SUPERLIGA SRBIJE: Napredak skinuo PROKLETSTVO, Metalac TONE sve dublje!

02.11.2021. 18:24
FK Napredak
FK Napredak / Izvor: Foto: Youtube printscreen/TV Arena sport
Poslednji meč 15. kola.

U poslednjem meču 15. kola Superlige Srbije, Metalac je u Gornjem Milanovcu poražen od Napretka rezultatom 2:3 (1:3).

SUPERLIGA: Foto-finiš Subotičana u Lazarevcu

GLAVOBOLJE POSTAJU TEŠKE MUČNINE: Zdjelarov izostanak izvestan, ali KAKO BEZ NJIH? Nove loše vesti iz Partizana

SVIMA SE VRTI U GLAVI OD JOVIĆEVOG TRANSFERA: Ekrem potvrdio - ide na POZAJMICU, a onda KOMPLETAN POSAO sa Englezima

Bio je to peti uzastopni poraz Milanovčana, dok su Kruševljani prekinuli crnu seriju i posle mesec ipo dana konačno upisali pobedu.

Ujedno, izabranici Milana Đuričića su na najbolji način iskoristili remi Voždovca i TSC-a, preskočivši oba rivala na superligaškoj tabeli. Trenutno dele četvrtu poziciju sa Vojvodinom i ne skrivaju ambicije da se na kraju sezone domognu izlaska na evropsku scenu.

Gosti su prva dva gola postigli posle prekida, pošto odbrana Metalca nije imala rešenje za štoperski tandem Čarapana Marka Tomića i Dejana Kerkeza, koji su udarcima glavama doneli visokih 2:0 gostima pred kraj prvog dela.

Uspeli su domaći da smanje preko Krajišnika u finišu prvog poluvremena, da bi u 3. minutu sudijske nadoknade Đorđe Jovanović vratio "plus dva" na stranu Napretka.

Već na samom početku drugog poluvremena, Stojić je pogodio za 2:3, vrativši nadu Milanovčanima da mogu da izbegnu peti uzastopni neuspeh, međutim, nisu uspeli u tome.

Ostao je rezultat iz 49. minuta, posle kojeg Đuričićeva četa ima mnogo više razloga za zadovoljstvo. Istina, mogli su gosti i do ubedljivijeg trijumfa, ali samo zahvaljujući odbranama golmana Mateje Maslarevića, Metalac je izbegao debakl.