8°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

TADIĆ "SA PARKINGA": Vidite gol iz slobodnjaka kapitena Ajaksa sa PREKO 25 metara! Dušan SILNI pogodio i za PROLAZ (VIDEO)

16.12.2020. 22:04
Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: Foto: Streamable printscreen
Ludilo u Amsterdamu i devet golova.

Fudbaleri Ajaksa savladali su u spektakularnom meču na "Johan Krojf areni", u šesnaestini finala Kupa Holandije, Utreht rezultatom 5:4!

Samo u Meridianu i nigde više – Kec na Liverpul 1.90, a na Arsenal 2.30!

GROM IZ VEDRA NEBA: Da li će UEFA dobiti 56. člana! Podneli su KANDIDATURU za učešće u Evropi!

SMEJE MU SE CELA RUSIJA ZBOG AUTOGOLA: Lovren došao kao zamena za Baneta, a postao PREDMET SPRDNJE (VIDEO)

Šampion Holandije vodio je na poluvremenu sa 2:1, a junak preokreta bio je kapiten Kopljanika Dušan Tadić.

Srpski reprezentativac je u 8. minutu majstorski izveo slobodan udarac, sa više od 25 metara, lopta je u "živom zidu" pogodila jednog igrača i završila u mreži gostiju. Golman Paeš je samo pogledom ispratio kako Tadićeva majstorija odlazi iza njegovih leđa.

Inače, vođstvo Utrehtu, već u prvom minutu doneo je Mimoun Mahi. Rezultatski preokret i vođstvo domaćinu doneo je Zakarja Labjad, Marokanac je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena postigao gol za 2:1.

U nastavku viđeno je čak šest pogodaka, po tri na obe strane! Gosti su izjednačili (2:2) početkom drugog poluvremena ponovo je strelac bio Mahi (48), da bi novo vođstvo Kopljanicima doneo Jago autogolom u 54. minutu.

Treće izjednačenje u meču doneo je Vand der Strek (55.), a još jednu prednost Utrehtu Silja u 16 minuta kasnije. I kada su mnogi pomislili da će doći do senzacije, na scenu je ponovo stupio tandem Tadić-Labjad.

Najpre je Labjad izjednačio na 4:4 u 81. minutu, da bi kapiten Ajaksa svojim drugim golom na utakmici u 89. minutu doneo prolaz šampionu u osminu finala Kupa Holandije.

Pogledajte kako izgleda američka MMA fajterka Pejdž Vanzant.