SUPERLIGA SRBIJE: Partizanu KONAČNO penal, Boaći DONEO bod Zvezdi! (VIDEO)

13.12.2017. 17:35
zvezda
zvezda / Izvor: MN Press
Bez pobednika u 156. Večitom derbiju.

Večiti 156. derbi završen je bez pobednika. Partizan je poveo golom Sejdube Sume iz penala, dok je remi Crvenoj zvezdi doneo Ričmond Boaći u 84. minutu - 1:1 (0:0). Gosti će proleće sačekati sa devet bodova prednosti, čime su i ispunili zacrtan cilj pred odlazak u Humsku.

Ipak, izabranici Vladana Milojevića imaju za čim da žale. Najviše zahvaljujući sjajnim intervencijama Vladimira Stojkovića, šampion je u tri navrata sačuvao mrežu, kada su mnogi već videli loptu u njegovom golu. Sa druge strane i domaćin, pre svega Ognjen Ožegović, imao je priliku kod vođstva svog tima da reši utakmicu, međutim, na kraju, poslednji meč 21. kola Superlige Srbije okončan je bez pobednika.

MAŽIĆ ĆE 14. PUT SUDITI VEČITI DERBI: Evo ko je bolje prolazio do sada – Partizan ili Zvezda (FOTO)

Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj igri, sa šansama na obe strane. Najbolju nije iskoristila Zvezda u 30. minutu, kada je na centaršut Kange na tri metra od Stojkovića bio Pešić, ali pogodio reprezentativnog golmana u nogu i izazvao uzdahe sa tribina.

Partizan je često pretio preko Ožegovića, pa se napadač šampiona našao u prilici posle solo prodora po desnoj strani, međutim, ispao je sebičan ne želeći da vrati loptu u šasnesterac ka Tavambi i šansa je propala. Usledila je potom borba za svaku loptu, bez izrazitih prilika, pa se na pauzu otišlo miroljubivim rezultatom.

Žaliće Zvezda i za šansom Kange u 56. minutu, posle dodavanja sa Boaćijem, Gabonac je silovito šutirao po zemlji pored gola.

Kazna za promašaje stigla je goste u 64. minutu. Ožegović je protutnjao pored Savića, ušao u šesnaesterac, ali ga je štoper Zvezde pokupio i zaradio javnu opomenu. U odsustvu Marka Jevtovića je Sejduba Suma preuzeo odgovornost i pogodio za radost na stadionu u Humskoj - 1:0.

Nisu crveno-beli posustali. Pokušavali su da dođu do izjadnečenja i uspeli u tome. Pitanje da li bi se lider vratio u igru, da je Ožegović u kontri pogodio iz zicer situacije u 78. minutu. Umesto gola, napadač Partizana očajno je šutirao pored njega.

Slično kao u slučaju kod promašaja Kange, Parni valjak je ovog puta surovo prošao. Kaznu je izrekao Ričmond Boaći šest minuta kasnije, odlično odreagovavši u šesnaestercu i pored nekoliko igrača plasirao loptu pored Stojkovića.

Kako je izgledalo iz minuta u minut, možete da pročitate u nastavku teksta.

KRAJ UTAKMICE.

90+1. - Boaćija menja Gobeljić. Da li je ovo poslednji derbi Zvezdinog napadača.

Igraće se još 3 minuta sudijske nadoknade.

84. minut - GOOOOOOOOOL! Zvezda je izjednačila: Posle asistencije Donalda, napadač Zvezde se odlično snašao i preciznim šutem plasirao loptu iza Stojkovića - 1:1.

78. minut - Šansa za Ožegovića, pored čuvara u šesnaestercu je šutirao nekontrolisano pored gola.

76. minut - Žuti kartoni za Donalda.

71. minut - Izmena u Partizanu. Izlazi strelac gola Sejduba Suma, a na terenu je legendarni kapiten Saša Ilić kome će ovo biti 33. Večiti derbi.

67. minut - Krstičićev šut brani Stojković, a zatim i u sledećem napadu Zvezde golman Partizana je odlično intervenisao.

65. minut - Kakva šansa za Pešića, Stojković je sjajno intervenisao i izbio u korner.

63. minut - Milojević menja. Umesto Srnića na terenu je Branko Jovičić.

62. minut - GOOOOOOL! Partizan vodi. Sejduba Suma se konačno izborio da izvede penal u crno-belom dresu i postigao gol za vođstvo domaćih! Borjan je imao loptu na ruci, ali je otišla iza njegovih leđa - 1:0.

