TAKO SE IGRA FUDBAL: Rapsodija Orlića na Čairu! Het-trik Joveljića

15.11.2019. 20:54
Dejan Joveljić
Dejan Joveljić / Izvor: MN Press
Ubedljiva pobeda izabranika Ilije Stolice.

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Estoniju na Čairu rezultatom 6:0 u petom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine. Orlići su na poluvremenu već imali prednost od 3:0 zahvaljujući golovima braće Ilić, Luke i Ivana, a u strelce se u prvom delu upisao i Dejan Joveljić. Napadač Ajntrahta je u drugom poluvremenu još dva puta zatresao mrežu i tako došao do het-trika, a konačan rezultat jepostavio Slobodan Tedić u samoj završnici.

KVALIFIKACIJE ZA EP: Ispisana istorija u Finskoj (VIDEO)

MAJSTORIJA ALEKSE TERZIĆA! Potez kojim je pokazao o kakvom se BISERU radi! (VIDEO)

VRANJEŠ U EPICENTRU MEDIJA! Ponovo je u kombinaciji za tim!

Srbiju je u vođstvo doveo Luka Ilić u 12. minutu, a prednost je udvostručio Dejan Joveljić osam minuta kasnije. Na 3:0 je povisio Ivan Ilić sedam minuta pre kraja poluvremena i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Joveljić je do het-trika došao pogocima u 52. i 61. minutu, a konačnih 6:0 je postavio Slobodan Tedić minut pre kraja meča.

SRBIJA - ESTONIJA 6:0

STADION: Čair (Niš)

SUDIJA: Nejtan Verbomen (Belgija)

STRELCI: L. Ilić 12. Joveljić 20. 52. 61. I. Ilić 38. Tedić 89.

SRBIJA: M. Ilić - Marković (od 58. Terzić), Veselinović, Mašović, I. Ilić - L. Ilić (od 74. Birmančević), Petrović (od 58. Topić), Nišić - Adžić (od 74. Gavrić), Joveljić (od 64. Tedić), Stuparević. Selektor: Ilija Stolica.

ESTONIJA: Nom - Kaos, Sepik (od 77. Rosalu), Lip, Jarvelaid - Usta (od 46. Vaherna), Somets, Pom, Uljanov (od 77. Jarviste) - Ojgus (od 86. Edur) - Reinkort (od 74. Utgof). Selektor: Igor Prins.

Orlići su se ovom pobedom vratili u igru za plasman na Evropsko prvenstvo, a na pola puta se nalaze na četvrtom mestu na tabeli sa četiri boda manje od prvoplasirane Rusije.

Pogledajte kako izgleda Fabiola Paralo, devojka fudbalera Majorke Laga Žuniora.

HIT NA DRUŠTVENIM MREŽAMA! Delije grmele, a reakcija igrača Asvela oduševila je sve u Areni (VIDEO)

OVAKAV TAJM-AUT SE NE PAMTI: Obradović KIPTI od BESA u Moskvi (VIDEO)

ZAVRŠNI MASTERS LONDON: Nadal slavio protiv Cicipasa! Čeka se rasplet za plasman u polufinale (VIDEO)

MORALO JE I TO DA SE DOGODI: Đoković će i zbog OVOGA dugo pamtiti težak poraz od Federera

POPULARIZACIJA SPORTA: Vrnjačka Banja domaćin velikog međunarodnog snuker turnira