10°C
19.04.2024.
117.1474
110.1009

SLAB START, A ONDA - FURIJA: Katai pokrenuo Zvezdu, pa pala PETARDA U IVANJICI (VIDEO)

11.04.2021. 15:19 17:13
Aleksandar Katai
Aleksandar Katai / Izvor: MN Press
Bravurozna igra crveno-belih.

Crvena zvezda je savladala Javor u Ivanjici rezultatom 5:1 u okviru 31. kola Superlige Srbije.

Javor je vrhunski počeo meč i poveo već u 4. minutu golom Lukovića. Borjan nije lepo reagovao, lopta mu je prošla kroz ruke nakon udarca sa desne strane i završila u mreži.

Svega četiri minuta kasnije vrhunskim udarcem iz slobodnog udarca Aleksandar Katai je izjednačio, a onda u 31. minutu isti igrač doneo potpuni preokret. Sa rezultatom 2:1 se otišlo na odmor.

Spor početak drugog poluvremena i gotovo bez šansi sve do 65. minuta kada Milunović sjajno skače u kaznenom prostoru protivnika i glavom pogađa za 3:1. Do kraja su Ben i Falko pogodili još po jednom i doneli 5:1 gostima.

Tok meča možete videti u tekstu ispod:

82'
GOOOL! I Filipo Falko je pogodio. Bio je bez čuvara, pojavio se iz pozadine, odličan centaršut je iskoristio na pravi način.
72'
GOOOOL! Ben rešava pitanje pobednika, donosi 4:1. Potpuno sam na drugoj stativi, nije mu bilo preteško.
70'
Rušović u šansi. Sudija pokazuje da je prekršaj nad Milanom Borjanom. Žuti karton dobijaju obojica zbog koškanja.
65'
GOOOOOL! Milunović pogađa glavom nakon centaršuta iz slobodnog udarca. Malo je reći da je Zvezda dovela do savršenstva igru iz prekida.

55'
Ništa vredno pažnje u prvih deset minuta nastavka. Obe ekipe su ušle rezervisano i pomalo konfuzno u drugo poluvreme.

Počelo je drugo poluvreme.

Prvo poluvreme je završeno. Crvena zvezda vodi u Ivanjici 2:1, oba gola za crveno-bele je postigao Katai, dok je za domaće strelac bio Luković.

43'
Ben u prilici. Rodić je centrirao, ali nije dobro zahvatio loptu glavom Ben.
41'
Dobar centaršut Jevremovića, a onda Jevtić udarcem glavom pogađa stativu Borjanovog gola.
37'
Bez šansi nakon Zvezdinog vodećeg gola.
31'
GOOOOL! Katai je pogodio. Nakon njegovog udarca je lopta zakačila jednog igrača domaćih i prevarila golmana, pre toga je Velimirović odbranio Ivaniću šut. Zvezda vodi 2:1.

28'
Nikola Krstović je oprobao udarac sa ivice kaznenog, ali pravo u golmana.
22'
Prvo je Njegoš Petrović šutirao sa distance, onda i Gajić, ali je dobro intervenisao golman Velimirović i izbacio loptu u korner.
14'
Visok tempo u Ivanjici, ali bez većih prilika nakon dva pogotka.
8'
GOOOOOL! Katai veoma brzo vraća rezultat u egal. Fantastičan udarac sa 20 metara iz slobodnog udarca, nemoćan je bio golman domaćih.

4'
GOOOOOL! Luković je prošao iza leđa saigrača Nikolića, nije sigurno da li je želeo da šutira ili centrira, ali pogodio je mrežu. Lopta je prošla kroz ruke Borjanu i Javor vodi 1:0.

15:05 Meč je počeo!

U nedelju je na programu odigravanje preostalih utakmica 31. kola Superlige Srbije. Jedan od zanimljivijih mečeva igra se u Ivanjici gde tamošnji Javor dočekuje beogradsku Crvenu zvezdu. Meč je na programu od 15 časova.

BRITANSKI PORTAL SE PITA: Može li Zvezda ponovo da osvoji svet?

DŽAJA VERUJE DA ĆE DEKI OSTATI U ZVEZDI: Legenda crveno-belih reagovala na pisanje italijanskih medija

KAKVA POBEDA FSS: Najtalentovaniji fudbaler Francuske igraće za Srbiju! Sin Albanke i Srbina odabrao korene

Crveno-beli su nakon ostvarene pobede nad Partizanom u 164. večitiom derbiju obezbedili novu titulu fudbalskog šampiona Srbije. Ali ovo nije kraj izazova za izabranike Dejana Stankovića.

Javor je jedini tim u Srbiji koji ove sezone nije osetio gorčinu poraza protiv tima Dejana Stankovića, pa u Ljutice Bogdana veruju da će uspeti da preskoče i ovu prepreku.

- Prvu utakmicu protiv Javora nismo uspeli da dobijemo, iako је taj meč trebalо da završimo sa par golova. Jednostavno takav je bio dan, sada je drugačije, drugačije je vreme. Mislim da sam rekao i posle završenog večitog derbija, da je to pobeda koju treba da potvrdimo. Utakmica protiv Partizana neće imati tu težinu ako ne budemo pravi protiv Javora. U meč ulazimo maksimalno koncentrisani, derbi je prošao, odigrao se, arhiviran je, pouke i dobre stvari ćemo izvući, a naš cilj ostaje nepromenjen. Idemo da odigramo jednu jaku utakmicu tamo, iako je teren nezgodan, manji je, dimenzije su manje, oni su motivisani, imaju svoju matematiku i ciljeve. Biće to jedna prava i dobra utakmica – kazao je trener Crvene zvezde Dejan Stanković.

Osvrnuo se Stanković i na povredu Dijega Falćinelija koju je zadobio na 164. večitom derbiju.

- Videćemo kako se Dijego oseća, on je hrabran momak i može da „stisne zube“. Treba da znamo i šta nas očekuje dalje i sledeće subote imamo utakmicu, tako da ima vremena. Videćemo sa Dijegom, ja ne bih riskirao, videćemo kako se on oseća. Ostali su na broju, sem Dijega koji ima rasekotinu i dosta je bolno. Preostali momci su svi u konkurenciji za tim - istakao je Stanković.

Superliga Srbije, 31. kolo

Javor - Crvena Zvezda

Stadion: Stadion Kraj Moravice, Ivanjica

Sudija: Lazar Lukić

Javor: Velimirović, Jevremović, Ostojić, Pavišić, Jevtić, Dukure, Maričić, Šćepanović, Nikolić, Ilić, Luković.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Milunović, Rodić, Petrović, Katai, Kanga, Ivanić, Ben, Krstović.

Pitanje šampiona je rešeno, tako da bi tri boda u korist beogradske ekipe bila samo stvar prestiža dok bi timu iz Ivanjice omogućilo da preživi u Superligi i izbegne borbu za opstanak.

Javor je trenutno na 13. poziciji sa osvojenih 37 bodova, sa samo bodom manje prati ga Novi Pazar, ali ni Rad nije daleko sa 36 osvojenih bodova.

Tok meča možete pratiti UŽIVO na našem portalu, ispod ovog teksta.