SUPERLIGA SRBIJE: Garsija i Boaći probili bedem Proletera za 100. pobedu Milojevića (VIDEO)

02.11.2019. 15:44
Mateo Garsija
Mateo Garsija / Izvor: Profimedia
Zvezda slavila u Novom Sadu.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u Novom Sadu Proleter sa 2:0 (0:0) u 15. kolu Superlige Srbije i tako zadržali prednost u odnosu na najbližeg pratioca Čukarički koji svoj meč igra sutra.

ATOMSKI NAPAD PROTIV PROLETERA! Da li je Milojević ovim timom nagovestio nešto za Totenhem? (SASTAVI)

BARKLI JE OVO MORAO DA KAŽE: Jokić je DOBAR dečko, a Denveru treba DŽUKELA

PROBLEMI ZA GAVRILOVIĆA: Zvezda ide u Zagreb bez trojice igrača

Crveno-belima je dugo trebal oda slome otpor domaćina koji se umešno branio i povremeno pokušaovao da zapreti. Izabranici Vladana Milojevića imali su terensku inicijativu, ali i samo jedan šut u okvir gola u prvom poluvremenu kada je pokušaj Pavkova odbranio Petrić. Tek u nastavku je Zvezda uspela da probije bedem domaćina posle sjajnog solo prodora Simića koji je dao loptu na tacni Mateu Garsiji za vođstvo crveno-belih u 59. minutu. U 82. minutu tek pšto je ušao u igru, majstorski je po levoj strani prošao Jevtović i uposlio Boaćija kojem nije bilo teško da postigne pogodak i overi Zvezdin trijumf.

Ričmond Boaći
Ričmond Boaći / Izvor: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde gostuju u Novom Sadu protiv domaćeg Proletera u okviru 15. kola Superlige Srbije. Crveno-beli žele da nastave seriju trijumfa u domaćem šampionatu i naprave sjajnu uvertiru pred meč sa Totenhemom na stadionu "Rajko Mitić" u okviru Lige šampiona. Detalje sa ovog meča možete pratiti uživo putem portala Srbija Danas.

90. minut
Danilo Grujić svirao je kraj meča u Novom Sadu.

82. minut
2:0!!! Zvezda je duplirala prednost. Samo minut je trebalo Jevtoviću da probije po levoj strani, naniže dvojicu igrača i doda Boaćiju koji je sa tri metra pogodio mrežu.
81. minut
Dobar pokušaj Pejića, ali lopta odlazi pored desne stative Zvezdinog gola. Iz igre je izašao Pavkov, a zamenio ga je Jevtović.
73. minut
Izmena u Proleteru, umesto Jovanovića je u igru ušao Rušević.
71. minut
Najbolja prilika za Proleter u dosadašnjem delu meča kada je Babić šutirao glavom, a lopta proletela tik uz levu stativu Borjanovog gola.
70. minut
Boaći je probao glavom, ali je golman Proletera lako ukrotio taj pokušaj.
62. minut
Dvostruka izmena u Zvezdi, umesto Simića i Vulića ušli su Boaći i Jovančić.

59. minut
1:0!!! Zvezda vodi posle pogotka Garsije. Simić je uspeo da pobegne po levoj strani i ubaci loptu na peterac gde se odlično snašao Argentinac.
54. minut
Pokušaj Milunovića iz velike daljine, ali je to bio veoma neprecizan udarac.
49. minut
Pokušao je Simić da ugrozi gol Proletera, ali nije bio uspešan.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme u Novom Sadu.

II POLUVREME

45. minut
Završeno je prvo poluvreme u Novom Sadu.
40. minut
Pokušao je posle kornera Milunović glavom, ali je i on šutirao preko gola.
35. minut
Ponovo je Pavkov pokušao glavom, ali je šutirao pored gola.
30. minut
Najbolju priliku za Zvezdu propustio je Pavkov čiji je udarac glavom na ubacivanje Rodića odbranio Petrić.
23. minut
Najbolja prilika za Zvezdu. Gajić je sa desne strane ubacio loptu na peterac, ali ostaje nejasno da li je Pavkov želeo da šutne ili je propustio misleći da ima nekog od saigrača iza sebe.
21. minut
Šnsa za Zvezdu preko Pavkova, ali je napadač crveno-belih glavom loptu poslao preko gola.
19. minut
Prva prilika za Proleter. Sa 16 metara je snažno šutirao Jovanović, ali je lopta otišla poreg gola Borjana.
17. minut
Još jednom je Zvezda zapretila. Simić je šutirao sa 16 metara, ali je lopta otišla preko gola.
5. minut
Zvezda je prva zapretila preko Miloša Vulića, ali njegov udarac odlazi pored gola.
1. minut
Počeo je meč u Novom Sadu.

I POLUVREME

PROLETER – CRVENA ZVEZDA 0:2 (0:0)

Stadion: Karađorđe. Gledalala: 1.500. Sudija: Danilo Grujić. Žuti kartoni: -. Strelci: Garsija u 59, Boaći u 82. minutu.

PROLETER (NS): Petrić, Pejić, Mirosavljev, Marjanović (od 84. S. Jovanović), Leonardo, B. Jovanović (od 72. Rušević), Andrejević, Šćepanović (od 64. Novaković), Tanasin, Babić, Kovačević Trener: Branko Žigić.

CRVENA ZVEZDA; Borjan, Gajić, Pankov, Vulić (od 62. Jovančić), Pavkov (od 81. Jevtović), Marin, Garsija, Milunović, Simić (od 62. Boaći), Rodić, Kanjas. Trener: Vladan Milojević.

Pogledajte kako izgleda nemačka teniserka Karina Vithof.

ZA ONE SA JAKIM SRCEM: Košarkaš doživeo UŽASAN pad! Pravo na kičmu, LEKARI hitno intervenisali (VIDEO)

FENER TONE SVE DUBLJE: Navijači poslali jasnu PORUKU Obradoviću!

GALAKSI SE JOŠ NE PREDAJE: Spremna ponuda Ibrahimoviću za produženje ugovora

U UDINAMA PRELOMILI: Tudor više nije trener (FOTO)

KOSANOVIĆ PRED TSC: Oni su veoma ozbiljan protivnik