđana Vujaklije na terenu Miloš Jokić.
POLUVREME
Partizan ubedljivo vodi posle prvog dela sa 3:0.
45+1. minut:
GOL 3:0! Drugi gol Rikarda. Đerlek je probio po desnoj strani, dodao do Kosovića koji je centrirao, a centarfor sa Zelenortskih ostrva se odlično snašao i akrobatski zatresao mrežu Vesića.

41. minut:
GOL 2:0! Sjajna akcija Partizana i mat u tri poteza. Valijente je poslao loptu za Nikolića, koji je uposlio Rikarda, a ovaj obišao golmana Vesića i smestio loptu u mrežu.
37. minut:
Zakarić je izveo slobodan udarac iz dobre pozicije, ali je golman Vesić uspeo da odbrani i prosledi loptu u korner. Posle udarca iz ugla bila je gužva u šesnaestercu, ali su gosti uspeli da otklone opasnost.
31. minut:
Prvu izmenu napravio je trener gostiju Dragan Radojičić. Umesto Dušana Plavšića na terenu je Danilo Nikolić. Izgleda da Plavšić nije imao problema sa povredom, već da je ova promena plod crvenog kartona za Lambulića.
25. minut:
Dobra šansa za Rikarda koji je izašao ispred golmana Vesića, ali je gostujući čuvar mreže uspeo da isčačka loptu iz nogu Partizanovog centarfora.
24. minut:
Nemanja R. Miletić je dobio žuti karton zbog faula nad Stefanom Čolovićem.
21. minut:
Prava fešta na tribinama u režiji Grobara.
17. minut:
Crveni karton za Zariju Lambulića. Štoper gostiju je kao poslednji igrač odbrane faulirao Rikarda Gomeša i sudija Tripković ga je poslao u svlačionicu.
16. minut:
GOL 1:0! Nemanja Nikolić je doneo prednost crno-belima. Lopta je ubačena iz auta, Rikardo ju je prosledio glavom na peterac, tu se našao Nikolić i savladao je Vesića.
10. minut:
Napadač Proletera Srđan Vujaklija ostao je na zemlji posle vazdušnog duela u kom je dobio nezgodan udarac od Strahinje Pavlovića.