4°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

SUPERLIGA: Zvezda trijumfalno završila prvenstvo! Joveljić, Jevtović i Ebisilio srušili Napredak (VIDEO)

19.05.2019. 18:27
Dejan Joveljić
Dejan Joveljić / Izvor: MN Press
Bodovi ostali u Ljutice Bogdana.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Napredak u poslednjem kolu Superlige Srbije rezultatom 3:0. Pobedu crveno-belima doneli su Dejan Joveljić, Milan Jevtović i Lorenco Ebisilio, a meč će ostati upamćen kao poslednji superligaški koji je odigrao legendarni kapiten šampiona Srbije Nenad Milijaš.

KADA IMAŠ 30 GODINA, A TADIĆ TI JE UZOR: Čudesna priča iz Holandije, srpski reprezentativac u glavnoj ulozi (FOTO)

MILIJAŠ ODLAZI U PENZIJU: Kapiten OTKRIO kome ostavlja DESETKU i zašto

UZBURKAO JAVNOST: Kako će VEČITI dočekati ove REČI Trinkijerija! (FOTO)

Fudbaleri Crvene zvezde poveli su 1:0 golom mladog Dejana Joveljića u 12. minutu. Sjajno je po desnoj strani probio Erik Jirka i ubacio je loptu u peterac na drugu stativu, odakle je Joveljić neometano zatresao mrežu. Crveno-beli su tako materijalizovali inicijativu koju su imali od početka susreta.

Na stadionu "Rajko Mitić" pljušti kiša i veoma je težak teren za igru, ali to nije zaustavilo šampiona Srbije koji navijačima pruža lepršavu igru. Ipak, rezultat je i dalje 1:0.

Sudija Bojan Nikolić je označio kraj prvog poluvremena u kome je viđen jedan pogodak.

Prednost Crvene zvezde duplirao je Milan Jevtović, koji je u igru ušao na poluvremenu, u 57. minutu.

U 63. minutu iz igre je izašao legendarni kapiten Nenad Milijaš i tako je završio svoju superligašku karijeru. Umesto njega na teren je ušao Lorenco Ebisilio.

Utakmica je prekinuta u 70. minutu zbog jako slabe vidljivosti, ali je ubrzo nastavljena.

Konačan rezultat je postavio Lorenco Ebisilio u 89. minutu posle ubačene lopte u srce šesnaesterca od strane Milana Gajića. Loptu je preskočio Dejan Joveljić, a Holanđanin je majstorski zatresao mrežu.

CRVENA ZVEZDA - NAPREDAK 3:0

STADION: "Rajko Mitić" (Beograd)

SUDIJE: Bojan Nikolić

GLEDALACA: 41.242

STRELCI: Joveljić 12', Jevtović 57', Ebisilio 89'

KARTONI:

CRVENA ZVEZDA: Popović - Gajić, Savić, Babić, Gobeljić - Vulić, Čaušić - Jirka (od 61. Simić), Milijaš (od 63. Ebisilio), Vukanović (od 46. Jevtović) - Joveljić.

NAPREDAK: Petrović - Aksentijević (od 47. Stevanović), Ostojić (od 46. Eskić), Obradović, Deak, Marinković - Alivodić, Jović, Deak, Đorić, Ivanović - Rušević.