SUPERLIGA SRBIJE: Bomba Pavkova, MAGIJA Marina i RUTINE Vukanovića, Bena i Joveljića (VIDEO)

01.05.2019. 15:31
Milan Pavkov
Milan Pavkov / Izvor: Foto: crvenazvezdafk.com
Glavni sudija bio je Miloš Milanović.

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su novu pobedu u plej-ofu Superlige Srbije. Branilac titule bio je bolji na gostovanju Vojvodini, rezultatom 5:0 (2:0). Strelci u ubedljivom trijumfu u meču 34, kola bili su Milan Pavkov, Aleksa Vukanović, El Fardu Ben i Dejan Joveljić (dva).

Posle ne baš zanimljivih 20-ak minuta u Novom Sadu, Pavkov je razbio "monotoniju" prelepim golom, pod prečku. Samo nekoliko minuta kasnije, u strelce se ponovo upisao Vukanović posle asistencije sa desne strane. Akciju je započeo Marko Marin, a Vukanović se na najbolji mogući način revanširao Vladanu Milojeviću za ukazanu priliku. Podsetimo, pridošlica iz Napretka dao je drugi gol i u 160. Večitom derbiju. U nastavku meča, Zvezda je mogla do još kog gola, ali se Vojvodina ipak odbranila. Treba reći i da je domaćin povremeno pretio Milanu Borjanu, a u jednom trenutku, Bojan Matić je tražio penal. Sudija Miloš Milanović nije smatrao da treba da pokaže na belu tačku.

ZVEZDA UBEDLJIVA U NOVOM SADU: Majstorija Marina i Bena, Joveljić pogodio za 4:0 (VIDEO)

ZASTRAŠUJUĆE VESTI IZ PORTUGALA: Kasiljas doživeo srčani udar, hitno prebačen u bolnicu (FOTO)

LAZOVIĆ ĆE MOĆI DA BIRA: Lacio dobio veliku konkurenciju u trci za srpskog reprezentativca (FOTO)

U nastavku meča, Matić i Dejan Zukić su imali izgledne prilike, ali nisu savladali Borjana. U tih nekoliko minuta bili su opasniji nego u celom prvom poluvremenu. Kasnije je usledila i kazna. Ubrzo, u 60. minutu Vukanović je ustupio mesto Benu koji je samo posle pet minuta iskoristio Marinovu maestralnu asistenciju. Odlično se snašao i sa leve strane poslao loptu u mrežu Rockova. Kasnije, umesto Pavkova je ušao Dejan Joveljić. Kasnije se i on upisao u strelce, ali velike zasluge pripadaju i Goranu Čaušiću koji je danas bio starter. Branko Jovičić je imao kartone. U samoj završnici, oboren je nekadašnji kapiten Vojvodine Dušan Jovančić, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Joveljić.

U sledećem kolu, Zvezda će dočekati Mladost, a Vojvodina će gostovati Radničkom. Podsetimo, do kraja sezone ostala su još tri kola, pa je Zvezda napravila još jedan veliki korak ka odbrani trona. U odnosu na najbližeg pratioca, Radnički ima šest bodova više.

Kako je bilo iz minuta u minut, pročitajteu nastavku teksta.

Fudbaleri Vojvodine i Crvene zvezde igraju utakmicu 34. kola Superlige Srbije, na stadionu "Karađorđe", a dešavanja iz minuta u minut možete da pratite na portalu Srbija Danas

VOJVODINA ČEKA ZVEZDU: Milojević izabrao, starter je i strelac sa derbija (SASTAVI)

FOLIRANT: Fudbaler Lidsa suspendovan zbog prevare posle pregledanih snimaka (VIDEO)

BOMBA: Nemanja Vidić postaje trener VELIKANA! (FOTO)

