SUPERLIGA SRBIJE: Lučanci IZNENADILI na "Karađorđu"! Otašević ŠOKIRAO Topolčane!

29.11.2019. 18:15
FK Mladost
FK Mladost / Izvor: MN Press
Na programu 18. kolo.

Fudbaleri Mladosti savladali su Proleter na "Karađorđu" rezultatom 1:0, u prvom meču 18. kola Superlige Srbije, a jedini pogodak dao je Predrag Pavlović u 72. minutu iz penala.

STRANCI PRVI ODLAZE: Zvezdu čeka buran prelazni rok

POSLE DOMINACIJE NA MARAKANI: UEFA odala PRIZNANJE Levandovskom (FOTO)

OVO JE MNOGIMA PROMAKLO: Evo iz koliko ŠUTEVA za 180 minuta je Alkmar IZBACIO Partizan

Bio je to četvrti trijumf za tim iz Lučana, koji je ovim uspehom ostvario više pobeda na strani nego kod kuće. Naime, Mladost je samo tri puta slavila kod kuće, što je glavni razlog njihovog plasmana u donjem delu superligaške tabele.

Što se tiče samog meča, Novosađani su bili bolji, držali loptu u posedu i uputili duplo više udaraca na gol protivnika, ali su kažnjeni za promašaje. Mladost je ujedno nastavila tradiciju nepobedivosti protiv Slanobaraca, obzirom da Proleter još od 2014. godine nije kod kuće savladao novosadske crveno-bele.

U drugoj utakmici Spartak je ostao neporažen u Bačkoj Topoli. Dvostruki strelac za Subotičane bio je Vladimir Otašević, koji je u trećem minutu sudijske nadoknade šokirao najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg toka Superlige.

Vođstvo TSC-u doneo je Milićević u 12. minutu, da bi u 31. Spartakov junak izjednačio na asistenciju Denkovića. Do nove prednosti, domaćin je došao golom Tumbasevića u 72. minutu, ali je pristalice tima iz Bačke Topole rastužio Otašević neposredno pre poslednjeg zviždika sudije Nenada Minakovića.