SUPERLIGA: Remi u Nišu, Ben spasio Zvezdu (VIDEO)

24.11.2018. 18:29
El Fardu Ben
El Fardu Ben / Izvor: Foto: crvenazvezdafk.com
Glavni sudija bio je Novak Simović.

Bez pobednika završen je derbi 17. kola Superlige, između Radničkog i Crvene zvezde. Rezultat na stadionu "Čair" je bio 2:2, a gol za remi dao je El Fardu Ben u 65. minutu. Povela je Zvezda u uvodnim minutima prvog poluvremena, golom Nenada Krstičića, a onda su Nermin Haskić i Lazar Ranđelović doneli preokret. Kao što je rečeno, u drugom poluvremenu postavljen je konačan rezultat, golom napadača sa Komorskih Ostrva, posle nesebične asistencije Nemanje Milića koji je posle dužeg vremena dobio šansu. Branilac titule imao je priliku da pobedom potvrdi titulu jesenjeg prvaka, ali u tome nije uspeo. Razlika između lidera i drugoplasiranog Radničkog ostala je ista, devet bodova.

Gosti iz Beograda počeli su u kombinovanom sastavu, pre svega zbog problema sa povredama, pa je tako Milojević morao da sastavlja tim bez Vujadina Savića, Filipa Stojkovića, Branka Jovičića, Ričmonda Boaćija, Milana Pavkova... Imao je i Nenad Lalatović sličnih problema, ali ne u toj meri. Kasnije su šansu dobili i Milić, Nenad Milijaš, kao i mladi Dejan Joveljić.

Zvezdu već u sredu očekuje nova utakmica Lige šampiona, odnosno gostovanje u Napulju.

Kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta.

Derbi 17. kola Superlige Srbije igra se u Nišu. Na "Čairu", drugoplasirani Radnički dočekuju lidera Crvenu zvezdu, a šta se dešava iz minuta u minut možete da pratite na portalu Srbija Danas

PREMIJER LIGA: Mitrović već počeo da se dokazuje NOVOM šefu, snage su odmerili i Matić i Milivojević (FOTO)

BOMBA: Ljajić se namestio i pogodio, daljina NIJE problem (VIDEO)

KRAJ UTAKMICE.

90+3. minut - Lopta ka Miliću, ali hvata Ristić.

90+1. minut - Ne može da nastavi golman Radničkog Ristić. Ukazuje mu se pomoć. Ipak nastavlja.

90. minut - Milić sa desne strane sa nekoliko metara, ali preko gola.

89. minut - Drinčić šutira, Borjan jedva brani. Korner. Otklonjena opasnost.

87. minut - Posle prekršaja ispred kaznenog Zvezde, verbalni duel Babića i Ranđelovića. Žuti dobija defanzivac Zvezde.

84. minut - Korner za Radnički. Tako ne misli Babić. Prepirka sa pomoćnim sudijama. U nastavku akcije pokušava Ranđelović, ali neprecizan. Protestuje i klupa Zvezde kod sudije Simovića.

83. minut - Joveljić umesto Bena.

80. minut - Nikodijević iz daljine. Neprecizno.

76. minut - Milijaš za Bena. Napadač Zvezde ne zahvata loptu, u međuvremenu ga pogađa u ruku. Lopta je za domaćina.

72. minut - Umesto Crnomarkovića ulazi Jovanović. Lalatović više nema pravo na izmenu. Sumnjiva situacija.

71. minut - Hajdin pada u kaznenom prostoru. Gosti traže penal, sudija Simović ne smatra da je to za najstrožu kaznu.

69. minut - Umesto Grbića Nikodijević. Menja i Milojević, ulazi Milijaš, izlazi Simić.

68. minut - Umesto Stanisavljevića Noma.

65. minut - GOL! Milić asistent glavom, Ben daje gol za 2:2.

58. minut - Posle kornera, Rodić pokušava makazicama, ali preko gola.

56. minut - Simić po levoj strani. Korner za Zvezdu.

53. minut - Crnomarković prekida napad Zvezde. Dobija žuti karton.

50. minut - Stanisavljević sa desne strane. Crnomarković glavom, ali samo stativa. Sreća za Zvezdu.

Umesto Krstičića ulazi Milić. Nije ga odavno bilo na terenu.

KRAJ POLUVREMENA.

45. minut - Posle gužve u kaznenom, Ristić boksuje. Kontra Radničkog, ali zaustavljena.

38. minut - Korner za Bena. Gužva u kaznenom, ali otklonjena opasnost.

36. minut - Posle centaršuta Bena, baca se i glavom pokušava Hajdin. Izblokiran, novi pokušaj, ali lopta preko gola. I Ristić dobija žuti karton zbog prigovora.

35. minut - Prvi žuti karton na utakmici. Dobija ga igrač Radničkog Stanković.

26. minut - GOL! Vodi Radnički sa 2:1. Ranđelović beži Hajdinu. Situaciju "jedan na jedan" rešava uspešno. Potpuni preokret.

22. minut - Simić ne uspeva da zahvati loptu kako želi. Propada prilika na ivici kaznenog prostora posle dodavanja Bena.

15. minut - GOL! Izjednačenje. Drinčić centrira, posle gužve u kaznenom i odbijene lopte, Haskić se najbolje snalazi. Pogađa mrežu gostiju, golman Zvezde Borjan se ljuti na saigrače.

7. minut - Stanisavljevićev pokušaj izblokiran.

6. minut - GOL! Krstičić je strelac. Posle centaršuta sa desne strane, Krstičić pokušava glavom, ali tek iz drugog pokušaja pogađa gol domaćina. Nogom i lopta je u daljem uglu gola Ristića. Zvezda vodi sa 1:0.

Domaćin u crvenoj, a gosti u plavoj opremi.