GOLEADA U AMSTERDAMU: Tadić dva puta zatresao mrežu, asistirao, ali je na kraju on TRAGIČAR (VIDEO)

20.01.2019. 17:44
Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: MN Press
Reprezentativac Srbije je bio centralna figura utakmice.

Ovog vikenda nastavljeno je takmičenje u prvoj ligi Holandije, a ekipa Ajaksa je na domaćem terenu remizirala sa Herenvenom u pravoj goleadi (4:4). Prva dva gola za Kopljanike je postigao srpski reprezentativac Dušan Tadić, u razmaku od tri minuta, a upisao je i asistenciju za četvrti gol svoje ekipe. Bivši fudbaler Vojvodine je imao šansu da dođe i do het-trika u prvom poluvremenu, ali je promašio jedanaesterac i tako postao tragičar meča.

TUŽNA VEST U HUMSKOJ: Preminuo bivši golman Partizana! (FOTO)

TO NIJE LAKO: Ova glumica je PRELEPA SUPRUGA SPORTISTE, nestala je sa scene, otišla je iz Srbije i evo gde je DANAS (FOTO)

Ajaks je poveo u 13. minutu golom Tadića, koji je posle centaršuta Šenea ostao sam na petercu i rutinski je poslao loptu u mrežu.

Samo minut kasnije je Herenven uspeo da izjednači pogotkom Lamersa, ali je već u 16. minutu Tadić pravom bravurom ponovo savladao protivničkog golmana Hana.

Novi gol za Kopljanike je bio delo veziste Herenvena Van Amersforta koji je autogolom u 28. minutu povećao prednost domaće ekipe, a još ubedljivije vođstvo na poluvremenu je Tadić mogao da donese svom timu, ali je u sudijskoj nadoknadi promašio penal.

Herenven je u prvih 11 minuta drugog dela već uspeo da poravna rezultat golovima Lamersa i Van Bergena i na semaforu je dugo stajalo 3:3. Onda je u 83. minutu ponovo Tadić stupio na scenu i sjajnim centaršutem sa leve strane pronašao Huntelara koji je doneo novo vođstvo Ajaksu.

Ipak, da to ne bude konačan rezultat postarao se štoper gostiju koji se u 91. minutu najbolje snašao posle kornera i obezbedio bod svojoj ekipi.

Pogledajte fotografije prelepe danske teniserke Karoline Voznijacki.