SUPERLIGA: Nikolić uništio svoje, Spartak preokretom savladao Partizan (VIDEO)

06.06.2020. 16:16
Nemanja Nikolić
Nemanja Nikolić / Izvor: MN Press
Crno-beli napravili lošu uveritru pred meč sa Crvenom zvezdom u Kupu Srbije.

Fudbaleri Spartaka uspeli su da iznenade na Gradskom stadionu u Subotici Partizana i ostvare trijumf sa 3:2 (1:2) u 28. kolu Superlige Srbije protiv crno-belih kojima nije bilo dovoljno ni dva gola raspoloženog Filipa Stevanovića, dok je na drugoj strani odličan bio takođe dvostruki strelac Nemanja Nikolić, pozajmljen igrač Partizana koji je ovim porazom napravio lošu uvertiru pred meč polufinala Kupa Srbije proltiv Crvene zvezde u sredu.

USKORO OZVANIČENJE: Legenda crno-belih odlazi u selektorske vode!

NAPADNUTI ČELNICI PARTIZANA: Incident napravili NJIH PETORICA! Jedan od napadač je SIN trenera

DETONACIJA U HUMSKOJ: Odlazi Strahinja Pavlović, umesto njega stiže dete Barselone (VIDEO)

Partizan je bolje ušao u meč i počeo da stvara prilike, a istakao se upravo Stevanović koji je već u 12. minutu savladao Dokića posle odlično izvedenog slobodnog udarca. Međutim, Nemanja Nikolić je u 29. minutu uspeo da izjednači pošto je lopta posle njegovog udarca zakačila Ostojića i završila u mreži. Stevanović je ponovo matirao Dokića u završnici prvog poluvremena i doneo crno-belima prednost na poluvremenu. Očekivalo se da Partizan završi posao u nastavku, ali je Spartak iskoristio svoje šanse. Nikolić je drugim golom izjednačio u 59. minutu, da bi Denković odličnim udarcem doneo potpuni preokret, a ispostaviće se i trijumf, 10 minut ksnije.

Fudbaleri Partizana od 16.30 gostuju u Subotici na Gradskom stadionu protiv Spartaka u 28. kolu Superlige Srbije. Meč bez rezultatskog značaja, jer je pitanje titule rešeno, crno-beli će iskoristiti kao prirpemu za sredu i polufinale Kupa Srbije kada će na stadionu u Humskoj dočekati Crvenu zvezdu.

Za Partizan će pobeda biti važna ne samo oiz psihološkog razloga pred meč u sredu, već i zato što je Vojvodina savladala Javor u Ivanjici i približila se crno-belima na dva boda. Sa druge strane, Spartak je u prvom kolu po nastavku šampionata uspeo da preokrene protiv Inđije pa će Golubovi pokušati da se u što boljem svetlu prikažu protiv Partizana.

90+4. minut
Kraj meča, Spartak je uspeo da iznenadi Partizan.
83. minut
Lazar Pavlović iz prve je pokušao da savlada Dokića, ali je golman Spartaka dobro intervenisao i izbacio loptu u korner.
80. minut
Opao je malo tempo utakmice, nema izglednih prilika.
69. minut
3:2!!! Preokret Spartaka. Denković je sve uradio sam i precizno šutirao u donji desni ugao Stojkovićevog gola koji nije uspeo da zaustavi njegov šut.
68. minut
Suma je imao odličnu šansu, ali je šutirao pravo u Dokića.
63. minut
Suma je imao dobru šansu, ali je Dokić dobri intervenisao.
59. minut
2:2!!! Izjedančenje u Subotici i ponovo je strelac Nemanja Nikolić. Prvo je Denković imao odličnu priliku, ali je Stojković izbacio loptu u korner, da bi posle udarca iz ugla još jednom Denković pokušao, Asano izbacio sa gol linije, ali je Nikolić bio precizan.
53. minut
Šormnaz je imao dobru priliku da ugrozi Stojkovića, ali je loše šutirao i lopta odlazi pored gola.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Po jedna izmena je bila u Spartaku i Partiznau. Šprmaz je zamenio Bjelovića kod Subotičana, dok je Suma ušao u igru umesto Zdjelara.

II POLUVREME

45. minut
Završeno je prvo poluvreme.
44. minut
1:2!!! Ponovo vodi Partizan i ponovo je strelac Filip Stevanović. Započeo je Stevanović akciju, dodao do Sadika i zatim utrčao na peterac i iskoristio pas Sadika da savlada Dokića.
43. minut
Nikolić je pokušao lukavim udarcem da savlada Stojkovića, ali je plasiranu loptu golman Partizana uspeo da uhvati.
42. minut
Strahinja Pavlović je pokušao glavom, ali je lopta otišla preko gola.
35. minut
Miletić je sa leve strane ubacio loptu u šesnaesterac, ali je Sadi knije dobro prihvatio išutirao je preko gola sa nekih šest, sedam metara.
29. minut
1:1!!! Spartak je izjednačio. Partizanov igrač na pozajmici Nemanja Nikolić presudio je ''svojima'', šutirao je oštro, lopta je zakačila Ostojića i prevarila Stojkovića koji je bio nemoćan.
27. minut
Asano je šutirao iz dobre pozicije, ali pravo u Dokića.
26. minut
Brežančić je izveo korner, a Šćekić loše zahvatio loptu glavom koja je otišla daleko preko gola.
21. minut
Pokušao je sa 30 metara Miletić, ali je njegov udarac otišao daleko od gola.
19. minut
Posle kornera, Vikdaković pogađa prečku za Spartak, ali je prethodno sudija signalizirao faul nad Strahinjom Pavlovićem.
12. minut
0:1!!! Partizan vodi. Filip Stevanović je postigao fantastičan gol iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara, a Dokić je nemoćan.
9. minut
Još jedan pokušaj Partizana, ali je Lazar Pavlović šutirao pored gola.
8. minut
Prva prilika za Partizan, pokušao je Filip Stevanović, ali je Dokić dobro intervenisao.