SUPERLIGA: Partizan protiv Zmajeva sve rešio u dugom poluvremenu (VIDEO)

12.12.2020. 16:19
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Crno-beli se vratili na drugu poziciju.

Fudbaleri Partizana savladali su sa 2:0 (0:0) Voždovac na gostvanju ’’na krovu’’ u 18. kolu Superlige Srbije. Crno-beli su do trijumfa stigli posle bolje igre u drugom poluvremenu, pošto su u prvih 45 minuta pružili više nego skromnu igru i tako se vratili na drugu poziciju na tabeli.

VUČELIĆ ZAKAZAO SKUPŠTINU: Na dnevnom redu finansije...

PROCURILI NOVI DETALJI: Evo šta je srpski trener REKAO konobarici pre nego što je UHAPŠEN (VIDEO)

U PARTIZANU BAŠ RAZOČARANI: Bajbek NIJE spreman u svakom smislu te reči

Domaćin je ipak bio bolji rival u prilično siromašnom prvom poluvremenu. Miloš Pantović je u 11. minutu imao odličnu priliku, ali je šutirao tik pored stative da bi do same završnice poluvremena bilo bez uzbuđenja. Prvo je Holender u 45. minutu pogodio spoljni deo mreže, da bi minut kasnije Cvetićaninu u situaciji jedan na jedan Popović uspešno odbranio šut. Tek što je krenulo drugo poluvreme Asano je pobegao odbrani Zmajeva posle odlične asistencije Šćekića i doveo crno-bele u vođstvo. Domaćin je je bio manje opasan u u drugih 45 minuta, da bi Lazar Marković ušao u igru u 71. minutu, a zatim sedam minuta kasnije iskoristio dodavanje Natha i preciznim udarcem doneo Partizanu 2:0 i postavio konačan rezultat meča.

Fudbaleri Voždovca doekaće od 17 časova na stadionu ''na krovu'' ekipu Partizana u okviru 18. kola Superlige Srbije. Crno-beli u Zaplanjsku dolaze sa statusom jasnog favorita i pokušaće da osvoje nova tri boda na poslednjem gostovanju u ovoj godini.

Tim Aleksandra Stanojevića nalazi se u seriji od pet pobeda u poslednjih pet utakmica domaćeg šampionata i pokušaće da ostvari i šesti trijumf u nizu kak obi se vratila na drugog poziciju koju trenutno drži Vojvodina posle pobede protiv Spartaka u Subotici. Na drugoj strani Zmajevi bi eventualnim trijumfom preskočili upravo Spartak koji je ispred njih na šestoj poziciji. Tekstualni prenos meča možete pratiti u nastavku teksta.

90+3. minut
Kraj meča.
82. minut
Dve izmene i u Voždovcu, Đorić menja Milosavljevića, a Stoisavljević ulazi umesto Pantovića.
81. minut
Još dve izmene u Partizanu, Filip Stevanović je zamenio Asana, a Nikola Štulić Holendera.
78. minut
0:2!!! Strelac je Lazar Marković. Natho je odlično asistirao Markoviću koji je nije jako šutirao, ali je bio veoma precizan i pogodio donji levi ugao gola Voždovca.
71. minut
Izmene u oba tima. U Voždovcu je Stojčev zamenio Cvetićanina, dok je u Partizanu Lazar Marković ušao u igru umesto Jojića.
64. minut
Jojić je mlako šutirao pa nije bilo opasnosti po gol Voždovca.
61. minut
Prva izmena u Partizanu, Natho ulazi u igru umesto Sume.
60. minut
Cvetićanin je bio u dobroj poziciji, ali je veoma loše šutirao.
56. minut
Lasickas je hteo da centrira, ali je to više ličilo na šut, pa je Popović morao da interveniše. Nije bilo opasnosti za crno-bele.
50. minut
0:1!!! Vodi Partizan golom Asana. Iz prve prave akcije na utakmici, Šćekić je proigrao Asana kojeg odbrana Zmajeva nije uspela da uhvati u ofsajd zamku, a on je lako realizvoa odličnu priliku.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

II POLUVREME

45+2. minuta
Imao je još jednu odličnu priliku Voždovac, ali je Popović sjajno odbranio šut Cvetićanina. Ubrzo je usledio i kraj prvog poluvremena.
45. minut
Partizan je konačno došao do prilike. Asano je uposlio Holednera koji je iskosa sa desne strane šutirao i pogodio spoljni deo mreže gola Voždovca.
35. minut
Još jednom je zapretio Voždovac, šutirao je Lasickas sa dvadesetak metara, ali pravo u Popovića.
32. minut
Partizan posle pola sata igre još uvek bez prave šanse ''na krovu'.
21. minut
Inicijativa Partizana, ali nema konktetnih šansi.
11. minut
Fantastična prilika za Voždovac. Posle brze akcije, Miloš Pantović je sa šest metara šutirao uz samu levu stativu Popovićevog gola.
6. minut
Za sad je mirno na terenu, igra se uglavnom izeđu dva šesnaesterca.
1. minut
Počeo je meč, a prethodno je održan minut ćutanja za nedavno preminulog mladog igrača Voždovca Ognjena Živkovića.