RUTINSKA TRI BODA ZVEZDE: Sanogo načeo Novosađane, a onda zaplesali Ivanić i Katai (VIDEO)

11.09.2021. 19:24 21:55
Aleksandar Katai
Aleksandar Katai / Izvor: MN Press
Laganih 3:0.

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su protiv Proletera u osmom kolu Superlige Srbije, rezultat je bio 3:0 na stadionu "Rajko Mitić". Golove su postigli Seku Sanogo i dva puta Aleksandar Katai, a meč će biti upamćen i po debiju Rišaira Živkovića.

DANAS KUĆA ČASTI! Preuzmi besplatno 1.500 DINARA i sastavi tiket

NISU ZABORAVILI MISTEROV ROĐENDAN: I Zvezda i Delije PRIGODNO proslavili Stankovićev DIVAN dan (VIDEO)

"OVO JE FENOMENALAN KLUB" Napustio Crvenu zvezdu, sad PREDSTAVLJEN u novoj ekipi! Jedva čeka da zaigra

Prva polovina prvog poluvremena je protekla u konstantnim atacima Crvene zvezde. Ređale su se šansa za šansom, sam Dioni je imao dve, ali do prvog gola crveno-beli su stigli u 24. minutu kada je Degenek lepo spustio loptu za Sanoga, koji je pogodio za 1:0.

Svega četiri minuta kasnije Ivanić briljantnim pasom cepa odbranu i Katai izlazi sam na golmana Petrića. Zaobišao ga je i mirno rešio situaciju, doneo 2:0, a s tim rezultatom se i otišlo na odmor.

U nastavku je na teren ušao i Rišairo Živković, koji je tako zabeležio svoj debi u dresu Zvezde. Pavkov je imao veliku priliku u 58. minutu za 3:0, ali odličan je bio golman Petrić. Oko 10 minuta kasnije Katai je imao još bolju, takođe je bio neuspešan.

FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

U 75. minutu ipak Aleksandar Katai postiže još jedan gol. Ponovo mu je asistirao Mirko Ivanić, on predriblao jednog igrača i zatresao mrežu za 3:0.

Crvena zvezda se ovom pobedom probila na drugo mesto tabele ponovo, dva boda imaju manje od večnog rivala Partizana. Upravo će duel dva najveća srpska kluba krasiti naredno kolo domaćeg prvenstva.

Ceo tok meča možete videti u tekstu ispod.

84'
Sada se ponovo slabo šta zanimljivo dešava na terenu. Sasvim očekivano je bilo da opadne ritam nakon trećeg gola i to se i desilo.
75'
GOOOOOOOOOL! Opet Katai i opet čarolija. Dobio je loptu od koga drugog nego od Ivanića, zalomio jednog defanzivca, a onda levicom pogodio mrežu. Sada je 3:0 za Zvezdu.

66'
Najbolja prilika u drugom poluvremenu, Katai je kramponima zakačio loptu, imao je čistu situaciju sa nekoliko metara, međutim njegov šut je bio nekontrolisan.
62'
Izašao je Pavkov, umesto njega na terenu je Filipo Falko.

Mirko Ivanić
Mirko Ivanić / Izvor: MN Press

58'
Odličan centaršut Rodića, izvio se Pavkov i snažno šutirao glavom, ali Petrić interveniše sasvim samouvereno. Definitivno je čuvar mreže gostiju najbolji igrač svog tima večeras.
53'
Pavkov traži penal nakon duela sa Jankovićem. Sudija odmahuje rukom.
49'
Degenek i Ortiz su uleteli u sukob nakon jednog duela. Obojica su dobili po žuti karton.
47'
Danovski je sa pola terena želeo da iznenadi Gordića, ali nije bio precizan.

Počelo je drugo poluvreme. Rišairo Živković ulazi umesto Dionija.

Dejan Stanković
Dejan Stanković / Izvor: MN Press

Kraj prvog poluvremena. Crvena zvezda vodi 2:0 protiv Proletera pogocima Sekua Sanoga i Aleksandra Kataija.

43'
Bez ikakvih dešavanja na terenu nakon Kataijevog pogotka. Moraće nešto da menja Dušan Bajić, trener gostiju, a Dejan Stanković izgleda planira da uvede Rišaira Živkovića pošto je Srbin-Brazilac već krenuo sa zagrevanjem.
36'
Sada jedna mirna deonica, Proleter nema neke napadačke ambicije, a čini se da su i fudbaleri Zvezde zadovoljni aktuelnim vođstvom.
28'
GOOOOOOOOOOL! 2:0 za Zvezdu, divna lopta Ivanića kroz odbranu gostiju, Katai izleteo sam pred golmana, a onda ga u stilu Zube Ronalda iskusno zaobišao i lako pogodio mrežu.

26'
Velika šansa za Krstičića. Sa oko sedam, osam metara je šutirao, čak je imao vremena da se namesti na levu nogu, ali preko gola je otišla lopta.
24'
GOOOOOOOOOOL! Crvena zvezda je iskoristila inicijativu i došla do prednosti. Degenek je skočio u kaznenom prostoru i glavom asistirao Sanogu kom nije bilo teško da pogodi. Zvezda vodi 1:0.

21'
Dobar centaršut Ivanića, ali nije uspeo Pavkov da iskontroliše udarac glavom.
17'
Opasan napad Proletera, jedna defanzivna greška igrača Zvezde je naterala Gordića da interveniše. Ostaje 0:0.

15'
Šutirao je Katai levom nogom sa ivice kaznenog prostora, ali pored gola.
9'
Dioni u još jednoj fantastičnoj šansi. Uspeo je da izbegne ofsajd, nekako se izbori pored Bašanovića, ali golman je opet zablistao.

7'
Gajić sa oko sedam metara šutira pored stative. Izglednu poziciju je imao, ali šut po zemlji nije bio precizan.
5'
Zicer za Dionija, ali brani golman Petrić. Sam pred čuvarem mreže je bio Francuz, međutim nije uspeo da ga prevari.
3'
Krstičić je naleteo na odbitak sa oko 20 metara, ali preko prečke je završila lopta koju je uputio.

20:00 Meč je počeo!

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Momčilo Marković

Sastavi:

Crvena zvezda: Gordić - Gajić, Degenek, Pankov, Rodić - Sanogo, Krstičić, Ivanić - Katai - Pavkov, Dioni

Proleter: Petrić - Tomović, Ortiz, Danoski, Mitrović, Vukasović, Joković, Milošević, Bašanović, Kojić, Janković

Fudbaleri Crvene zvezde od 20 časova igraju utakmicu osmog kola Superlige Srbije, protiv Proletera iz Novog Sada.

ERUPCIJA NA TRAFORDU: Ronaldo se vratio i odmah DVA GOLA! Jedan kroz noge (VIDEO)

Crveno-beli su posle startnog remija vezali pet pobeda, i na svega su dva boda iza lidera , Partizana, dok je ispred Zvezde još i TSC sa bodom više, ali i dva meča prednosti.

Ne tako dobar start za Novosađane, u prvih pet kola svega jedan bod, zatim trijumf nad Nišlijama i remi sa Kragujevčanima, a sada ih očekuje teško gostovanje na stadionu Rajko Mitić.

Otkako se Proleter plasirao u najviši rang srpskog fudbala, na sedam mečeva sa Crvenom zvezdom zabeležili su isto toliko poraza uz samo jedan postignut pogodak.