9°C
24.04.2024.
117.1643
109.4482

POVRATAK OTPISANOG: Džoker Jevtović iskoristio kiks bivšeg golmana Zvezde i doneo trijumf šampionu (VIDEO)

10.05.2019. 19:52
Milan Jevtovic
Milan Jevtovic / Izvor: MN Press
Meč je odigran u Novom Sadu.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su kao gosti Proleter iz Novog Sada sa 1:0 (0:0) u prvoj utakmici 36. kola Superlige Srbije. Crveno-beli su slavili u "sporovoznoj" utakmici, koju je novi-stari šampion rutinski odradio, a trener Vladan Milojević pošteno promešao karte.

ZVEZDI PRIZNATA TITULA IZ 1946. GODINE: U Partizanu BESNI! Rat u NAJAVI

NOVI POTPIS NA MARAKANI: Crveno-beli rade punom parom, ugovor na tri godine! (FOTO)

DVA KLUBA OZBILJNO ZAGRIZLA: Zvezda prodaje Boaćija, ali samo za OVU JAKU cifru

Priliku u Novom Sadu su od prvog minuta dobili golman Popović, Gajić, Čaušić, Simić, dok su u drugom delu igre zaigrali i "otpisani" Ebisilio i Jevtović. Upravo je pomenuti tandem iskreirao pobedonosni gol crveno-belih u 75. minutu.

Ebisilio je izveo korner, nekadašnji golman Crvene zvezde Vesić ispustio loptu, što je iskoristio Jevtović i poslao loptu u mrežu. Gosti pre pogotka nisu briljirali, ali su dozirali snagu i odigrali taman toliko koliko im je bilo potrebno za nova tri boda.

U prvom poluvremenu viđena je uspavanka, a najbolju šansu je propustio Proleter. Mitrović je gađao suprotni ugao i promašio. Domaćin je mogao do boda u 87. minutu, ali je Čović bio neprecizan, pa je ostalo 1:0 za crveno-bele.

Vujadin Savić je mogao da udvostruči trijumf gostiju, ali je sa pet metara šutirao glavom pored gola u 89. minutu.

Pred Zvezdom je prelazak na drugi, u ovom trenutku važniji kolosek. Sledi revanš polufinala Kupa Srbije protiv Mladosti iz Lučana, u kojem Beograđani "brane" 4:1 iz prve utakmice. Titula je osvojena, na "Marakani" žele da najuspešniju sezonu od 1991. godine završe "duplom krunom".

PROLETER - FK CRVENA ZVEZDA 0:1

STADION: Karađorđe u Novom Sadu.

SUDIJA: Lazar Tripković.

STRELAC: Jevtović u 76. minutu.

PROLETER: Vesić, Tanasin, Lenadro, Lambulić, Ćuković, Govedarica, Plavšić (Novaković od 79), Čolović, Čović, Mitrović (Stamenić od 83), Vujaklija (Ilić od 63)

CRVENA ZVEZDA: Popović, Gajić, Milunović, Savić, Stojković, Čaušić, Ivanić, Simić (Ebisilio od 68), Vukanović (Jevtović od 60), Joveljić (Jirka od 60), Pavkov.

Pogledajte kako izgleda Kamil Domingez, zanosna odbojkašica Dominikanske Republike.