TITULA OSTAJE NA MARAKANI: Raspucani Zvezdaši PETARDOM do ODBRANE trona

29.05.2020. 19:15 17:13
FK Crvena zvezda - proslava titule
FK Crvena zvezda - proslava titule / Izvor: Srbija Danas / Saša Džambić
Crveno-beli ubedljivi na Banjici

Titula ostaje na Marakani, sada je to i definitivno. Crvena zvezda je gostovanju Radu na Banjici u meču 27. kola Superlige Srbije slavila sa 5:0 i tako overila 31. šampionski trofej. Izabranicima Dejana Stankovića i bod je bio dovoljan, ali oni su ubedljim trijumfom obezbedili novu titulu.

SVEČANO NA MARAKANI: Crvena zvezda obeležila 29 godina od istorijske titule u Bariju

RAT JE UPROPASTIO SVE: Bili smo ISPRED Barselone, Johan Krojf nas je lično ZVAO!

NJEGOVE REČI SE POŠTUJU: Svaka čast na poslednjim USPESIMA, ali Bari se NE ZABORAVLJA!

Golove za crveno-bele su postigli Mirko Ivanić (iz penala u 24. minutu), zatim je Babić u 30. povisio na 2:0 posle fenomenalne akcije. Konačnih 3:0  u prvom delu postavio je Aleksa Vukanović posle sjajnog dodavanja Bena u 36. minutu.

Upisao se u listu strelaca i Miloš Degenek i to posle kornera u 57. minutu. Aleksa Vukanović je posle akcije Mirka Ivanića postigao drugi gol u 82. minutu i postavio konačnih 5:0.

Rad se nalazi na začelju tabele, ali budući da nema ispadanja iz lige, ovaj meč je aspolutno bez rezultatskog značaja za tim Marka Mićovića.

Za meč za titulu trener beogradskih crveno-belih, Dejan Stanković, odabrao je standardnu formaciju 4-4-2: Borjan, Gobeljić, Degenek, Babić, Rodić, Petrović, Nikolić, Ben, Ivanić, Tomane i Vukanović.

Strateg crveno-belih je tokom drugog poluvremena dao priliku Željku Gavriću, Radovanu Pankovu, Milanu Pavkovu, Dušanu Jovančiću i Branku Jovičiću.

Domaćin je krenuo u formaciji 4-2-3-1: Marković, Dobrijević, Prendija, Tanasijević, Milošević, Busnić, Živković, Zogović, Lazarević, Trifunović i Kaluđerović.

Sudijska trojka određena za ovaj meč je glavni Danilo Grujić, sa pomoćnicima Milovanom Ristićem i Daliborom Đurđevićem.

82. minut
Vukanović postiže drugi pogodak na meču za 0:5. Ivanić je prošao po desnoj strani i bukvalno pogodio saigrača u nogu i lopta je završila u mreži.
77. minut
Zatresla se leva stativa gola Rada posle odličnog šuta Dušana Jovančića sa skoro 30 metara
75. minut
Branko Jovičić menja Njegoša Petrovića. Dejan Stanković je odradio maksimalnih pet promena
70. minut
Promena u špicu Rada, Ljubomir Kovačević umesto Andrije Kaluđerovića. Izlaze i Branislav Milošević i Veljko Trifunović, a umesto njih na terenu su Saša Jovanović i Marko Nikolić.
69. minut
Željko Gavrić se na ivici kaznenog prostora namesti, gađao dalju stativu, ali lopta je prohujala samo koji centimetar pored.
61. minut
Zatim trostruka promena kod crveno-belih. Umesto Tomanea ulazi Milan Pavkov, dok je Dušan Jovančić zamenio Bena. Radovan Pankov menja strelca drugog gola Srđana Babića.
60. minut
Izmena i kod Rada. Umesto Perendije ušao Stojanović.
57. minut
Degenek 4:0. Posle kornera najviši u skoku bio je reprezetativac Australije i nastavlja se rapsodija Zvezde.

54. minut
Mirko Ivanić, probao je u dalji ugao da šutne, ali se snašao na kraju Marković i sprečio da Zvezda dođe do četvrtog gola na meču.
46. minut
Izmena u Zvezdi - Željko Gavrić je na terenu umesto Veljka Nikolića.

DRUGO POLUVREME

45. minut
Sudija Grujić odsvirao je kraj prvog poluvremena, titula je čini se već izvesno u rukama crveno-belih.
44. minut
Sjajan šut Njegoša Petrovića sa nekih 30 metara. Nesigurni Marković ipak uspeva da obuzda loptu
40. minut
Zamalo 4:0. Ovoga puta šut Vakanovića je otišao pravo u golamana Markovića.
36. minut
Gotovo je. 3:0 Vukanović iskosa sa desne strane pogađa suprotni ugao, posle dodavanja Bena

30. minut
Fenomenlana akcija koju Babić završava golom Ben je sa desne strane poslao loptu u sredinu ka Mirku Ivaniću, ovaj je iz prve "digao" u kazneni prostor za štopera koji je rutinski završio. Zvezda vodi 2:0 i titula je sada već na Marakani

28. minut
Pendija dobija žuti karton posle starta nad Tomeneom
24. minut
GOL Ivanić je siguran sa bele tačke i Zvezda vodi sa 1:0

23. minut
Perendija ruši Vukanovića, čini se van šesnaesterca, ali sudija pokazuje na belu tačku
19. minut
Korner za Zvezdu, ali Perendija je bio sjajn u skoku i Građevinaru su preuzeli loptu
16. minut
Šut Tomanea sa ivice šesnaesterca je prva prava šansa za Zvezdu, ali nije bilo teško Markoviću da zaustavi udarac
13. minut
Građevinari su pripretili sa leve strane preko Zogovića, ali nikog nije bilo u petercu da ozbiljnije ugrozi Borjana i Milan Rodić je otklonio opasnost
11. minut
Vidljivo je da dugo nisu igrali i još traje ispitivanje snaga
6. minut
Ben nije uspeo najbolje da primi loptu na ivici petrca i prilika je propala

Počela je utakmica
Minut ćutanja za sve preminule od korona virusa pre nego što se zakotrljala lopta

Rad – Crvena zvezda 0:5 (0:3)

Stadion: Kralj Petar Prvi

Sudija: Danilo Grujić

Strelci: Ivanić (p) 24, Babić 30, Vukanović 36, 82, Degenek 57.

Rad: Marković – Dobrijević, Perendija (od 60. Stojanović), Tanasijević, Milošević (0d 70. Nikolić), Busnić, Zogović, Lazarević, Živković, Trifunović (od 70. minuta), Kaluđerović (od 70. Kovačević).

Crvena zvezda: Borjan – Degenek, Babić (od 61. Pankov), Rodić, Gobeljić – Petrović (od 75. Jovičić), Ivanić, Nikolić (od 46. Gavrić), Ben (od 61. Jovančić) – Vukanović, Tomane (od 61. Pavkov).