12°C
25.04.2024.
117.1627
109.3752

SUPERLIGA SRBIJE: Lučanci ULOVILI Zmajeve, Javor VISOK Napretku! Drinčić iz kornera REŠIO gradski DERBI!

15.02.2020. 20:11 20:15
Nikola Drinčić
Nikola Drinčić / Izvor: MN Press
Mečevi 21. kola.

Uvodni mečevi 21. kola doneli su gostima više razloga za zadovoljstvo. TSC je odneo bod iz Inđije (izveštaj pročitajte OVDE), Zvezda je savladala Čukarički na Banovom brdu (o tome pročitajte OVDE), dok je i Javor odneo slađi bod iz Kruševca (1:1).

TRENER ČUKE NE MOŽE DA VERUJE: Ovo nam se do sada NIJE desilo!

DEBI ZA PAMĆENJE: Stanković o Delijama, PADU i očekivanjima!

Prvu pobedu domaćim ekipama donela je Mladost, priredivši iznenađenje u Lučanima protiv silno pojačanog Voždovca (2:1), a onda su i u preostala dva meča slavili domaćini.

Vojvodina je u gradskom derbiju, golom Nikole Drinčića, slomila otpor Proletera (1:0). Posao Lalama je olakšalo isključenje Kovačevića. Igrač nominalnog gosta na ovom meču, zaradio je crveni karton u 80. minutu, pa su izabranici Nenada Lalatovića rutinski priveli meč kraju.

Lučanci su golom Radivojevića sa "bele tačke" došli do vođstva protiv Zmajeva u 39. minutu, da bi prednost početkom drugog dela duplirao Eliomar, na asistenciju strelca vodećeg gola. Čast Voždovčana spasio je Nemanja Vučić, pogotkom u 57. minutu.

Ivanjičani su pod Bagdalom vodili od 59. minuta, zahvaljujući preciznom Pavišiću. Samo 12 minuta kasnije, ipak, Kruševljani su izjednačili preko Gavrića, što se ispostavilo konačnim rezultatom.

Mačva je u derbiju začelja bila bolja od Rada 1:0. Pobedu Šapčanima doneo je Branislav Marković u 12. minutu, na dodavanje Dukića. Bila je to druga uzastopna pobeda domaćina kraj Save, koliko je ostvario u poslednja tri prvenstvena okršaja.