SUPERLIGA: Proleter autogolom "NAČEO" sebe, Ben ga dokrajčio (VIDEO)

03.11.2018. 14:53
Lorenco Ebisilio
Lorenco Ebisilio / Izvor: MN Press
Sudija u meču 15. kola je bio Miloš Đorđić.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Proleter u utakmici 15. kola Superlige Srbije (2:0), golovima Aleksandra Andrejevića (autogol) i Bena. Na taj način, samo je potvrđena liderska pozicija na tabeli, ali i napravljena dobra uvertira za utakmicu Lige šampiona sa Liverpulom (utorak, 18.55). Crveno-beli su zasluženo pobedili, ali treba reći i da je domaćin imao izgledne prilike. Takođe, Proleteru je zbog ofsajda Srđana Vujaklije i poništen gol, što je izazvalo proteste domaćina.

Kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Proletera dočekuju Crvenu zvezdu u utakmici 15. kola Superlige Srbije, a dešavanja UŽIVO sa stadiona "Karađorđe" možete da pratite na portalu Srbija Danas

ZVEZDA NA KARAĐORĐU: Milojević bez povređenog Boaćija i najstandardnijeg prvotimca (SASTAVI)

ĆAO, NEMA VIŠE: Liga šampiona se UKIDA! Kreće novo takmičenje VELIKANA. Evo za koga samo ima mesta (FOTO)

TOK UTAKMICE.

KRAJ UTAKMICE.

Igraće se još pet minuta.

83. minut - Zbog prigovora neko od članova stručnog štaba Proletera je isključen.

80. minut - Ulazi Gobeljić umesto Rodića.

79. minut - Poništen gol Proletera. Zbog ofsajda Vujaklije. Domaćin se buni, ali Đorđić ne menja odluku.

75. minut - Čolović izvodi prekid. Popović hvata loptu.

74. minut - Umesto Ćukovića Mitrović.

70. minut - Posle centaršuta Tanasina sa desne strane, lopta dolazi do Šćepanovića, koji sa dva-tri metra prebcuje gol. Dobra prilika odlazi u nepovrat.

67. minut - Jovičić sa 20-ak metara snažno, ali preko gola.

60. minut - Dvostruka izmena u Proleteru. Umesto Bukorca, Šćepanović, a umesto Novakovića Mirosavljev.

59. minut - Umesto Marina Srnić.

57. minut - GOL! Marin proigrava Stojkovića u kaznenom prostoru. Nesebično do Bena koji bez problema ubacuje loptu u mrežu sa nekoliko metara.

56. minut - Vujaklija centrira sa desne strane. Čović glavom, ali preko prečke. Tražo korner, ali Đorđić smatra da nije u pravu. Lopta za Popovića.

53. minut - Čović izvodi prekid, ali preko gola.

51. minut - Stojković prolazi po desnoj strani, šutira snažno. Ali Vesić brani. Korner, posle kojeg Vesić hvata loptu.

Počinje i drugo poluvreme. Umesto Ebisilija ulazi Čaušić. U Proleteru nema izmena.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

Dva minuta nadoknade pokazuje sudija Đorđić.

45. minut - Prekršaj ispred kaznenog Zvezde. Ponovo se sprema domaćin da izvede prekid. Čolović uzima loptu, na 18 metara. Preko zida, ali pored gola. Zamalo neprecizan.

40. minut - Korner za domaćina. Novaković izvodi, Čović glavom, ali visoko preko gola.

36. minut - Tanasin centrira sa desne strane. Popović zamalo brži od Vujaklije.

34. minut - Ben zaustavlja Čovića u prodoru po levoj strani.

32. minut - Posle prekida, crveno-beli pokušavaju da otganizuju akciju. Domaćin se brani i ima priliku za napad.

21. minut - Slobodan udarac za Proleter, sa 20-ak metara. Mićić pogađa Stojkovića u živom zidu.

13. minut - Ne uspeva Rodić da stigne. Korner za domaćina, sa desne strane. Otklonjena opasnost ispred gola Popovića.

9. minut - AUTOGOL. Zvezda vodi sa 1:0. Posle centaršuta Ebisilija sa desne strane, Andrejević nespretno, sa nekoliko metara ubacuje loptu u gol. Pokušao je da izbaci iz peterca.

5. minut - Marin iz daljine, ka saigračima u kaznenom prostoru. Neprecizno. Lopta za golmana Proletera Vesića.