SUPERLIGA SRBIJE: TSC grabi ka Evropi! Javor POSEČEN sedam puta! Zmajevi PRELETELI Savu!

31.05.2020. 19:58 21:26
FK TSC
FK TSC / Izvor: MN Press
Topolčani ubedljivi.

Fudbaleri TSC-a deklasirali su Javor u 26. kolu Superlige Srbije rezultatom 6:1. Ubedljiva i efikasna igra Topolčana u Senti, krunisana je sa čak šest lopti u mreži Ivanjičana.

NASTAVIO TEROR: Bivši igrač Zvezde ponovo ODUŠEVIO! Pogodio za POBEDU!

SENZACIONALNA TRAMPA NA POMOLU: Ronaldo napušta Torino, a naredni klub je veliko iznenađenje (FOTO)

GOLMAN PRIZNAO: Pre dolaska u Zvezdu, NAVIJAO sam za Partizan! Išao sam na tekme na JNA

Ovom pobedom TSC je napravio džinovski korak ka istorijskom izlasku na evropsku scenu, pošto se približio Vojvodini na samo tri koraka, a Čukaričkom prišao na pet bodova zaostatka. Obzirom da klub iz Topole ima bolji bilans od Novosađana i Beograđana, lako se može desiti da se na kraju šampionata plasiraju u evropska takmičenja.

Seriju golova otvorio je dvostruki strelac Vladimir Silađi, pogodivši u 5. a zatim i u 76. minutu. Do poluvremena precizan je bio i Janko Tumbasević, dok je dva puta mrežu Ivanjičana zatresao i Đuro Zec. U međuvremenu je i Nenad Lukić pogodio, za 14. gol u sezoni, čime se izjednačio sa saigračem na liderskoj poziciji najefikasnijih superligaških igrača.

Utešni pogodak za Javor postigao je Nikola Petković, kome je to takođe bio 14. gol u prvenstvu, pa mu ostaje za utehu da je na samom čelu liste strelaca, sa Silađijem i Lukićem.

U poslednjem meču 27. kola, Voždovac je kao gost savladao Mačvu sa 1:0. Iako su Zmajevi od 53. minuta igrali sa čovekom manje na terenu, posle isključenja Miloša Stojčeva, uspeli su da prelete Savu i iz Šapca odnesu ceo plen.

Jedini gol u ovom susretu postigao je Ivan Milosavljević u 85. minutu, ostavivši domaćina na poslednjem mestu superligaške tabele.