SUPERLIGA: Golubovi PRELETELI Lučane! Dvostruki strelac SLOMIO Mladost, nastavio da REŠETA! Metalac PREGAZIO Novosađane

07.08.2021. 21:13
Lazar Tufegdžić
Lazar Tufegdžić / Izvor: MN Press
Postigao četiri gola u isto toliko mečeva.

Subotnji program 4. kola Superlige Srbije, otvorili su Mladost i Spartak. Domaćin je u Lučanima poražen od Subotičana rezultatom 1:2 (0:1).

TRI RAZLOGA ZA SLAVLJE: Srbija napada nove medalje, a priliku da postaneš šampion – IMAŠ I TI!

EVO ŠTA SE DESILO OVOG LETA: Stanojević objasnio zašto sad Suma MORA DA SE BORI za mesto u timu

NOVO LICE NA MARAKANI: Potpisao - levo krilo PARAFIRALO ugovor na četiri godine!

Dvostruki strelac za Plave golubove bio je Lazar Tufegdžić, kome je sa dva "hica" stigao do četvrtog gola u isto toliko mečeva.

Prethodno je nekadašnji đak Crvene zvezde bio strelac u duelima sa Nišlijama na premijeri (1:1) i u porazu na gostovanju kragujevačkom Radničkom (2:3).

Gosti su poveli u 19. minutu, da bi Nemanja Mićević u 55. minutu izjednačio i doneo nadu Lučancima da mogu do preokreta.

Ipak, u finišu susreta, tačnije u 86. minutu ponovo je Tufegdžić stupio na scenu i preciznim udarcem doneo veliku radost Subotičanima.

Trener Subotičana Vladimir Buač na kraju meča u razgovoru za Arenu Sport otkrio je da u Subotici VAR sistem nije bio u finkciji, što je umalo koštalo njegovu ekipu izgubljenih bodova.

- Ne znam zašto nije radio VAR, da jeste verujem da bismo ranije rešili pitanje pobednika. Nije nam sviran čist penal pri rezultatu 1:0, mogli smo mnogo laganije da odigramo utakmicu - rekao je između ostalog Buač za Arenu Sport.

Mladost je ovim porazom ostala na poslednjoj poziciji bez osvojenog boda, ali uz utakmicu manje protiv Vojvodine.

U drugom meču subotnjeg programa, Metalac je u Gornjem Milanovcu bio ubedljiv protiv Proletera. Mrežu Slanobaraca načeo je Fićović u 11. minutu, a do kraja poluvremena upisao se i Šarić u finišu prvog poluvremena.

Konačan rezultat postavio je Stojić u 70. minutu. Domaćin je ovim trijumfom stigao do prve pobede u novoj sezoni i sada ima četiri boda, dok su Novosađani uz Lučance ostali na začelju, sa samo jednim poenom.