SUPERLIGA: Drama na Karađorđu pripala Zvezdi, Garsija EVROGOLOM rešio sve (VIDEO+FOTO)

31.08.2019. 19:03
Igrači Crvene zvezde
Igrači Crvene zvezde / Izvor: MN Press
Sedmo kolo Superlige.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Vojvodinu na "Karađorđu" rezultatom 2:1 (1:1). Utakmica je bila izuzetno izjednačena, a rešena je majstorskim golom Garsije koji je pogodio iz voleja, spoljnim delom kopačke u 59. minutu.

Pavkov je doneo prednost braniocu titule u 26. minutu, na asistenciju Vukanovića, a domaći su poravnali deset minuta kasnije, preko desnog beka, Aranđela Stojkovića koga je dobro proigrao Drinčić.

Ovo je prvi poraz Novosađana u tekućoj sezoni, posle sedam utakmica, dok je Zvezda upisala svih pet trijumfa.

ZVEZDO, PAZI SE: Strašni Bajern do VRHA napunio mrežu Majnca (VIDEO)

BIZARNO I POMALO SMEŠNO: Evo na koji NAČIN je Saša Đorđević postao reprezentativac Jugoslavije

ZVANIČNI TVITER MUNDOBASKETA: Srbija OPTUŽENA za VARANJE

Dešavanja sa "Karađorđa" mogli ste da pratite uživo, iz minuta u minut.

KRAJ UTAKMICE

89. minut
Neprecizan šut Vulića iz još jednog prekida iz izgledne pozicije.
88. minut
Vojvodina pritiska, pokušao je Kokir solo-prodorom.
86. minut
Pavkov je pokušao iz slobodnog udarca, ali bez problema za Rockova. Usledio je mali kiks Borjana posle koga će Voša izvesti korner.
85. minut
Pretenciozan udarac Saničanina sa nekih 35 metara, Borjan je uhvatio loptu.
81. minut
Nenad Lalatović se odlučio na još jednu izmenu. Bivši napadač Teleoptika, Jovan Kokir menja Ezea.
80. minut
Bez velikih prilika u poslednjih desetak minuta.
75. minut
Velika borba na "Karađorđu", crveno-beli obaraju ritam, a domaći žure kako bi se približili golu Milana Borjana.
71. minut
Žuti karton zaradio je Veljko Simić.
69. minut
Delije su se transparentom i skandiranjem oprostile od Filipa Stojkovića.

66. minut
Strelca drugog gola za Zvezdu, Garsiju menja Vulić.
63. minut
Devetak je snažno šutirao sa gotovo 30 metara, ali preko gola Borjana.
60. minut
Izmene na obe strane. Nikolić menja Gemovića, a Milojević je odlučio da Simić zameni Vukanovića.
59. minut
Kakva bomba Garsije koji je iz prve uhvatio volej i prevario nemoćnog Rockova. Golčina kakva se retko viđa - 1:2!

54. minut
Slobodan udarac izveo je Kanjas koji je tražio Milunovića koji iz teške pozicije nije uspeo dobro da zahvati loptu.
50. minut
Crvena zvezda je zagospodarila terenom u drugom delu, ali gosti ne uspevaju da stvore ozbiljniju priliku.
47. minut
Prva opasnost u drugom delu, ali je lopta pobegla u gol-aut koji će izvesti Rockov.
46. minut
Drugo poluvreme počinje početnim udarcem domaćih.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut
Igraće se još 60 sekundi nadoknade vremena.
44. minut
Prodor Vukanovića i šut Garsije, pravo u Rockova.
40. minut
Nova šansa za Zvezdu iz prekida. Korner je izveo Garsija, Pankov je odložio za Jovančića koji je šutirao, ali neprecizno. Praktično u sledećem napadu šutirao je Đuričin, ali je Borjan uspeo da intrveniše.
36. minut
Drinčić je asistirao Stojkoviću, koji se sjajno snašao pored Jovančića koga je lopta malo i zakačila i prevarila Borjana - 1:1!
32. minut
Jovan Šegrt je nakratko prekinuo meč, kako bi se igrači osvežili.
29. minut
Opasan napad domaćih prekinut je zbog ofsajda Đuričina.
26. minut
Crvena zvezda je došla u vođstvo, preko rekonvalescenta, Milana Pavkova. Vukanović je asistirao ubacivši loptu u peterac, gde je gorostasni napadač uspeo da je sprovede u mrežu, 0:1!

20. minut
Kanjas je pokušao da uposli Vukanović koga su defanzivci Voše zagradili, pa je Rockov pokupio loptu.
15. minut
Zvezda je uspostavila terensku inicijativu i deluju sve opasnije po gol Novosađana.
12. minut
Jovančić je pokušao dugom loptom da uposli Vukanovića koji je uspeo da pobegne odbrani domaćih, ali je Rockov odlično istrčao i izbacio loptu u aut.
8. minut
Nova prilika za Vošu. Posle kornera lopta se odbila na nekih 20 metara od gola, gde ju je poklopio Devetak, ali je šutirao neprecizno, pored Borjanovog gola.
3. minut
Pritisak Vojvodine od samog početka. Uzastopne prilike imali su Drinčić i Eze, a domaći su izveli i dva kornera. Ipak, bez promene rezultata.