SUPERLIGA SRBIJE: Trojke u Kruševcu i u Novom Sadu (FOTO)

22.09.2018. 18:07
Aleksa Vukanović
Aleksa Vukanović / Izvor: MN Press
Odigrane nove utakmice 9. kola.

Nastavljeno je takmičenje u Superlige Srbije (više o prvom meču pročitajte OVDE), a novi mečevi 9. kola odigrani su u Kruševcu i Beogradu. Napredak je slavio sa 3:0 protiv Dinama iz Vranja, dok su Zemun i Bačka odigrali nerešeno - 2:2

BRIGA MANJE ZA BATU: Partizan REŠAVA jedan važan PROBLEM! (FOTO)

Bliži se novi Večiti derbi, sever je rasprodat

Posle čak četiri remija, ekipa iz Kruševca upisala je i drugi vezanu pobedu, protiv novajlije, ali i poslednjeg tima na tabeli. Već krajem prvog poluvremena, bilo je izvesno da će bodovi da ostanu pod Bagdalom, pošto su u 18. i 25. minutu strelci bili Nikola Eskić i Ibrahima Ndiaje, da bi konačan rezultat postavio Aleksa Vukanović u 64. minutu.

U Gornjoj Varoši je bilo znatno neizvesnije. Poveli su Zemunci pogotkom Slavka Lukića u 14. minutu, da bi u drugom poluvremenu, za samo pet minuta došlo do preokreta. Srđan Grabež je bio strelac u 63, a Nemanja Mladenović u 68. minutu. Ipak, da domaćin ne ostane praznih ruku pobrinuo se Stevan Luković, u 74. minutu. Oba tima, trenutno imaju po devet bodova.

Nešto kasnije (termin od 19), počele su još četiri utakmice, a najubedljivija je bila Vojvodina. Stara dama iz Novog Sada je kao domaćin savladala Voždovac (3:0), a dvostruki strelac bio je Nemanja Milojević. Sin šefa struke Crvene zvezde Vladana Milojevića mrežu Zmajeva pogađao je u 42. i 51. minutu.  Inače, posao Vojvodini je bio značajno olakšan od 31. minuta, kada je Miloš Pavlović dobio drugi žuti karton.

Minimalne pobede su upisali Rad i Mladost iz Lučana, protiv Mačve, odnosno Proletera iz Novog Sada. Gol za radost Građevinara postigao je Njegoš Petrović u 82. minutu.

Pobedu u gostima, upisao je Radnički na gostovanju Radniku. Rezultat je bio 2:1, a golove za preokret su dali Lazar Ranđelović i Aleksandar Stanisavljević.

SKANDAL U SUPERLIGI: Trener Dinama NEZADOVOLJAN suđenjem, izvodio i ekipu sa terena (VIDEO)

Kolo će biti završeno u nedelju, 158. Večitim derbijem.

PRŠTAĆE NA SVE STRANE: Mirković i Milojević spremili adute za 158. Večiti derbi (OČEKIVANI SASTAVI)