SUPERLIGA: Sadik i Suma odveli Partizan do pobede na Banjici (VIDEO)

08.12.2019. 15:09
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Crno-beli u gostima stigli do tri boda.

Fudbaleri Partizana ostvarili su pobedu u 20. kolu Superlige Srbije pošto su na Banjici savladali ekipu Rada sa 2:1 (1:1) i tako uspeli da koliko-toliko poprave utisak posle izgubljene utakmcie protiv Napretka u prerthodnom kolu.

ISKRENO I DIREKTNO: Milošević o svom statusu u Partizanu!

DILEMA ZA MILOŠEVIĆA: Ne zna šta da RADI sa Markovićem

TRAGEDIJA U PORODICI UROŠA ĐURĐEVIĆA: Bivši FUDBALER Partizana postigao GOL i POKAZAO prema NEBU (VIDEO)

Nisu crno-beli odigrali preterano dobru utakmicu, ali su ispunili cilj i stigli do tri boda. Posle slabog fudbala u prvih 25 minuta meča, usledilo je nekoliko uzbuđenja i dva gola. Sadik je u 33. minutu glavom uspeo da dovede Partizan u vođstvo, ali su Građevinari samo dva minuta kasnije izjednačili pošto je Riznić savladao Stojkovića, a to je bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku je Suma pogodio u 53. minutu i ispostavilo se postavio konačan rezultat i ako je Partizan imao još nekoliko prilika za ubedljiviju pobedu.

GOTOVO: Podolski HET-TRIKOM ispratio legendarnog Španca u PENZIJU

Fudbaleri Rada dočekaće od 13.30 na Banjici, na stadionu ''Kralj Petar Prvi'', ekipu Partizana u 20. kolu Superlige Srbije. Građevinari su u seriji od tri poraza, dok Partizan dolazi posle šokantnog poraza od Napretka u poslednjim sekundama u prethodnom kolu čime su crno-beli prekinuli seriju od četiri uzastopne pobede.

Domaćinu gori pod nogama pošto je trenutno na pretposlednjoj poziciji na tabeli sa svega 11 bodova posle 19 kola, a iza njega je samo Mačva. Sa druge strane Partizan se nalazi na četvrtoj poziciji sa 38 bodova, 14 manje od lidera šampionata i branioca titule Crvene zvezde, ali i sa utakmicom manje. Crno-beli protiv Rada imaju seriju od devet uzastopnih pobeda.

90+3. minut
Kraj meča.
84. minut
Petrović je želeo da iznenadi Stojkovića, ali je ovaj uspešno intervenisao.
83. minut
Pokušao je Sadik posle dobrog driblinga, ali je šutirao pored gola.
79. minut
Tošić je šutirao pravo u Markovića.
77. minut
Prilika za Rad. Busnić je pokušao sa ivice šesnaesterca, ali je Stojković dobro odreagovao i uspeo da odbrani.
75. minut
Milošević vrši drugu izmenu u Partizanu. Šćekić je zamenio Natha.
72. minut
Druga izmena u Radu, Kovačević menja Riznića.
70. minut
Natho je sa 17 metara pokušao da iznenadi Markovića, ali je golman Rada bio siguran.
63. minut
Prva izmena u Partizanu, Tošić ulazi u igru umesto Stevanovića.
56. minut
Prva izmena u Radu, Bjedov je ušao umesto Ilića.
55. minut
Urošević je snažno šutirao sa dvadesetak metara, ali lopta odlazi preko gola Rada.
53. minut
1:2!!! Pogodak Sume. Dobro se snašao Gvinejac posle centaršuta i šutirao u donji levi ugao Markovićevog gola.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

II POLUVREME

45. minut
Završeno je prvo poluvreme.
35. minut
1:1!!! Eksresno izjednačenje na Banjici. Riznić je pogodio glavom posle kornera za Rad, Stojković je bio nemoćan.
33. minut
0:1!!! Gol postiže Sadik. Lutovac je odlično centrirao u šesnaesterac, a Sadik je glavom savladao Markovića.
27. minut
Pokušao je Asano makazicama, ali je lopta bila lak plen za Markovića. Nekoliko trenutaka kasnije Natho je šutirao sa 20 metara preko gola.
25. minut
Prva prilika za Partizan, Suma je iskosa sa leve strane šutirao sa nekim šest, sedam metara, ali je lopta završila visoko preko gola.
18. minut
Prvi pokušaj napada sa desne strane, Asano je centrirao, ali je Marković sve raščistio.
7. minut
Za sada bez prilika, igra se uglavnom između dva šesnaesterca.
1. minut
Počeo je meč na Banjici.

I POLUVREME

RAD – PARTIZAN 1:2 (1:1)

Stadion: Kralj Petar prvi.

Gledalaca: 2.000.

Sudija: Miloš Milanović.

Strelci: Riznić 35 - Sadik 33, Suma u 53. minutu.

RAD: Marković, Bašanović, Trifunović, Jagodić, Petrović, Milošević, Busnić, Šaka (od 81. Zogović), Stević, Riznić (od 72. Kovačević), Ilić (od 56. Bjedov).

PARTIZAN: Stojković, S. Pavlović, Natho (od 75. Šćekić), Sadik (od 86. Ivanović), Asano, Zdjelar, Suma, Ostojić, Urošević, F. Stevanović (od 64. Tošić), Lutovac.

Pogledajte kako izgleda Ana Rajković, supruga golmana reprezentacije Srbije Predraga Rajkovića

OVO MENJA SITUACIJU PARTIZANA U KRASNODARU: Lokomotiva silno pojačana za meč protiv crno-belih (FOTO)

ZAŠTO SU PECARSKI I PAŽIN NAPUSTILI PARTIZAN? Ostoja Mijailović otkrio šta se tačno dogodilo

ABA LIGA: Kako sad u Evroligu? Posle ISHODA meča Budućnost - Cedevita više ništa neće biti isto za VEČITE (VIDEO)

JOVIĆ ZAVRŠIO KARIJERU U MADRIDU? Real želi ubojitog napadača i u zamenu nudi Srbina (FOTO)