SUPERLIGA SRBIJE: Partizan slavio u GOLEADI na Banjici (VIDEO+GALERIJA)

24.09.2017. 20:58
Tavamba1
Tavamba1 / Izvor: Srbija Danas
Utakmica 11. kola.

Partizan je kao gost pobedio Rad 4:2 u meču 11. kola Superlige Srbije i tako ostao na minus pet u odnosu na lidera šampionata Crvenu zvezdu koja je bez većih problema pobedila Vojvodinu (izveštaj pročitajte OVDE). Crno-beli su u kombinovanom sastavu, bez nekoliko standardnih prvotimaca, pokazali tri lica, prvo dobro, kad su poveli 2:0, zatim loše, kad su za samo šest minuta dozvolili radu da izjednači, ali onda i ozbiljno, jer su u finišu meča imali snage da izvrše pritisak i stignu do dva gola i pobede koja će im mnogo značiti na polju samopouzdanja pred meč drugog kola Lige Evrope, u četvrtak protiv Dinamo Kijeva.

SVE URADIO SAM: Šaponjić zaludeo odbrambene igrače i doneo Zulteu važnu pobedu (VIDEO)

ŠOK ZA GROBARE: Na zagrevanju se povredio KLJUČNI igrač Partizana, neizvestan za Dinamo Kijev (FOTO)

MILOJEVIĆ: Raduje me pobeda bez primljenog gola, ali imamo probleme sa povredama TROJICE igrača (FOTO)

Meč na Banjici imao je dva potpuno različita poluvremena. U prvom je dominirao Partizan, delovalo je da su crno-beli sa dva gola obezbedili pobedu. Na svu muku, u prvom poluvremenu je trener Rada Gordan Petrić, nekadašnji igrač Partizana, morao da napravi čak tri prinudne izmene zbog povreda. U nastavku, Rad je za samo šest minuta postigao dva gola i izjednačio. U finišu meča proigrao je dotle uspavani Leandre Tavamba. Kamerunac je prvo asistirao rezervisti Đorđu Jovanoviću, a onda je i sam postigao gol za konačnih 4:2.

ŽELEO GA JE JEDAN VEČITI RIVAL, ZAVRŠIO U DRUGOM: Čović OBJASNIO kako se to desilo (FOTO)

KOŠMAR: Bivša teniska zvezda vodi NAJTEŽU BITKU u životu!

RAD - PARTIZAN 2:4

STRELCI: Zonjić u 48. i Vujačić u 54. za Rad, a Ožegović u 15, Mitrović u 28, Jovanović u 79. i Tavamba u 88. minutu za Partizan. STADION: Kralj Petar prvi. GLEDALACA: 2.000. SUDIJA: Milorad Mažić (Vrbas).

RAD: Zogović, Vico (od 24. Šipčić), Rendulić, Zonjić, Volkov, Petrović, Piščević (od 19. Mladenović), Lutovac, Denić, Stojanović (od 46. Vujačić), Lukić.

PARTIZAN: Jovičić, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Antonov, Marjanović, Radin, Đuričković, Tavamba, Pantić (od 64. Suma), Ožegović (od 74. Jovanović).

ČOVIĆ: Neki su hteli da nam održe opelo (FOTO)