60. minut - Penal za Partizan! Ožegovića je u šesneastercu srušio Savić, a Mažić pokazao na belu tačku.

59. minut - Prvi korner za Zvezdu. Odbranio se Partizan i u kontri zapretio, ali je Savić bio na mestu i intervenisao na vreme.

56. minut - Još jedna odlična šansa za Zvezdu. Na asistenciju Boaćija, po zemlji je Kanga šutirao, a lopta prohujala tik pored Stojkovićeve stative.

55. minut - Boaći i Kanga kombinuju na sredini, nad vezistom Zvezde načinjen je faul. Gosti drže loptu u posedu.

53. minut - Dva uzastopna kornera za Partizan, ponovo Pantić centrira i opet odbrana Zvezde sa prve stative otklanja opasnost.

51. minut - Žuti karton za Stojkovića posle faula nad Tavambom.

47. minut - Korner za Partizan, Stojković je osujetio napad crno-belih.

POČELO JE DRUGO POLUVREME.

ZAVRŠENO JE PRVO POLUVREME.

45. minut - Mažić je poslao igrače oba tima u svlačionicu.

44. minut - Prvi korner na meču. Posle šuta Ožegovića Borjan je odbranom poslao loptu u udarac sa ugla.

43. minut - Faul nad Tavambom. Izveo ga je Pantić, Boaći je izbacio loptu glavom.

36. minut - Vujadin Savić je zapretio sa velike daljine, ali je njegov šut bio jako neprecizan i otišao daleko od cilja.

35. minut - Žuti karton za Bojana Ostojića.

34. minut - Posle centaršuta Pantića, odbrana Zvezde rutinski intervenisala.

32. minut - Miletićev šut po zemlji nadomak šesnaesterca, Borjan u padu zaustavio. Već u narednom napadu gostiju, Pešić je uneo nemir u odbranu Partizana, ali je Stojković raščistio opasnost.

30. minut - Neviđeni zicer za Crvenu zvezdu. Centrirao je Kanga, a Pešić pored Miletića sa dva metara pogodio Stojkovića, koji je refleksno intervenisao nogom.

28. minut - Žuti karton za Savića, posle faula nad Ožegovićem na 30 metara od Borjana. Odgovornost je preuzeo Pantić i prebacio ceo gol.

20. minut - Priprema se neočekivana izmena u Partizanu. Umesto povređenog Marka Jevtovića na terenu je Milan Radin.

17. minut - Sada je Zvezda imala prvu konkretnu šansu. Posle dodavanja Pešića ka Kangi u kaznenom prostoru, vezista crveno-belih šutirao je neprecizno iznad prečke.

15. minut - Prva šansa za Partizan. Ožegović je pobegao po desnoj strani i umesto da vrati loptu u šesnaesterac Tavambi, ispao je sebičan i tukao daleko pored gola.

14. minut - Žuti karton za Vulićevića, kapiten Partizana je laktom startovao, što Mažiću nije promaklo.

8. minut - Sevnule su prve varnice. Everton je ušao u svađu sa Kangom, pošto je prethodno faulirao Pešića a zatim i udario napadača Zvezde.

5. minut - Žuti karton za Tavambu, posle faula nad Savićem.

2. minut - Prva šansa za Zvezdu: centaršut Srnića po zemlji, nije bilo igrača u kaznenom prostoru da isprati njegovu nameru.

UTAKMICA JE POČELA.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 1:1 (0:0)

STRELCI: Suma (iz penala) u 63. za Partizan, a Boaći u 84. minutu za Crvenu zvezdu.

STADION: Partizana.

GLEDALACA: 18.000.

SUDIJA: Milorad Mažić (Vrbas).

ŽUTI KARTONI: Tavamba, Vulićević, Ostojić (Partizan), Savić, Stojković, Donald (Crvena zvezda).

PARTIZAN: Stojković - Vulićević, Antonov, Nemanja R. Miletić, Ostojić - Everton, Jevtović (od 20. Radin), Suma (od 71. Ilić), Pantić - Ožegović (90+1. Jovanović), Tavamba.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Le Talek, Rodić - Donald, Krstičić - Kanga (90+2. Milijaš), Srnić (od 63. Jovičić), Pešić - Boaći (od 90. Gobeljić).

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.