KRAJ UTAKMICE

90+1. minut
GOL! Pogađa Joveljić za 5:0.
90. minut
Jovančić je oboren. Penal za Zvezdu.
82. minut
Umesto Zukića Mesarović.
80. minut
Matić jedan na jedan sa Borjanom. Brani golman Zvezde.
79. minut
Umesto Rodića ulazi Gobeljić.
78. minut
GOL! Strelac Joveljić. Čaušić šutira sa 15-ak metara, mladi napadač sa pet metara skreće loptu u mrežu. Traži domaćin ofsajd, ali je lopta na centru.
74. minut
Nova izmena kod domaćina. Umesto Neškovića Srećković.
72. minut
Umesto Pavkova Joveljić.
65. minut
GOL! Vodi Zvezda sa 3:0. Odlična dalekometna asistencija Marina, lopta dolazi do Bena. Odlično se snalazi za novi pogodak. Napadaču sa Komora ovo je 17. ovosezonski ligaški gol.
61. minut
Posle kornera Vojvodine, lopta ne dolazi do Matića. Lopta za Borjana.
59. minut
Prva izmena kod gostiju. Umesto Vukanovića Ben.
57. minut
Ivanić po levoj strani, ali mu lopta beži. I sada dobija zvižduke.
53. minut
Jovančić preko gola Rockova. Pre toga, u kazneni je ušao Marin.
51. minut
Nova šansa za domaćina. Sa desne strane Zukića, ali u spoljnu mrežu. U međuvremenu, stala kiša.
48. minut
Zamalo da Vojvodina smanji. Milunović greši, ali loptu ipak ispred Matića hvata Borjan. Spasava saigrača.

Počinje drugo poluvreme. Krivokapić menja. Umesto Đurića Đuričin.

U Novom Sadu počinje kiša i to prilično jaka.

KRAJ POLUVREMENA

44. minut
Zvezda nastavlja sa pritiskom. Vojvodina uspeva da se odbrani. Babiću se ukazuje pomoć. Štoper Zvezde dobija i žuti karton posle duela sa Matićem na sredini terena.
31. minut
Marin iz kornera sa desne strane, Rodić glavom malo pored dalje stative.
25. minut
GOL! Vodi Zvezda sa 2:0. Po desnoj strani posle dodavanja Marina prolazi Stojković, kapiten na ovom meču. Nalazi Vukanovića na šest-sedam metara. Bez većih problema nekadašnji igrač Napretka pogađa mrežu Rockova. Bio je strelac i u 160. Večitom derbiju. Na najbolji mogući način uzvraća Milojeviću na ukazanim šansama.
22. minut
GOL! Pavkov za 1:0. Centarfor Zvezde prima loptu na grudi, na ivici kaznenog prostora. Šutira, Rockov uspeva da zakači loptu, ali je udarac prejak. Prelep gol.
19. minut
Preti Vojvodina. Ali na nekoliko metara Đurić ipak izblokiran.
15. minut
Marin centrira, Babić glavom traži saigrače. Brži je golman Vojvodine Rockov.
13. minut
Pada Matić u kaznenom Zvezde. Traži penal, ali sudija Milanović smatra da nema osnova za najstrožu kaznu.
9. minut
Matić iz okreta, ali pored gola Borjana.
6. minut
Za sada Zvezda ima više loptu u posedu. Pokušava Marin, sa 15-ak metara. Izblokiran. Korner za Zvezdu. Prekršaj Jovančića, bivšeg kapitena Vojvodine, u napadu.
3. minut
Zvižduci sa Mirka Ivanića sa zapadne tirbine. Nekada je igrao u Vojvodini, pa neki navijači ne mogu da oproste.
1. minut
Vojvodina u crveno-beloj opremi. Zvezda u plavoj.

Utakmica počinje

Među starterima u ekipi Vojvodine je i Nemanja Milojević, sin šefa struke Zvezde.

Kada je reč o starterima Zvezde, među njima nije Vujadin Savić, pa štoperski tandem čine Nemanja Milunović i Srđan Babić. U napadu je ponovo Milan Pavkov. Podsetimo, Ričmond Boaći je povređen, a na klupi su El Fardu Ben i Dejan Joveljić. Među starterima je i Goran Čaušić.

Uoči ovog duela, razlika na tabeli je velika. Beogradski crveno-beli su prvi i imaju 48 bodova, dok su Novosađani poslednji na plej-of tabeli sa 20.

VOJVODINA - CRVENA ZVEZDA 0:5

STRELCI: Pavkov 22, Vukanović 25, Ben 65, Joveljić 79, 90+1.p

STADION: "Karađorđe" (Novi Sad)

SUDIJA: Miloš Milanović

VOJVODINA: Rockov, Graovac, Veselinović, Saničanin, Devetak, Mitošević, Đurić (od 46. Đuričin), Milojević, Zukić (od 82. Mesarović), Nešković (od 74. Srećković), Matić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Milunović, Babić, Rodić (od 79. Gobeljić), Čaušić, Jovančić, Vukanović (od 59. Ben), Marin, Ivanić, Pavkov (od 72. Joveljić).

SUPERLIGA SRBIJE: Haskićev HET TRIK za preokret i NOVU pobedu Radničkog