SUPERLIGA SRBIJE: Sikimić predvodio Zvezdu ka pobedi protiv Rada (VIDEO+FOTO)

30.10.2016. 16:56
Sikima
Sikima / Izvor: MN Press
Crveno-beli slomili otpor "građevinara" u drugom poluvremenu.

Crvena zvezda je u 14. kolu Superlige Srbije mnogo teže nego što se očekivalo pobedila Rad 2:1 i zadržala prednost na tabeli u odnosu na Vojvodinu i Partizan koji je i dalje na minus šest u odnosu na šampiona Srbije. Junak pobede Zvezde bio je iskusni napadač Predrag Sikimić koji je postigao oba gola i tako potvrdio odličnu formu.

Prvo poluvreme je proteklo u inicijativi Zvezde, ali nije bilo stoodstotnih šansi, iako je domaći tim imao nekoliko odličnih napada. Zvezda je povela već na startu drugog dela igre, u 47. minutu, golom Sikimića. Lopta je iskusnog napadača nekoliko sekundi pre gola pogodila u ruku, ali se glavni sudija Ilija Brdar nije oglasio, priznao je gol, iako su igrači gostiju protestvovali, pa je jedan od njih dobio i javnu opomenu.

Rad je izjednačio na u 65. minutu, strelac je bio Đorđe Denić. Lutovac je odlično centrirao, a Denić došao do pozicije za udarac između dva defanzivca Zvezde. Bio je to prvi šut gostiju ka golu Manojlovića.

Radost gostiju trajala je samo 10 minuta, Zvezda je pobedonosni gol postigla u 75. minutu, a ponovo je strelac bio Sikimić. Defanzivac Rada Ljubinković je zaostao prilikom postavke ofsajd zamke, a napadaču Zvezde nije bilo teško da postigne gol na asistenciju Donalda.

Победа! Браво, Звездо! #fkcz

A photo posted by RedStarFamily (@redstarfamily) on

CRVENA ZVEZDA – RAD 2:1
Strelci: Sikimić u 47. i 75. za Zvezdu, a Denić u 65. minutu za Rad. Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: 7.000. Sudija: Ilija Brdar.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Manojlović – Petković, Aleksandar Luković, Le Talek, Anđelković – Poletanović (od 90+4. Rendulić), Donald, Andrija Luković (od 46. Srnić), Ruiz (od 70. Ristić), Plavšić – Sikimić.

RAD (4-2-3-1): Filipović – Jovanović, Maraš, Bates, Ljubinković – Ćulum (od 80. Petković), Petrović (od 87. Vico), Lutovac, Mladenović, Denić – Đenić.