SUPERLIGA SRBIJE: Teške pobede VEČITIH u drugom kolu (VIDEO)

29.07.2018. 20:59
Derbi
Derbi / Izvor: MN Press
Zvezda maksimalna, prva pobeda Partizana.

Crvena zvezda je pobedila Radnički 2:0, dok je Partizan savladao Dinamo u Surdulici 1:0. Šampion Srbije je do pobede stigao golovima Milana Rodića u 9. minutu i rezerviste Bena iz penala u nadoknadi vremena, dok je Partizan do pobedonosnog gola stigao tek u 82. minutu, 25 minuta pošto je isključen igrač Dinama Nikola Đurić. Posle dva odigrana kola, samo je Zvezda maksimalna sa šest osvojenih bodova, dok je Partizan upisao prva tri boda.

OLGA DANILOVIĆ JE BUDUĆA ZVEZDA: A da li se sećate kako su joj izgledali SLAVNI roditelji pre nego što se ona rodila? (FOTO)

Terzić otkrio koliki je DUG Crvene zvezde!

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI 2:0

STRELAC: Rodić u 9. i Ben u 90+2. minutu iz penala. STADION: Rajko Mitić. SUDIJA: Igor Stojilković. GLEDALACA: 7.214.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Babić, Degenek, Rodić, Jovančić, Krstičić, Jevtović (od 53. Ben), Ebisilio, Meleg (od 53. Srnić), Stojiljković (od 73. Joveljić).

RADNIČKI NIŠ: Živković, Aksentijević, Bondarenko, Pankov, Stanković, Noma, Mićić (od 68. Jovanović), Ranđelović, Stojanović (od 62. Stanisavljević), Grbić, Mrkić (od 58. Nikodijević).

NJEGOVO IME SIGURNO NE ZNATE: Ušao je u istoriju legendarnim FER-PLEJ POTEZOM, a igrao je za EVROPSKOG VELIKANA (VIDEO)

DINAMO - PARTIZAN 0:1

STRELAC: Ožegović u 82. minutu. STADION: Radnika u Surdulici. SUDIJA: Novica Anđelovski. CRVENI KARTON: Nikola Đurić (Dinamo) u 57. minutu.

DINAMO: U. Đurić, Tasić (od 71. Radivojević), Vukajlović, Nedeljković, N. Đurić, Antić (od 59. Pavišić), Sićović, Lalatović (od 27. Stanković), Suraka, Dimitrović, Okomajan.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Valijente, N. G. Miletić, N. R. Miletić, Zdjelar, Kosović (od 73. Suma), Pantić (od 63. Saša Ilić), Janković, Ožegović, Rikardo.

SPREMITE SE ZA NOVO SLAVLJE: Vaterpolisti i Olga Danilović zajedno na balkonu SKUPŠTINE

KRAJEVI UTAKMICA

90+2. GOOOL! - Ben je strelac sa penala, posle očiglednog prekršaja nad Gobeljićem.

82. minut - GOOOOL! Ožegović konačno postiže gol i kruniše nadmoć Partizana sa igračem više. Asistent je štoper Miletić.

81. minut - zicer za Rikarda, ali mu golman Dinama ulazi u šut i brani njegov udarac sa sedam metara.

79. minut - Žuti karton za Marka Jankovića, pošto je pokušao da inscenira prekršaj za najstrožu kaznu.

75. minut - PREČKA ZA PARTIZAN! Zdjelar pogađa okvir gola udarcem sa ivice šesnaesterca.

73. minut - Sejduba Suma menja Kosovića

70. minut - Odličan pokušaj Marka Jankovića sa ivice šesnaesetrca, ali brani golman Dinama.

63. minut - Saša Ilić menja Danila Pantića.

Slično kao i protiv Trakaja, Partizan će više od pola časa imati igrača više

57. minut - Drugi žuti, samim tim i crveni karton za Nikolu Đurića.

55. minut - Novi žuti karton za igrača Dinama, ovog puta za Suraku.

54. minut - Šansa za Stojilkovića, ali šutira pored gola, iskosa sa 12, 13 metara.

53. minut - Dvostruka izmena Zvezdi, umesto Jevtovića i Melega ušli su Ben i Slavoljub Srnić, kojem je to prvi nastup ove sezone zbog pauze zbog povrede, a navijači su ga dočekali aplauzom.

49. minut - Žuti karton za igrača Dinama Nikolu Đurića.

DRUGA POLUVREMENA

POLUVREMENA

44. minut - povreda zgloba levog beka Partizana Miletića, pitanje je da li će moći da nastavi u drugom poluvremenu.

41. minut - velika šansa za Radnički, ali Marko Mrkić promašuje celu loptu u situaciji kad se našao pred Borjanom, ali je i Rodić bio tu da ga omete

35. minut - Danilo Pantić ne koristi šansu za crno-bele.

31. minut - žuti karton za Petra Grbića u Beogradu, bivši napadač Partizana je faulirao golmana Crvene zvezde Milana Borjana.

27. minut - Gobeljić posle dodavanja Ebisilija pokušava iskosa sa 15 metara, ali visoko iznad gola.

20. minut - Zicer za Partizan, ali je Valijente promašio celu loptu u petercu domaćina.

19. minut - ponovo Ožegović, glavom posle centaršuta Vulićevića, ali sa peterca šalje loptu pravo u golmana Dinama.

14. minut - Ponovo šansa za Ožegovića, posle povratne lopte Rikarda sa 15 metara šutira pored gola.

9. minut - GOOOOOL! Crvena zvezda vodi, strelac je Milan Rodić. Igrači Radničkog su više od minuta protestvovali, jer su smatrali da je defanzivac Zvezde u ofsajdu, ali nije bilo promene odluke.

7. minut - prva šansa za Partizan, ali je povratnik u tim Ognjen Ožegović izblokiran u poslednjem trenutku.

Počelo je i u Beogradu, dva minuta kasnije, a na klupi gostiju nema Nenada Lalatovića, ekipu vodi njegov pomoćnik Dragan Šarac.