DERBI JE U ČETVRTAK: Čukarički PREOKRETOM srušio Zvezdu i prekinuo SERIJU nepobedivosti (VIDEO+FOTO)

20.04.2019. 16:53
FK Čukarički
FK Čukarički / Izvor: MN Press
Sudija je bio Igor Stojilković.

Fudbaleri Čukaričkog napravili su veliko iznenađenje pošto su kao domaćini u utakmici 32. kola Superlige Srbije pobedili Crvenu zvezdu, rezultatom 3:2. Crveno-beli su vodili sa 2:0 golovima Marka Marina i Bena, ali su Ognjen Mudrinski (dva pogotka) i Luka Stojanović doneli preokret. Na ovaj način, prekinut je niz nepobedivosti Zvezde  (57 utakmica, trajao godinu i po). Uz to, ekipa Vladana Milojevića je napravila lošu uvertiru uoči 160. Večitog derbija, koji je na programu u četvrtak (19.00).

Među starterima u redovima Zvezde nisu bili Milan Pavkov (klupa) i Ričmond Boaći i Dejan Joveljić (ni u protokolu), a Milojević je od prvog minuta izveo u ofanzivu ubacio Aleksu Vukanovića i Bena. Posle uvodnih golova delovalo je da će Zvezda upisati novi trijumf, ali je u nastavku usledio veliki preokret. Najavio ga je Mudrinski u prvom poluvremenu, a "projektilom" je izjednačio Luka Stojanović. U nastavku je Mudrinski dao novi gol, a u završnici je Milojević pokušao uvođenjem Veljka Simića, Erika Jirke i Alekse Vulića nešto da promeni. Ipak, promene rezultata nije bilo, iako su u završnici baš svi krenuli u napad. Mudrinski je drugi gol dao u pravo vreme, a do kraja meča odoleli su ofanzivi gostiju.

Čukarički je ovom trijumfom došao na četvrto mesto i ima 30 bodova kao i Partizan koji doduše ima meč manje.

DELIJE POKIDALE NA BRDU: Brutalna PORUKA Milu Đukanoviću! A onda je usledila PESMA koja ledi krv u žilama (VIDEO)

U drugom meču dana u okviru plej-ofa Napredak je sa 5:0 deklasirao Vojovodinu.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Čukaričkog u utakmici 32. kola Superlige Srbije dočekuju Crvenu zvezdu, a dešavanja iz malog beogradskog derbija možete da pratite na portalu Srbija Danas

ZVEZDA NA BRDU: Milojević izabrao, među starterima je i NOVAJLIJA (SASTAVI)

DIREKTAN CRVENI: Sergej šutnuo protivnika NEĆETE verovati gde, sudija ga ODMAH poslao u svlačionicu (VIDEO)

LALATOVIĆ NAJAVIO DERBI: Da osiguramo drugo mesto i ispravimo greške od jesenas

KRAJ UTAKMICE

90. minut
Pritisak Zvezde. Ivanić sa desne strane, ali lopta ne dolazi do njegovih saigrača.
88. minut
Marin preko gola iz slobodnog udarca.
86. minut
Vulić umesto Čaušića.
85. minut
Ubacuje Gobeljić u kazneni prostor. Pada Ivanić, ali nema ništa od penala.
83. minut
Umesto Lukovića Šarić. Ovo je bila poslednja izmena kod domaćina.
76. minut
Nova izmena u Zvezdi. Umesto Vukanovića Jirka.
75. minut
Nova izmena u Čukaričkom. Kopitović umesto Kovača koga iznose na nosilima.
74. minut
Simić sa distance. Neprecizno.
70. minut
Menja i Krunić. Umesto Mudrinskog Tedić.
67. minut
GOL! Mudrinski ponovo glavom. Docić centrira sa desne strane. Mudrinski glavom u dalji ugao. Potpuni preokret. Sada je 3:2 za domaćina.
63. minut
Prva izmena. Ulazi Simić. Izlazi Ben.
58. minut
Čaušić sa ivice kaznenog prostora. Ne može lopta da prođe kroz zgusnutu odbranu.
54. minut
Slobodan udarac za Zvezdu, sa 30-ak metara. Nema promene rezultata.
48. minut
Prekid zbog bakljade navijača Zvezde. Nije trajao dugo.

Počinje drugo poluvreme. Nema promena u timovima.

KRAJ POLUVREMENA

Igra se još minut.

45. minut
Stojanović faulira Marina. Dobija žuti karton zbog starta. Nešto ranije, karton je dobio i Jovančić iz Zvezde. Marin izvodi slobodan udarac. Brani se Čukarički.
38. minut
GOL! Bomba Luke Stojanovića za 2:2. Neodbranjivo u rašlje sa 20-ak metara. Borjan opet nemoćan.
37. minut
Snažno Marin, ali nedovoljno precizno.
33. minut
Marin traži Bena na drugoj stativi. Ne stiže loptu. Nema promene rezultata.
30. minut
Marin izvodi slobodnjak sa leve strane. Nema opasnosti po gol domaćina posle gužve.
22. minut
GOL! Smanjuje Mudrinski na 2:1. Glavom sa nekoliko metara posle odličnog centaršuta Lukovića sa leve strane. Borjan nemoćan.
19. minut
GOL! Ben siguran sa bele tačke. Po sredini i vodi Zvezda sa 2:0.
18. minut
Šapić obara Vukanovića. Penal za Zvezdu.
14. minut
Umalo iznednačenje... Luković je probio po levom krilu, a bivši napadač Crvene zvezde Ognjen Mudrinski sa šest-sedam metara šutirao tik pored bliže stative.

Navijači Crvene zvezde
Navijači Crvene zvezde / Izvor: Foto: crvenazvezdafk.com

Možete i da pročitate transparent Delija

12. minut
Birmančević šutira preko gola. Mudrinski se ljuti, jer ga saigrač nije proigrao.
6. minut
GOL! Marin je strelac i Zvezda vodi sa 1:0. Odličan prodor Vukanovića sa desne strane. Marin sa nekoliko metara bez problema ubacuje loptu u mrežu. Vukanović se na najbolji mogući način zahvalio Milojeviću za ukazano poverenje.
4. minut
Centaršut Docića, ali Borjan boksuje.

Čukarički u crno-beloj kombinaciji, Zvezda u crvenoj.

Vladan Milojević u protokol nije uvrstio povređenog Ričmonda Boaćija, kao ni Dejana Joveljića. Starter je Aleksa Vukanović, dok je Milan Pavkov na klupi. Razlog je mogućnost da visoki napadač dobije žuti karton uoči 160. Večitog derbija (četvrtak, 19.00).

Utakmica počinje.

I MARAKANA BI BILA TESNA: Ogromno INTERESOVANJE! Ovo je JEDINI način da dođete do karata za MAJSTORICU

ČUKARIČKI - CRVENA ZVEZDA 3:2

STRELCI: Mudrinski 21, 67. Stojanović 39. Marin 6, Ben 19.p

STADION: Čukaričkog (Beograd)

SUDIJA: Igor Stojilković

ČUKARIČKI: Stevanović, Stevanović, Puškarić, Šapić, Bogosavac, Kovač (od 75. Kopitović), Docić, Luković (od 83. Šarić), Stojanović, Birmančević, Mudrinski (od 70. Tedić).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Milunović, Savić, Gobeljić, Čaušić (od 86. Vulić), Jovančić, Ben (od 63. Simić), Ivanić, Marin, Vukanović (od 76. Jirka).