SUPERLIGA SRBIJE: Nišlije rutinski, Tedić SPASAO Čukarički, pukla PETARDA na Karađorđu!

14.03.2020. 18:03 20:31
FK Čukarički
FK Čukarički / Izvor: MN Press
Odigrano 26. kolo.

Mečeve 26. kola Superlige Srbije obeležila je zavidna efikasnost strelaca. Na šest utakmica, postignuto je 17 golova, a domaćini su slavili u Lučanima, Nišu i Senti.

IZBEGNUTA VELIKA TRAGEDIJA: Mladi napadač trčao BOS do Marakane!

SVI SE RADUJU ZBOG POVRATKA VELIKANA: Samo je Mitrović RAZOČARAN ovim potezom Premijer lige!

SUPERLIGA: Brutalan TANDEM TSC-a srušio Radnik na premijeri u Senti!

Najubedljiviju pobedu ostvario je Radnički, vicešampion Srbije je savladao Mačvu (3:1), a pobeda Nišlija je mogla da bude i ubedljivija da je Nikola Čumić iskoristio penal u 34. minutu.

Domaćina je u vođstvo doveo Đorđević, ali je Božić do odlaska na odmor uspeo da izjednači rezultat. Novu prednost Radničkom doneo je Stevanović početkom drugog dela, da bi se Čumić iskupio u 75. minutu postavivši konačnih 4:1.

Mladost je zahvaljujući golu Pavlovića u finišu meča slomila otpor Inđije (2:1). Prethodno je Krajišnik doveo Lučance u vođstvo, izjednačenje Sremcima je doneo Luka Čermelj u 38. minutu.

Čukarički je prekinuo seriju od četiri uzastopna poraza na gostovanjima i golom Slobodana Tedića izbegao novi u Ivanjici (2:2). Javor je dva puta vodio, golovima Nikole Petkovića sa penala i Ivana Rogača, dok je Ndiaje krajem prvog poluvremena vratio nadu Brđanima. Spartak i Vojvodina su odigrali "uspavanku" u Subotici, remiziravši bez golova.

Najubedljiviju pobedu u svojoj superligaškoj istoriji ostvario je Proleter na "Karađorđu" protiv Rada. Slanobarci su deklasirali Građevinare sa 5:0, a sve golove postigli su različiti igrači.

Mrežu Beograđana načeo je Radinović iz penala (30.), dok su do kraja meča, u drugom poluvremenu, precizni bili: Mirosavljev, Babić, Joković i Rušević.