SUPERLIGA SRBIJE: Senzacija u Surdulici, Radnik SRUŠIO šampiona! (VIDEO)

27.10.2021. 16:22
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda
Domaćin iznenadio u odloženom meču 5. kola.

Svemu dođe kraj, pa i pobedničkoj seriji Crvene zvezde. Posle serije teških mečeva, šampion Srbije sapleo se na gostovanju Radniku, koji je uspeo da šokira branioca titule i ostvari veliki trijumf. Prvi u ovoj sezoni na domaćem terenu - na kraju 2:1 (1:0) za Surduličane u odloženom meču 5. kola Superlige, kojima su radost doneli Miloš Spasić i Viktor Lukić.

POSLE PAUZE OD DEVET MESECI: Fati se ponovo povredio protiv Reala

KONAČNO DOBIJA PRAVU ŠANSU: Luka Jović na terenu od prvog minuta?

EVROLIGA NE PRAŠTA: Kažnjena Crvena zvezda

Loše su izabranici Dejana Stankovića ušli u meč. Iako je Dragović u uvodnim minutima zapretio Ranđeloviću, prvu bolju šansu stvorili su domaći, kada je Spasić promašio prazan gol posle kornera Bogdanovskog.

Zvezda je iz prekida tražila priliku za vođstvo, ali su do njega ipak stigli Surduličani u 13. minutu. Posle centaršuta sa desne strane Bogdanovskog, Miloš Spasić se iskupio za prethodni promašaj i spletom nesrećnih okolnosti po goste, zakačio loptu koja je odsela iza nemoćnog Borjana.

Šutevima Kange i Falka sa distance pokušavali su gosti da dođu do izjednačenja i na odmor odu bez minusa, međutim, sve se završavalo na udarcima iz daljine, koje je lako kupio najbolji pojedinac u redovima Radnika Stefana Ranđelovića.

U nastavku su viđena velika uzbuđenja. Najpre je Viktor Lukić duplirao vođstvo domaćih u 53. minutu, da bi samo nekoliko trenutaka kasnije El Fardu Ben pogodio mrežu, smanjivši Zvezdin zaostatak - 2:1.

Ispostavilo se da je to bilo sve od Stankovićevog tima u ovom meču, pošto je Radnik sačuvao kapitalnu prednost i upisao veliki trijumf.

Kako je meč tekao, pročitajte u nastavku teksta.

Sva dešavanja sa meča Radnik - Crvena zvezda možete da pratite na našem portalu iz minuta u minut.

KRAJ UTAKMICE.

90+5. minut
Kakva bomba Dragovića, šta je odbranio Ranđelović, korner za Zvezdu posle kojeg je ponovo uhvatio loptu golman Surduličana.

90+3. minut
Žuti karton za Hodžića.

90++2. minut
Žuti karton za Ranđelovića zbog odugovlačenja.

90. minut
Igraće se još sedam minuta u Surdulici.

90. minut
Pavkov po zemlji šutira pravo u Ranđelovića.

88. minut
Dvostruka promena u Radniku, Petrovika je zamenio Medić, dok je umesto Oreščanina ušao Malešević.

86. minut
Novi zicer za Zvedu. Ivanić je centrirao, a Živković u padu udarcem glavom pogodio stativu, mnogo sreće za Radnik.

83. minut
Kakva prilika za Rišaira Živkovića, sa nekoliko metara je šutirao, ali se Ranđelović bacio kao mačka i sjajnom intervencijom sačuvao domaćina.

79. minut
Promena u Radniku, umesto zapaženog Bogdanovskog ušao je Milovan Petrovik.

77. minut
Ponovo menja Stanković, strelca jedinog gola za Zvezdu El Fardu Bena zamenio je mladi Marko Lazetić.

76. minut
Centrirao je Kanga, glavom loptu zahvatio Rišairo Živković, ali lak je to plen za Ranđelovića.

75. minut
Deluje nemoćno Zvezda u završnici, kada god treba da napravi konkretnu akciju pred golom rivala, dolazi do početničkih grešaka.

72. minut
Menja Stanković: Izlazi Gobeljić, na terenu je Rišairo Živković.

71. minut
Žuti karton za Nenada Krstičića.

70. minut
Slobodan udarac izveo je Ben, lopta je završila u "živom zidu" Radnika.

68. minut
Opasnost ispred Zvezdinog gola, Borjan je na vreme istrčao i intervenisao ispred Radmanovca.

65. minut
Kakva prilika za Gobeljića, našao se iskosa od Ranđelovića i šutirao, međutim, lopta je fijuknula daleko od suprotne stative.

