SUPERLIGA: Zvezdina trojka, za NOVI, VELIKI korak ka tituli (VIDEO)

21.04.2018. 18:31
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Foto: crvenazvezdafk.com
Glavni sudija na niškom "Čairu" bio je Majo Vujović.

Fudbaleri Crvene zvezde napravili su novi korak u borbi za šampionsku titulu. Posle pobede u 157. Večitom derbiju, ekipa Vladana Milojevića je u 32. kolu sa 3:1 pobedila Radnički i tako upisala nove bodove u borbi za tron. Sada je prednost u odnosu na Partizan 12 bodova, s tim da crno-beli imaju meč manje, na pet kola do kraja. Potrebne su još dve pobede. Golove su dali Nenad Krstičić, Aleksandar Pešić i Ben, a utešni pogodak za Radnički Zvezdin pozajmljeni igrač, Milan Pavkov. U sledećem kolu, u sredu, Zvezda će dočekati Čukarički, a dan kasnije, Radnički će gostovati Partizanu.

Milojević je među startere uvrstio i Luku Adžića i njegovog imenjaka Ilića (obojica ostavili dobar utisak), a na terenu nije bilo Nemanje Radonjića i Slavoljuba Srnića, što je donekle predstavljalo iznenađenje. Ipak, već u 7. minutu gosti su poveli golom Krstičića, koji su dominirali u uvodnom delu meča. Radnički se polako oslobađao pritiska, a na izjednačenje je domaćin čekao sve do 43. minuta. Doduše, Pavkov je imao veliku "pomoć" Ilića, Filipa Stojkovića i Milana Borjana.

Na konačan rasplet se čekalo do drugog poluvremena, i to u roku od četiri minuta. U 56. minutu Pešić je iznudio penal i uspešno ga realizovao, da bi u 60. Ben konačno pogodio. Napadač sa Komorskih Ostrva se pre toga propisno ispromašivao, ali se ipak na kraju iskupio za propuštene zicere. Do kraja, Zvezda je uspela da sačuva prednost, a priliku posle izvesnog vremena dobio je i Nemanja Milić. Milojevića može da raduje i što je na terenu opet bio i oporavljeni Vujadin Savić, koji je šansu dobio u samoj završnici, umesto pominjanog Bena.

Imao je i Radnički izgledne prilike, ali kao što je rečeno, pitanje pobednika je rešeno u samo četiri minuta, a kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Utakmica između Radničkog i Crvene zvezde biće jedina današnja u okviru plej-ofa 32. kola Superlige Srbije. Beogradski crveno-beli dolaze u Niš, kao prvoplasirani tim i posle pobede u 157. Večitom derbiju. Na drugoj strani, domaćin se bori za izlazak u Evropu. U prethodna dva meča ove sezone, Zvezda je slavila sa 3:0 i 4:0.

SUPERLIGA: Sve spremno za okršaj Radničkog i Zvezde, znaju se i starteri (SASTAVI)

TERZIĆ KATEGORIČAN: Niko NIJE na prodaju! (FOTO)

Sva dešavanja sa stadiona u Nišu, možete da pratite, iz minuta u minut na portalu Srbija Danas

TOK UTAKMICE.

KRAJ.

88. minut - Petrović umesto Stojanovića.

87. minut - Umesto Bena oporavljeni Savić. U sledećem napadu blizu gola i Pešić, ali sa nekoliko metara pored gola.

86. minut - Ben izbacuje Siumunovića, ali nema gola.

Evo i kako Delije "peckaju" navijače domaćih.

Video file

82. minut - Saša Stojanović sa nekoliko metara, ali odlično brani Borjan.

81. minut - Umesto Adžića Milijaš. Sada je iskusni vezista kapiten.

77. minut - Adžić pokušava makazicama, ali nedovoljno jako i precizno. Lopta u gol-autu.

73. minut - Stanisavljević umesto Petrovića.

70. minut - Lopta pogađa u ruku Mićića. Ben reklamira penal, ali Vujović ne pokazuje na belu tačku. Deluje kao opravdana odluka.

