SUPERLIGA: Ožegović načeo, dve majstorije Stevanovića dokrajčile Rad (VIDEO)

18.08.2019. 18:51
Ognjen Ožegović
Ognjen Ožegović / Izvor: MN Press
Partizan ubedljiv u 5. kolu.

Fubdaleri Partizana ubedljivo su savladali Rad u petom kolu sa 3:0 (1:0) na stadionu u Humskoj i tako napravili lepu uvertiru za prvi meč plej-ofa za Ligu Evrope protiv norveškog Moldea u četvrtak. Savo Milošević odlučio je da na ovom mču odmori Nemanju Miletića, Zorana Tošića i Takumu Asana, ali se to nije odrazilo na igru crno-belih koji su bili bolji protivnik.

RASPALIO MAŠTU GROBARA: Filip Stevanović FENOMENALNIM prodorom UBIO Građevinare (VIDEO)

NIJE GOTOV PRELAZNI ROK: Evo na kojim POZICIJAMA Partizan traži POJAČANJA (FOTO)

SKANDALČINA: Stanojevića prevarili na SRAMOTAN način i doveli drugog Srbina za trenera (FOTO)

Ognjen Ožegović bio je nerešiva enigma za odbranu Rada. Raspoloženi napadač Partizana imao je sijaset prilika, pogodio i prečku, a u 26. minutu pogodio za 1:0. Partizan je i u drugom poluvremenu bi oapsolutno dominatan, a svoj šou imao je mladi Filip Stevanović koji je sa dve majstorije matirao odbranu Rada za visok trijumf  Partizana.

FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Fudbaleri Partizana dočekaće u petom kolu Superlige Srbije ekipu Rada na stadionu u Humskoj. Crno-beli su u prethodnom kolu remizirali sa Napretkom u Kruševcu, a u međuvremenu prošli u plej-of kvalifikacija za Ligu Evrope uprkos porazu od Malatija u Turskoj od 1:0. Partizan bi ovom pobedom napravio lepu uvertiru za predstojeći meč protiv Moldea kojeg u četvrtak dočekuje u Humskoj.

Rad je u prethodnom kolu ostvario prvu pobedu u novoj sezoni posle dva poraza u nizu, pošto je minimalnim rezultatom savladao Inđiju, ali je potom Bogdan Korak podneo ostavku, a ekipu će protiv crno-belih voditi pomoćnik Srđan Stojičevski.

90. minut
Drugi gol Stevanovića koji je još jednim majstorskim udarcem savladao Markovića za konačnih 3:0.
81. minut
Ožegović odlazi na klupu, a u igru ulazi Sadik.
70. minut
Još jedna promena u Radu, umesto Tričkovića u igru je ušao Dušan Živković.
68. minut
Prva promena u Partizanu, Lazar Pavlović zamenio je Sumu.
66. minut
Izmena u Radu, ušao je Kovalenko umesto Riznića.

65. minut
GOL!!! Fantastična solo akcija mladog Stevanovića koji se stuštio u kazneni prostor Rada između trojice igrača i odličnim udarcem povećao prednost Partizana.
62. minut
U samo 20 sekundi dve odlične šanse za Ožegovića. Prvo je Suma ubacio sa desne strane, a napadač Partizana pogodio glavom prečku, da bi potom još jednom Ožegović pokušao, ali je odbranio golman Rada.
55. minut
Suma je pokušao iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla preko gola.
53. minut
Odlična solo akcija Stevanovića koji je sa 16 metara snažno šutirao, ali je lopta otišla tik pored gola.
51. minut
Raspoložen je Ožegović na ovom meču, još jednom je zapretio golu Rada, ali je Marković bez većih problema ukrotio ovaj udarac.
47. minut
Posle odbijene lopte posle šuta Sume, iz prve je pokušao Zdjelar, ali je odlično intervenisao golman Rada.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme u Humskoj.

DRUGO POLUVREME

45+1. minut
Kraj prvog poluvremena.
41. minut
Još jednom je pokušao Ožegović, šutirao je glavom na ubacivanje Brežančića, ali pravo u golmana Rada.
37. minut
Stopostotnu priliku je propustio da iskoristi Ožegović. Još jednom je Lutovac ubacio loptu sa desne strane, a Ožegović neometan snažno šutirao pored desne stative.
36. minut
Stevanović je pokušao iz slobodnog udarca da ugrozi gol Rada, ali je lopta otišla pored leve stative.

26. minut
GOL!!! Poveo je Partizan pogotkom Ožegovića glavom posle odličnog ubacivanja bivšeg igrača Rada Lutovca.
23. minut
Stevanović je pokušao sa 20 metara, lopta je završila pored desne stative, ali je korner za Partizan.
17. minut
Partizan ima inicijativu, ali za sada su igrači Save Miloševiće bez prave šanse.
10. minut
Posle kornera pokušao je Vujačić, ali nije bio ni blizu te lopte koju je izbacio igrač Rada, ali je lopta ostala Građevinarima zbog greške sudije.