65. minut
Centaršut Gobeljića, Pavkov je pokušao glavom, ali je odbrana Radnika osujetila napadača Zvezde.

61. minut
Novi pokušaj Bena posle udarca glavom, golman Radnika nije dozvolio izjednačenje.

60. minut
Završen je meč za strelca drugog gola Lukića, menja ga Nemanja Subotić. Izašao je i mladi Filip Petrović, na terenu je Edin Biber.

57. minut
GOOOOOOOOOOOOL! Ben vraća Zvezdu u život. Kanga je izveo slobodan udarac, loptu glavom do reprezentativca Komora vratio Pavkov, a El Fardu Ben je sproveo iza leđa dotad sjajnog Ranđelovića. Zvezda se vraća u igru - 2:1.

53. minut
GOOOOOOOL! Radnik vodi 2:0, sevnula je kontra domaćih, Spasić je šutirao, Borjan odbranio, a na odbitak natrčao Viktor Lukić i iz blizine pocepao mrežu kapitena Zvezde - 2:0.

52. minut
korner za Zvezdu, izveog ga je Kanga, stvorila se velika gužva iz koje se na kraju Radnik odbranio.

49. minut
Centaršut Gajića, loptu je glavom zahvatio Pavkov, lak plen za Ranđelovića.

47. minut
Žuti karton i za strelca jedinog gola Miloša Spasića.

46. minut
Menja Stanković, trostruka promena u Zvezdi, na terenu su Pavkov, Krstičić i Gajić, izašli su Falko, Degenek i Dioni.

46. minut
POČELO JE DRUGO POLUVREME.

ZAVRŠENO JE PRVO POLUVREME.

45. minut
Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu.

43. minut
Novi korner za domaće, ponovo je centrirao Bogdanovski na drugu stativu, ali je Orešlanin napravio prekršaj u napadu nad Erakovićem.

42. minut
Imala je Zvezda korner, ali se Radnik odbranio. Na drugoj strani Degenek dobija žuti karton, zbog starta nad protivničkim igračem.

40. minut
I Viktor Lukić se našao u beležnici Novaka Simovića, zbog prigovora.

36. minut
Novi šut ka Ranđeloviću, uputio ga je Falko iz daljine, ali je golman domaćih bio dobro postavljen i lako ukrotio projektil Zvezdinog ofanzivca.

35. minut
Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je kapiten Radnika Stojanović, posle neopreznog starta.

32. minut
Još jedan udarac Kange ka golu Surduličana, sa nekih 15-16 metara oprobao je šut, otišao je pored stative.

30. minut
Radnik će izvesti drugi korner. Učinio je to Bogdanovski, ali veoma slabo i Zvezda se odbranila.

27. minut
Najbolja prilika za crveno-bele. Gobeljić je centrirao u kazneni prostor, loptu iz voleja zahvatio Kanga, ali je ona fijuknula tik iznad prečke Ranđelovića.

26. minut
Milovanović je startovao na Sanogu, a potom ga nagazio. Zvezdinom vezisti je ukazana pomoć i nastaviće meč.

23. minut
Dragović je pokušao u gužvi, ispred Ranđelovića, međutim, njegov udarac otišao je pored gola.

21. minut
Moglo je ponovo da bude opasno za goste. Filip Petrović je zahvatio loptu, pošto je Borjan intervenisao glavom, a potom i Degenek, međutim, njegov šut je završio u rukama kanadskog reprezentativca.

19. minut
Crveno-beli drže loptu u svom posedu, Surduličani zatvaraju sve prilaze Ranđeloviću.

13. minut
IZNENAĐENJE! Vodi Radnik, strelac je Miloš Spasić. Ovo je treći gol ove sezone za napadača domaćeg tima. Posle centaršuta sa boka, Spasić je slučajno zahvatio loptu koja ga je iznenadila, ali odsela na pravom mestu i prevarila Borjana - 1:0.

10. minut
Oprobao je Falko udarac sa distance, lak plen za golmana Surduličana Ranđelovića.

7. minut
Novi slobodnjak za Zvezdu izveo je Ben i silovito šutirao, lopta se odbila od odbrane Radnika i otišla u korner. U nastavku akcije, domaći su se odbranili.

3. minut
Na drugoj strani zapretio je Spasić i iznudio prvi korner za Radnik. Posle centaršuta Bogdanovskog, veoma je bilo opasno pred Borjanovim golom, ali se na sreću po Zvezdu Spasić nije snašao na oštro ubačenu loptu i šansa je propala.