BLEDA ZVEZDA SLAVILA U TIRANI: Tomane GLAVOM doneo PROLAZ (VIDEO)

25.08.2020. 19:22
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Foto: RTS printscreen
Crveno-beli se plasirali u treće kolo kvalifikacija.

Fudbaleri Crvena zvezde su posle mnogo muka uspeli da savladaju Tiranu u 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Izabranici Dejana Stankovića su slavili sa 1:0, a strelac jedinog gola je bio Tomane u 62. minitu posle fenomenalnog udarca glavom, nakog kornera Aleksandra Kataija. Meč dva tima odigran je na modernom stadionu "Er Albanija", kapaciteta preko 22.000 mesta, ali bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa.

SKANDAL U TIRANI: Albanci IZVREĐALI novinarku zbog selfija sa Stankovićem!

NIŠTA NE PREPUŠTAJU SLUČAJU: Posle dojave o DRONU, Tirana BLOKIRANA!

NEKOLIKO ČASOVA PRED MEČ U TIRANI: Potpisao Federiko Makeda! (FOTO)

Crveno-beli su bili nadmoćni u prvom delu, ali nije bilo previše prilika. Fenomenalan prodor Aleksandra katai će ostati upamćen, a da je kojim slučajem postigao pogodak u tom 7. minutu verovatno bi ceo svet dugo pričao o remek-delu veziste Crvene zvezde. Ipak, možda I najbolja prilika u prvom poluvremnu bila za domaćina. Fenomenalno je u 31. minutu šutirao Hočalari, ali Milan Borjan je opet pokazao zašto je ljubimac Delija. Neverovatnom intervencijom izbacio je loptu u korner.

Uspela je Zvezda da slavi, ali da u 58. minutu stativa nije bila saveznik crveno-belih posle odbrane Milana Borjana ko zna šta bi bilo.

Nisu briljirali izabranici Dejana Stankovića, ali za ovakve mečeve najbitiji je rezultat. Zvezda je prošla u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona I to je najvažnij. Sada je potebna još jedna pobeda za Ligu Evrope, a potebno je izbaciti dva protivnika da bi se po treći put uzastopno našli u grupnom delu najelitnijeg takmičenja. Sa ovakvom igrom teško će biti.

Meč je sudi Šveđanin Kasper Sjeberg, koji nema mnogo internacionalnog iskustva, ali nije grešio.

Tok meča Tirana - Crvena zvezda pratite iz minuta u minut na našem sajtu

Šansa za domaće u poslenjim trenucima, ali kraj Zvczedinom mučenju i plasman u 3. kolo kvalfikacija za Ligu šampiona
90. minut
Zvezdu deli četiri minuta od trećeg kola kvalfikacija za Ligu šampiona
86. minut
Loša procena lopte Milana Rodića, ali to ne koriste Albanci! Ostaje 0:1
85.minut
Rodić ne uspeva da šutira dobro iz izgledne situacije
83. minut
Njegoš Petrović menja Gejlora Kangu
80. minut
Ivanić daje lepu loptu Gobeljiću na desnu stranu, ali samo korner za Zvezdu.
72. minut
Umesto Vinfula Kobine koji nije uspeo da poravna rezultat iz izgledne situacije ulazi Jurgen Vrapi.
68. minut
Kobina je imao veliku priliku posle nedopustive greške Radovana Pankova. Velika sreća za Zvezdu, jer šut nije zavšio u okviru gola
62. minut
GOL!!!! Korner Aleksandra Kataija. Tomane fenomenalno skače i rutisnki sa pet metara pogađa mrežu Albanaca
60. minut
Milan Rodić ulazi umesto Miloša Degeneka. Zvzeda sada ima pravog levog beka.
58. minut
Ernest Muči u fenomenalnoj prilici. Borjan brani, lopta do stative. Velika sreća za Zvezdu
55. minut
Slobodan udarac za Zvezdu sa nekih 27 metara.Katai do živog zida, ali na odbitalk natrčava Kanga i odlično šutira. Korner za crveno-bele.
46.minut
Nastavila se utakmica! Srđan Spiridonović je izašao, a zamenio ga je Mirko Ivanić

DRUGO POLUVREME

45. minut
Još dva minuta nadoknade! Korner za Crvenu zvezdu, ali bez prilike.
43. minut
Čelaka neoprezno startuje na Tomanea i dobija javnu opomenu
34. minut
Seku Sanogo prekida kontanapad i zasluženo dobija šuti karton
31. minut
Hočalari sjajno šutira, ali fenomenalni Borjan izbacuje u korner
30. minut
Nervoza je primetna kod trenera Crvene zvezde Dejana Stankovića
25. minut
Kale je tukao sa oko 25 metara, ali je Borjan odbranio.
19. minut
Muči je pušten sam da šutira sa ivice šesnaesterca, ali nije uspeo da pogodi okvir gola
15. minut
Zvezda ni iz trećeg kornera nije uspela da dođe do izglednije prilike
13. minut
Prva malo opasnija situacija pred goloma Milana Borjana, ali nije bilo ni šuta
7. minut
Fenomenalni driblizni Kataija, ali šut je na kraju završio pored leve stative
6. minut
Katai centrira, Milunović iz povoljne pozicije šutira u golmana. Ipak, je dosuđen ofsajd