69. minut - Babić posle šuta Krstičića, ali lopta ide preko gola.

67. minut - Umesto Ilića Milić.

66. minut - Umesto Mrkića Slaviša Stojanović.

64. minut - Adžić protiv Subića. Oslobađa se čuvara, šutira ali pored gola.

62. minut - Stojanović snažno, ali preko gola Borjana.

60. minut - GOL! Sada je 3:1. Ben je strelac. Pešić asistent petom.

56. minut - GOL! Pešić je strelac, sada je 2:1 za Zvezdu.

55. minut -  Korner za Zvezdu sa leve strane. Izvodi Adžić. Penal za Zvezdu, oboren Pešić. Mićić ga obara.

51. minut - Krstičić pokušava sa 18 metara. Živković ne baš siguran, ali šalje loptu u korner. Babić pravi faul u napadu. Lopta za Radnički.

50. minut - Ben šutira, ali pogađa Adžića. U nastavku pokušava Ilić, ali ne uspeva lepo da prihvati loptu.

Nema izmena.

POČINJE DRUGO POLUVREME.

POMERA GRANICE U ZVEZDI: Stranac stigao do velikog JUBILEJA (FOTO)

KRAJ POLUVREMENA.

43. minut - GOL! Strelac Pavkov, ali gol ide na dušu Borjanu, kao i Stojkovića i Ilića koji su dozvolili Babiću da pošalje loptu na peterac. Sada je 1:1. Pavkov se ne raduje, s obzirom da je na pozajmici iz Zvezde.

RADNIČKI IZJEDNAČIO: Pavkov strelac protiv svojih, kiks Borjana (VIDEO)

42. minut - Pavkov šutira, ali Rodić blokira.

SUPERLIGA SRBIJE: Nemilosrdni domaćini! KLJUČA na začelju! (FOTO)

39. minut - Pešić pogađa mrežu Radničkog, ali je gol poništen zbog ofsajda.

38. minut - Veoma loš centaršut Rodića sa leve strane. Na petercu je bilo čak četiri igrača Zvezde.

36. minut - Stojković centrira sa desne strane, Pešić glavom, ali pored gola.

35. minut - Pavkov sa nekoliko metara glavom, ali preko gola. Visoko.

31. minut - Posle kornera, odlična prilika za Radnički. Do lopte ne dolazi Miladinović. Sreća za Zvezdu.

29. minut - Pavkov sa leve strane, ali veoma loše i neprecizno, preko gola.

27. minut - Akcija Pešića i Adžića, ali Živković uklizava i sprečava Adžića da uradi nešto više.

19. minut - Ben u kaznenom posle dodavanja kapitena Stojkovića. Pokušava da proigra Pešića, ali je pas presečen.

18. minut - Pavkov sa nekoliko metara, ali brani Borjan. Korner za domaćina. Miladinović glavom, ali preko gola.

16. minut - Ponovo Ben ne koristi veliku priliku, sa nekoliko metara ne uspeva da savlada Živkovića. Svemu je prethodila asistencija Pešića.

15. minut - Na drugoj strani, Borjan hvata loptu na ivici kaznenog. Novi napad za Zvezdu.

11. minut - Odlična asistencija Adžića ka Benu. Napadač Zvezde jedan na jedan sa golmanom Radničkog, ali iz odlične prilike pored gola.

7. minut - GOL! - Novi korner za Zvezdu. Opet Ben izvodi. Strelac Krstičić. Nije mu teško da ubaci loptu sa pet metara. Katastrofalna postavka odbrane Radničkog. Zvezda vodi sa 1:0

ZVEZDA VEĆ VODI: Krstičić na startu NAČEO Nišlije (VIDEO)

6. minut - Mrkić u ofsajdu.

4. minut - Slobodnjak za Zvezdu, Adžić izvodi. Rodić centrira, Mićić interveniše. U nastavku Ben centrira, ali Živković hvata.

3. minut - Korner za goste. Ben na peterac, ali interveniše odbrana domaćina.