SUPERLIGA SRBIJE: Pešić razbio Borac pred derbi, debitovao Joveljić (VIDEO+FOTO)

10.12.2017. 17:45
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Meč 21. kola.

Zvezdin ubojiti golgeter Aleksandar Pešić sam je pobedio Borac (3:0) u 21. kolu Superlige Srbije. Napadač crveno-belih je upisao gol i asistenciju, a kod autogola Otaševića imao je velike zasluge što je defanzivac Borca poslao loptu u svoju mrežu.

MILOJEVIĆEVA VARKA: Najavio je jedan, a Borcu SUPROTSTAVIO sasvim drugi tim (SASTAVI)

Ovako će izgledati Marakana za Ligu šampiona (FOTO)

Osim ovog učinka, Pešića je bio i akter velikog trenutka za crveno-bele. Umesto njega na teren je u 70. minutu ušao mladi, supertalentovani napadač Dejan Joveljić, koji je debitova za prvi tim crveno-belih. Imao je najbolji strelac Omladinske lige šansu da postigne gol, ali u tome nije uspeo.

Zvezda ovom pobedom nad Borcem, a i porazom Partizana u Kruševcu od Napretka, dočekaće u sredu Večiti derbi (18) sa devet bodova prednosti.

Meč iz minuta u minut možete pratiti na portalu Srbija Danas.

Počelo drugo poluvreme.

90.minut - Kraj utakmice.

86.minut - Joveljić se našao u šansi, ali nije uspeo da se upiše u strelce.

82.minut - Posle centaršuta Gobeljića, glavom je pokušao Adžić, ali je lopta otišla preko gola.

78.minut - Milijaš je oprobao udarac sa dvadesteka metara. Bajić je lako ukrotio njegovu loptu.

70.minut - Mladi Dejan Joveljić debituje je za prvi tim Crvene zvezde. Najbolji igrač Omladinske lige ušao je na teren umesto Pešića.

Video file

63.minut - Zvezda povećava prednost. Strelac novog gola za Zvezdu je Aleksandar Pešić. Ubojiti strelac je sve sam uradio i fantastičnim udarcem savladao je Bajića.

50.minut - Zvezda vodi 2:0! Pešić je želeo da pošalje loptu pred gol Borca, a Otašević ju je skrenuo u svoju mrežu. Golman Bajić nije stigao da reaguje.

45.minut - Kraj prvog poluvremena.

Delije
Delije / Izvor: Srbija Danas

44.minut - Pešić je dobro tukao iz šesnaesterca domaćih, ali se istakao Bajić.

40.minut - Račić je odlično proigrao Pešića, ali je ovaj veoma loše šutirao iz izgledne prilike.

35.minut - GOOOLLLL! Zvezda vodi! Pešić je promešao odbranu Borca i nesebično je dodao Adžiću, kojem je lako bilo da ubaci loptu u praznu mrežu.

33.minut - Srnić posle odličnog prolaska po desnoj strani je dodao loptu Pešiću, ali je golgeter Zvezde nekoliko metara od gola loptu posla daleko poreko prečke.

24.minut - Odlično je šutirao Adžić. Golman Bajić bio je na visini zadatka.

20.minut - Filip Knežević je krenuo ka golu domaćina, prošao je dvojicu, ali ga je na kraju Frimpong zaustavio.

18.minut - Probao je Babić posle centaršuta Milijaša.

14.minut - Sa preko 25 metara pokušao je Milijaš, golman Bajić je lako uhvatio loptu.

11.minut - Golman Bajić je izašao na dvadesteka metara od gola kako bi sprečio Pešića. Posle manje konfuzije, uspeo je dobro da interveniše.

9.minut - Pešić se našao u dobroj šansi, ali je njegov udarac sprečila odbrana gostiju.

6.minut - Zvezda je od starta utakmica krenula ofanzivno. Lopta je konstantno oko šesnaestarca gostiju.

Počela ja utakmica.

Pre početka meča održan je minut ćutanja za navijača Zvezde koji je preminuo na meču sa Kelnom. Tom prilikom su i Delije razvile transparent Tomislav Vučićević - Počivaj u miru.